Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 8
Wczoraj: 5
Bieżący tydzień: 13
Poprzedni tydzień: 29
Bieżący miesiąc: 100
Poprzedni miesiąc: 171
Ogółem: 607


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkolny konkurs plastyczny pt. „Jemy zdrowe rzeczy, nikt temu nie zaprzeczy”. Drukuj Email
środa, 24 maja 2017 08:11

Organizatorem konkursu  był ZSP w Borzechowie oraz Restauracja K2 w Borzechowie. Celem konkursu była promocja zdrowego odżywiania.

W konkursie uczestniczyło 19 uczniów.  Na etapie szkolnym nagrodzono prace następujących uczniów:

Klasy I – III SP:

I miejsce – Alicja Dembicka kl. I

Więcej…
 
XVII Powiatowy Przegląd Piosenki Angielskiej i Niemieckiej w Jabłowie Drukuj Email
środa, 24 maja 2017 07:38

Dnia 17 maja odbył się XVII Powiatowy Przegląd Piosenki Angielskiej i Niemieckiej.  Organizatorem przeglądu był Zespół Szkół Publicznych w Jabłowie. Umiejętności wokalne oraz językowe uczestników przeglądu oceniało jury, w którym zasiadali: Regina Sikorska - animatorka kultury, Tadeusz Negowski – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego w Starogardzie Gd., ks. Gerard Jakubiak – muzyk z zamiłowania, Joanna Połom - nauczycielka języka niemieckiego z  II Liceum Ogólnokształcącego,

Więcej…
 
Szkolny przegląd piosenki angielskiej "English is fun" Drukuj Email
czwartek, 25 maja 2017 07:39

Tegoroczny Przegląd Piosenki Angielskiej ”English Is Fun” rozpoczął się nietypowy sposób.

Klasa IV Szkoły Podstawowej przeniosła wszystkich obecnych w wirtualną wycieczkę po Londynie. Można było m.in. dowiedzieć się o kulturze, świętach i tradycjach kraju anglojęzycznego oraz o miejscach wartych zobaczenia. Wszyscy byli zachwyceni! Po takim wstępie przyszła pora na  część muzyczną i jak co roku uczestnicy  przeglądu nie zawiedli. Szczególnie zachęcam do obejrzenia fotorelacji.

Więcej…
 
Konkursu plastyczny pt. „25 lat Państwowej Straży Pożarnej – profesjonalni, sprawni, pomocni” Drukuj Email
środa, 24 maja 2017 07:36

Konkurs przeznaczony był dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Udział wzięło 16 uczniów.

Wyróżniono prace następujących uczniów:

- Maksymilian Ługowski kl. IV SP

- Weronika Bieszka kl. V SP

- Filip Ługowski kl. I PG

- Katarzyna Zalewska kl. II PG

Prace wyróżnione przekazane zostały do Ogniska Pracy Pozaszkolnej i wzięły udział w etapie powiatowym  konkursu.

 

                                                                 Organizator konkursu – Hanna Herman

 
Dzień Muzyki Drukuj Email
środa, 24 maja 2017 07:27

Już tydzień przed dniem 16. maja w ZSP w  Bytoni trwały przygotowania do szkolnego Dnia Muzyki. Piotr Wróblewski i Marcin Piotrowski obmyślali przebieg, szukali nagrań, przygotowywali sprzęt. Uczniowie, inspirowani przez Hannę Herman, wykonali własnoręcznie rozmaite instrumenty muzyczne (przeważnie perkusyjne).

Ponieważ nie wszystko można było zrealizować szkolnymi siłami, do pomocy zaproszeni zostali spoza szkoły ludzie związani z muzyką i estradą. Byli to: Paweł Gadomski wieloletni elektroakustyk – dziś powiedzielibyśmy inżynier dźwięku -  pracujący niegdyś w  Filharmonii Bałtyckiej

Więcej…
 
Wzmagania LA Drukuj Email
czwartek, 18 maja 2017 12:21

Dnia 09.05.2017r na stadionie w Pinczynie nasi uczniowie uczestniczyli w gminnym czwórboju lekkoatletycznym. Pomimo sypiącego śniegu i niskiej temperatury rozgrywkom towarzyszyła bardzo gorąca atmosfera. W klasyfikacji końcowej nasi uczniowie zajęli bardo wysokie miejsca, dziewczęta III a chłopcy II. Miłą niespodzianką dla wszystkich było to iż Julia Urbanowicz została mistrzynią czwórboju, wicemistrzem ze stratą dwóch punktów został Oskar Grygo.

Więcej…
 
Gminny Konkurs Logopedyczny Drukuj Email
czwartek, 18 maja 2017 12:17

16 maja 2017 r.  odbył się  VI Gminny Konkurs Logopedyczny  „Wierszyki łamiące języki” dla dzieci z klas 0-III z przedszkoli i szkół Gminy Zblewo. W tym roku dzieci recytowały wiersze w Zespole Szkół Publicznych w Borzechowie. Nasza szkoła była współorganizatorem tego konkursu. Zgłosiło się do niego 36 dzieci . Uczniowie musieli się zmierzyć z utworami trudnymi pod względem artykulacyjnym. Dzieci popisały się piękną dykcją, intonacją i wymową . Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów:

Więcej…
 
W Centrum Nauki Experyment w Gdyni Drukuj Email
czwartek, 11 maja 2017 09:13

29 kwietnia 2017 roku 30 uczniów ZSP w Bytoni wzięło udział w wycieczce do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję łączyć naukę z zabawą  przy interaktywnych stanowiskach. Doświadczenia i eksperymenty dostarczyły mnóstwa zabawy, a przy tym dały możliwość zdobycia wiedzy z różnych dziedzin przyrodniczych. Interaktywne stanowiska pozwoliły w przystępny sposób przyswoić uczniom trudne zagadnienia, np. naturę dźwięku czy istotę elektryczności i magnetyzmu. Mogli oni również przekonać się, w jaki sposób prawa fizyki ułatwiają podniesienie samochodu jedną ręką lub wzmocnienie naszego uchwytu tak, aby bez trudu podnieść bardzo ciężki kamień. Każde było inne i równie interesujące. Wszyscy znaleźni coś, co zwróciło ich uwagę.

Sylwia Czajka

 
Międzygminny Konkurs Matematyczny w Czersku Drukuj Email
czwartek, 11 maja 2017 09:11

Liceum Ogólnokształcące im. Wincentego Pola w Czersku zorganizowało w roku szkolnym 2016/2017 XVI Międzygminny Konkurs Matematyczny przeznaczony dla uczniów gimnazjum. Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego przeprowadzonego dnia 10 kwietnia 2017 roku w macierzystej szkole oraz etapu międzygminnego zorganizowanego w Liceum w Czersku dnia 25 kwietnia 2017 roku. Publiczne Gimnazjum w Bytoni reprezentowała Monika Wołoszyk (uczennica klasy III gimnazjum).  W finale udział brało ok. 40 osób. Pomimo iż uczennica nie zdobyła miejsca na podium, nie traktujemy tego jako porażki. Udział w konkursie pozwala na zdobycie nowych doświadczeń.

Po rozwiązaniu zadań konkursowych można było zwiedzać szkołę, gdyż odbywały się tam tego dnia dni otwarte.

Sylwia Czajka 

 
Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką Drukuj Email

06 kwietnia  2017r. w Bibliotece Gminnej w Zblewie uczniowie kl. I-III ZSP w Bytoni uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Wiolettą Piasecką - współczesną autorką książek dla dzieci. 

     Pisarka mówiła o sobie i bohaterach swoich niezwykłych książek, opowiadała o życiu i twórczości H. CH. Andersena oraz przedstawiła etapy powstawania książki. Dzieci brały udział w przedstawieniu na podstawie fragmentów książki napisanej przez autorkę.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 41

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama