Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 4
Bieżący tydzień: 20
Poprzedni tydzień: 25
Bieżący miesiąc: 93
Poprzedni miesiąc: 58
Ogółem: 241


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Sprzątanie świata pod hasłem „Nie ma śmieci są surowce” Drukuj Email
poniedziałek, 02 października 2017 07:08

Celem tegorocznej akcji była zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki.

   15 września wzorem lat ubiegłych wszyscy uczniowie  zaopatrzeni  w rękawiczki oraz worki wyruszyli wraz z opiekunami sprzątać wyznaczone tereny Bytoni i Cisa. Zbieraliśmy śmieci na osiedlach mieszkaniowych, poboczach dróg, w pobliskich lasach oraz na bytońskiej plaży. Każdy chętnie wziął udział w akcji, gdyż jest świadomy zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska.

Beata Aszyk

 

 
78 Rocznica Upamiętnienia Pomordowanych na Ziemi Kociewskiej Drukuj Email
wtorek, 26 września 2017 08:06

24 września nasi uczniowie wzięli udział w uroczystości związanej z 78 rocznicą dokonanej przez hitlerowców zbrodni w lesie Szpęgawskim. Obok Piaśnicy, koło Wejherowa i Mniszka pod Świeciem jest to jedno z głównych miejsc Kaźni na Pomorzu. Stracono tam księży, nauczycieli, działaczy społecznych i politycznych oraz pacjentów szpitala psychiatrycznego w Kocborowie. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów przez delegacje m.in.  władze Starogardu i Tczewa, gminy Starogard, służby mundurowe, kombatantów wojennych oraz delegacje szkół publicznych. Następnie odbyła się Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny, ordynariusza Diecezji Pelplińskiej. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem Pieśni „Rota” w wykonaniu Pelplińskiej Orkiestry Dętej.

Natalia Formella

 
… i do szkoły znów spokojnie możesz iść Drukuj Email
poniedziałek, 11 września 2017 12:14

4 września 2017 r. zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym. Pan Tomasz Damaszk - dyrektor szkoły - serdecznie powitał wszystkich uczniów, zwłaszcza pierwszoklasistów, rodziców oraz grono pedagogiczne. Uczniowie kl. V oraz kl. II gimnazjum piękną recytacją pożegnali gorące lato i wakacje, a także przypomnieli wydarzenia związane z rozpoczęciem II wojny światowej w dniu 1 września 1939 roku.

Więcej…
 
Podsumowanie projektów gimnazjalnych Drukuj Email
środa, 05 lipca 2017 13:06

W poniedziałek 19 czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektów gimnazjalnych, które były realizowane w tym roku szkolnym. Pierwszy projekt był realizowany przez uczniów z klasy II gimnazjum pod kierownictwem pana Marcina Piotrowskiego pt. ,,Kino na temat’’. Projekt polegał na organizacji cyklu imprez tematycznych edukacyjno-profilaktycznych w kinie Helios w Tczewie.

Więcej…
 
Uroczystość upamiętniająca 75 rocznicę zamachu na Hitlera - Trosowo, 10.06.2017 r. Drukuj Email
środa, 14 czerwca 2017 11:47

We wsi Trosowo – między Bytonią, Cisem i Strychem – na przytorowym nasypie nieopodal przejazdu kolejowego stoi kamienny obelisk. Upamiętnia on akcję dywersyjną członków Gryfa Pomorskiego.

Siedemdziesiąt pięć lat temu, 9 czerwca 1942 roku, miał tamtędy podróżować Adolf Hitler. Partyzanci rozkręcili tory i pociąg się wykoleił. Hitlera w nim nie było. Ale w wyniku zamachu zginęło kilkuset esesmanów z gwardii Führera. Wprawdzie historycy są podzieleni co do faktycznego przebiegu i oceny tego wydarzenia, niemniej sam fakt, że na tym terenie – na ziemiach wcielonych do Rzeszy – doszło do zbrojnej dywersji jest ważny dla tożsamości i poczucia patriotyzmu mieszkających tu ludzi.

Więcej…
 
II Bieg Kasztelana w ZSP w Bytoni Drukuj Email
środa, 14 czerwca 2017 07:22

1 czerwca 2017r. odbył się II Bieg Kasztelana zorganizowany w ramach Festynu Rodzinnego w ZSP w Bytoni.

Uczestnicy startowali w 4 kategoriach wiekowych :

I kategoria dzieci „zerówka” i klasy I – III SP – bieg na 600m

II kategoria dzieci klasy IV – VI SP – bieg na 1200m

III kategoria młodzież gimnazjalna – bieg na 2,5 km

IV kategoria OPEN (dorośli) – bieg na 5km

Więcej…
 
Dzień Patrona Drukuj Email
środa, 14 czerwca 2017 07:20

9 czerwca 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Uczniowie klasy V i VI zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Julia Urbanowicz przedstawiła  prezentację  dotyczącą życia i działalności naszego patrona, pana  Edmunda Dywelskiego. Następnie uczennica klasy III SP- Wiktoria Bassara recytowała wiersz pt. „Nauczyciel”. Wysłuchaliśmy również dwa utwory kociewskie : „Hymn kociewski” oraz „ Piosenka o Bytoni”.

Tego dnia obchodziliśmy również 75. rocznicę  akcji dywersyjnej w Trosowie. Uczniowie klasy VI oraz gimnazjaliści zaprezentowali całej społeczności szkolnej wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej.

                                                                                                                                            Malwina Pałubicka

 
Kolejny sukces naszej gimnazjalistki… Drukuj Email
poniedziałek, 12 czerwca 2017 11:46

30 maja br. troje uczniów - Lilia Milewska z klasy I, Wiktoria Urbanowicz z klasy II i Łukasz Herman z klasy III gimnazjum pięknie zaprezentowali się na Gminnym Konkursie Recytatorskim Małgorzaty Hillar w Pinczynie.

Recytowali wybrane utwory znanej poetki z Kociewia, która pochodzi z naszej Gminy.

Więcej…
 
Pojechaliśmy, zwiedziliśmy, przeżyliśmy coś wspaniałego… Drukuj Email
poniedziałek, 12 czerwca 2017 11:39

Szkolna wycieczka wpisuje się w życie każdego jej uczestnika. Zapamięta to, co zobaczył i to, co przeżył. Myślę, że tak będzie  z gimnazjalistami, którzy  wybrali się na południe Polski, aby zwiedzić klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze, Kraków, Zakopane i Wadowice. Królewskie miasto zwiedzaliśmy w słoneczny dzień. Z wielką przyjemnością spacerowaliśmy po ulicach Krakowa, podziwiając ważne zabytki tego pięknego miasta. Zakopane  również  przywitało nas piękną pogodą. Ukazał się nam przepiękny krajobraz polskich Tatr.

Więcej…
 
Wycieczka szkolna do Poznania i Gniezna Drukuj Email
poniedziałek, 05 czerwca 2017 08:11

2 czerwca odbyła się wycieczka do Poznania i Gniezna. Wzięło w niej udział 35 uczniów z klas IV – VI Szkoły Podstawowej. W Poznaniu zwiedzaliśmy Ostrów Tumski, przepiękne Stare Miasto oraz Palmiarnię – jedną z największych w Europie. Następnie udaliśmy się w kierunku Gniezna. Po drodze jedliśmy przepyszny obiad w trzygwiazdkowym hotelu. W Gnieźnie zwiedzaliśmy multimedialną wystawę w 3D w Muzeum

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 42

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama