Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 3
Wczoraj: 10
Bieżący tydzień: 26
Poprzedni tydzień: 51
Bieżący miesiąc: 143
Poprzedni miesiąc: 245
Ogółem: 617


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Dzień Patrona Drukuj Email
środa, 14 czerwca 2017 07:20

9 czerwca 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Uczniowie klasy V i VI zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Julia Urbanowicz przedstawiła  prezentację  dotyczącą życia i działalności naszego patrona, pana  Edmunda Dywelskiego. Następnie uczennica klasy III SP- Wiktoria Bassara recytowała wiersz pt. „Nauczyciel”. Wysłuchaliśmy również dwa utwory kociewskie : „Hymn kociewski” oraz „ Piosenka o Bytoni”.

Tego dnia obchodziliśmy również 75. rocznicę  akcji dywersyjnej w Trosowie. Uczniowie klasy VI oraz gimnazjaliści zaprezentowali całej społeczności szkolnej wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej.

                                                                                                                                            Malwina Pałubicka

 
Kolejny sukces naszej gimnazjalistki… Drukuj Email
poniedziałek, 12 czerwca 2017 11:46

30 maja br. troje uczniów - Lilia Milewska z klasy I, Wiktoria Urbanowicz z klasy II i Łukasz Herman z klasy III gimnazjum pięknie zaprezentowali się na Gminnym Konkursie Recytatorskim Małgorzaty Hillar w Pinczynie.

Recytowali wybrane utwory znanej poetki z Kociewia, która pochodzi z naszej Gminy.

Więcej…
 
Pojechaliśmy, zwiedziliśmy, przeżyliśmy coś wspaniałego… Drukuj Email
poniedziałek, 12 czerwca 2017 11:39

Szkolna wycieczka wpisuje się w życie każdego jej uczestnika. Zapamięta to, co zobaczył i to, co przeżył. Myślę, że tak będzie  z gimnazjalistami, którzy  wybrali się na południe Polski, aby zwiedzić klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze, Kraków, Zakopane i Wadowice. Królewskie miasto zwiedzaliśmy w słoneczny dzień. Z wielką przyjemnością spacerowaliśmy po ulicach Krakowa, podziwiając ważne zabytki tego pięknego miasta. Zakopane  również  przywitało nas piękną pogodą. Ukazał się nam przepiękny krajobraz polskich Tatr.

Więcej…
 
Wycieczka szkolna do Poznania i Gniezna Drukuj Email
poniedziałek, 05 czerwca 2017 08:11

2 czerwca odbyła się wycieczka do Poznania i Gniezna. Wzięło w niej udział 35 uczniów z klas IV – VI Szkoły Podstawowej. W Poznaniu zwiedzaliśmy Ostrów Tumski, przepiękne Stare Miasto oraz Palmiarnię – jedną z największych w Europie. Następnie udaliśmy się w kierunku Gniezna. Po drodze jedliśmy przepyszny obiad w trzygwiazdkowym hotelu. W Gnieźnie zwiedzaliśmy multimedialną wystawę w 3D w Muzeum

Więcej…
 
Konkurs historyczny Drukuj Email
poniedziałek, 05 czerwca 2017 07:58

9 maja 2017 r. odbył się w naszej Szkolny Konkurs Historyczny dla klas IV-VI SP oraz klas gimnazjalnych. Uczniowie musieli zmierzyć się z pytaniami z epoki starożytnej, średniowiecznej i nowożytnej. Wśród zadań dla klas szkoły podstawowej znalazło się określanie wieków oraz związki frazeologiczne pochodzące z mitologii.

Więcej…
 
Wycieczka do Gdańska Drukuj Email
poniedziałek, 05 czerwca 2017 07:45

20 kwietnia 2017 r. klasa szósta wraz z wychowawcą udała się na wycieczkę do Gdańska. Miała ona charakter edukacyjno- rozrywkowy. Dzień rozpoczął się wizytą w Centrum Hewelianum. Uczniowie wzięli udział w warsztatach pt.” Jak myślą roboty?”. Na zajęciach tych dzieci miały styczność z humanoidalnymi robotami. Dowiedziały się , gdzie wykorzystywane są roboty, czy roboty nas widzą i czy czują podobnie do nas.

Więcej…
 
Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym Drukuj Email
środa, 31 maja 2017 13:23

Jak co roku  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli na wiosnę w Gminnym  Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym  organizowanym  przez  ZSP w Borzechowie. Wszyscy uczestnicy rozwiązywali  test z przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie odbyła się  jazda rowerem po torze przeszkód. 

Więcej…
 
Szkolny konkurs plastyczny pt. „Jemy zdrowe rzeczy, nikt temu nie zaprzeczy”. Drukuj Email
środa, 24 maja 2017 08:11

Organizatorem konkursu  był ZSP w Borzechowie oraz Restauracja K2 w Borzechowie. Celem konkursu była promocja zdrowego odżywiania.

W konkursie uczestniczyło 19 uczniów.  Na etapie szkolnym nagrodzono prace następujących uczniów:

Klasy I – III SP:

I miejsce – Alicja Dembicka kl. I

Więcej…
 
XVII Powiatowy Przegląd Piosenki Angielskiej i Niemieckiej w Jabłowie Drukuj Email
środa, 24 maja 2017 07:38

Dnia 17 maja odbył się XVII Powiatowy Przegląd Piosenki Angielskiej i Niemieckiej.  Organizatorem przeglądu był Zespół Szkół Publicznych w Jabłowie. Umiejętności wokalne oraz językowe uczestników przeglądu oceniało jury, w którym zasiadali: Regina Sikorska - animatorka kultury, Tadeusz Negowski – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego w Starogardzie Gd., ks. Gerard Jakubiak – muzyk z zamiłowania, Joanna Połom - nauczycielka języka niemieckiego z  II Liceum Ogólnokształcącego,

Więcej…
 
Szkolny przegląd piosenki angielskiej "English is fun" Drukuj Email
czwartek, 25 maja 2017 07:39

Tegoroczny Przegląd Piosenki Angielskiej ”English Is Fun” rozpoczął się nietypowy sposób.

Klasa IV Szkoły Podstawowej przeniosła wszystkich obecnych w wirtualną wycieczkę po Londynie. Można było m.in. dowiedzieć się o kulturze, świętach i tradycjach kraju anglojęzycznego oraz o miejscach wartych zobaczenia. Wszyscy byli zachwyceni! Po takim wstępie przyszła pora na  część muzyczną i jak co roku uczestnicy  przeglądu nie zawiedli. Szczególnie zachęcam do obejrzenia fotorelacji.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 41

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 93 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama