Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 9
Wczoraj: 6
Bieżący tydzień: 38
Poprzedni tydzień: 51
Bieżący miesiąc: 155
Poprzedni miesiąc: 247
Ogółem: 625


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Przedstawienie "Dwa pingwiny" Drukuj Email
czwartek, 04 lutego 2016 10:29

Dnia 03.02.2016r. dzieci z oddziału zerowego z Zespołu Szkół Publicznych w Bytoni były na przedstawieniu pt.,,Dwa Pingwiny Pink i Punk” w Gminym Ośrodku Kultury w Zblewie. W formie inscenizacji aktorzy przekazali dzieciom wiedzę na temat pingwinów i ich życia. Za pomocą gestykulacji oraz mimiki twarzy pokazali dzieciom, jakie występują emocje, a także przypomnieli małym widzom, że należy nieść pomoc innym. Po przedstawieniu dzieci wraz z wychowawczynią wróciły do szkoły.

Małgorzata Mazurowska

 
Wybieram przyszłość zawodową Drukuj Email
czwartek, 04 lutego 2016 09:02

W ostatnim tygodniu stycznia 2016 r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w dwóch wycieczkach zawodoznawczych.

            Celem pierwszego wyjazdu było zwiedzenie posterunku Policji oraz Urzędu Gminy w  Zblewie, a także zakładu meblowego Begier Meble i Przedsiębiorstwa Produkcyjno- Handlowo-Usługowego BOŚ-MET.

Druga wycieczka odbyła się w ramach I Powiatowych Targów Pracodawców pn. „Wybieram przyszłość zawodową”

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka (klasa II i III SP) Drukuj Email
środa, 27 stycznia 2016 13:12

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe dni, w których dane nam jest okazać wdzięczność naszym dziadkom za ich bezwarunkową miłość do swoich wnucząt. Każdy z nas, kto spędził z Nimi swoje dzieciństwo, wie, jak wiele uczuć i pięknych momentów doświadczył w kontakcie z tymi kochanymi osobami.

Więcej…
 
Konkurs na najładniejszą gazętkę Drukuj Email
środa, 27 stycznia 2016 13:09

W środę 20  stycznia br. został rozstrzygnięty konkurs semestralny na najładniejszą gazetkę orazczystość terenu przyszkolnego. Komisja oceniała dekorację sal, okolicznościowe gazetki oraz czystość terenu przyszkolnego.  W kategorii klas IV – VI I miejsce zajęła klasa V, natomiast w Kategorii klas I – III gimnazjum  I miejsce zajęła klasa II gimnazjum.  Zwycięzcom gratulujemy i wszystkim klasom życzymy powodzenia w II semestrze.

Joanna Lenz

 
Dzień Babci i Dziadka (klasa I SP) Drukuj Email
środa, 27 stycznia 2016 13:05

W czwartek 21 stycznia w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Gdy dochodziła godzina 930 główny korytarz wypełnił się zaproszonymi gośćmi. Babcie i dziadkowie nie zawiedli swych wnuków, ale bardzo licznie przybyli, by posłuchać ich występów oraz tego, co wnuki dla nich przygotowały. Dzieci zaprezentowały zabawne scenki, wiersze oraz piosenki. Nie odbyło się również bez tradycyjnego „sto lat” oraz składania życzeń i wręczania własnoręcznie wykonanych upominków. Potem babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na kawę i ciasto.

Joanna Lenz

 

 

 
Czy jesteście Awatarami? Drukuj Email
czwartek, 14 stycznia 2016 09:40

Takie pytanie zadał uczniom klasy piątej redaktor gazety młodzieżowej Zielony Autobus – Tadeusz Majewski, który w dniu 12 stycznia 2016 r. przeprowadził dla nich warsztaty literackie. Piątoklasiści odpowiadali na pytania dotyczące sposobów wykorzystywania przez nich czasu wolnego, ilości czasu spędzanego przed telewizorem, komputerem lub z telefonem komórkowym w ręku. Okazało się, że większość z nich to Awatarzy, czyli osoby żyjące w wirtualnym świecie. Przez wiele godzin dziennie poruszają się w przestrzeni gier komputerowych,

Więcej…
 
Spotkanie kolędowe w bytońskiej szkole Drukuj Email
wtorek, 12 stycznia 2016 14:00

Dnia 8 stycznia 2016 roku w  Zespole Szkół Publicznych w Bytoni odbyła się tradycyjna kolęda, której przewodniczył nasz proboszcz, a jednocześnie Dziekan Dekanatu Zblewskiego ks. prałat Zenon Górecki. Zaszczycili nas również znamienici goście: Wójt Gminy Zblewo Artur Herold, Przewodniczący Rady Gminy Leszek Burczyk oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Kinga Kuczkowska.

W kolędzie wzięli udział przewodniczący klas, klasa V z wychowawczynią, przedstawiciele harcerzy, szkolnego koła Caritasu, oraz klasa III g przebrana za kolędników kociewskich. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Kolędnicy kociewscy złożyli gościom życzenia. Dyrektor szkoły Tomasz Damaszk podziękował za błogosławieństwo na kolejny rok nauki i pracy oraz wręczył gościom na pamiątkę kolędy pastele autorstwa Krzysztofa Bagorskiego z Małego Bukowca.

                                                                          Irena Czaja

 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Drukuj Email
wtorek, 12 stycznia 2016 13:21

Po raz 13 Zespół Szkół Publicznych w Bytoni „grał” z wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jak co roku nie zawiedli nas przyjaciele szkoły, rodzice i uczniowie. Od wczesnych godzin rannych grupa 12 wolontariuszy zbierała pieniądze do puszek. O godz. 17.00 muzyka zawitała do naszej szkoły.  Nasze granie rozpoczęliśmy koncertem w wykonaniu  naszych absolwentów. Mieszkańcy Bytoni na których zawsze możemy liczyć spędzili z nami niedzielne popołudnie przy smacznym cieście i pachnącej kawie.

Więcej…
 
Jasełka szkolne Drukuj Email
środa, 23 grudnia 2015 11:45

Dnia 13 grudnia 2015 roku w naszej szkole, w czasie Kiermaszu świątecznego,  zostały zaprezentowane Jasełka przygotowane przez uczniów. Inscenizacje o narodzeniu Pańskim są szkolną tradycją, a wspólny śpiew kolęd wprowadza wszystkich w świąteczny nastrój! Zebraliśmy wiele pochwał, więc można powiedzieć występ był udany. Aktorom gratulujemy!

Irena Czaja

 
Akcja „SERDUSZKO ADWENTOWE” Drukuj Email
środa, 23 grudnia 2015 11:45

Tradycyjnie, w  okresie Adwentu,  przy kaplicy św. Rocha, odbyła się zbiórka produktów żywnościowych na paczki żywnościowe dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej.  Mieszkańcy Bytoni i okolic nadal bardzo chętnie potrafią się dzielić i okazywać troskę  mimo, że akcja już jest wieloletnia. Zebrano okazałą liczbę produktów. Za okazane serce wszystkim bardzo dziękujemy!

  Irena Czaja

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 41

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 99 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama