Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Wczoraj: 10
Bieżący tydzień: 23
Poprzedni tydzień: 51
Bieżący miesiąc: 140
Poprzedni miesiąc: 245
Ogółem: 614


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Wzmagania LA Drukuj Email
czwartek, 18 maja 2017 12:21

Dnia 09.05.2017r na stadionie w Pinczynie nasi uczniowie uczestniczyli w gminnym czwórboju lekkoatletycznym. Pomimo sypiącego śniegu i niskiej temperatury rozgrywkom towarzyszyła bardzo gorąca atmosfera. W klasyfikacji końcowej nasi uczniowie zajęli bardo wysokie miejsca, dziewczęta III a chłopcy II. Miłą niespodzianką dla wszystkich było to iż Julia Urbanowicz została mistrzynią czwórboju, wicemistrzem ze stratą dwóch punktów został Oskar Grygo.

Więcej…
 
Gminny Konkurs Logopedyczny Drukuj Email
czwartek, 18 maja 2017 12:17

16 maja 2017 r.  odbył się  VI Gminny Konkurs Logopedyczny  „Wierszyki łamiące języki” dla dzieci z klas 0-III z przedszkoli i szkół Gminy Zblewo. W tym roku dzieci recytowały wiersze w Zespole Szkół Publicznych w Borzechowie. Nasza szkoła była współorganizatorem tego konkursu. Zgłosiło się do niego 36 dzieci . Uczniowie musieli się zmierzyć z utworami trudnymi pod względem artykulacyjnym. Dzieci popisały się piękną dykcją, intonacją i wymową . Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów:

Więcej…
 
W Centrum Nauki Experyment w Gdyni Drukuj Email
czwartek, 11 maja 2017 09:13

29 kwietnia 2017 roku 30 uczniów ZSP w Bytoni wzięło udział w wycieczce do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję łączyć naukę z zabawą  przy interaktywnych stanowiskach. Doświadczenia i eksperymenty dostarczyły mnóstwa zabawy, a przy tym dały możliwość zdobycia wiedzy z różnych dziedzin przyrodniczych. Interaktywne stanowiska pozwoliły w przystępny sposób przyswoić uczniom trudne zagadnienia, np. naturę dźwięku czy istotę elektryczności i magnetyzmu. Mogli oni również przekonać się, w jaki sposób prawa fizyki ułatwiają podniesienie samochodu jedną ręką lub wzmocnienie naszego uchwytu tak, aby bez trudu podnieść bardzo ciężki kamień. Każde było inne i równie interesujące. Wszyscy znaleźni coś, co zwróciło ich uwagę.

Sylwia Czajka

 
Międzygminny Konkurs Matematyczny w Czersku Drukuj Email
czwartek, 11 maja 2017 09:11

Liceum Ogólnokształcące im. Wincentego Pola w Czersku zorganizowało w roku szkolnym 2016/2017 XVI Międzygminny Konkurs Matematyczny przeznaczony dla uczniów gimnazjum. Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego przeprowadzonego dnia 10 kwietnia 2017 roku w macierzystej szkole oraz etapu międzygminnego zorganizowanego w Liceum w Czersku dnia 25 kwietnia 2017 roku. Publiczne Gimnazjum w Bytoni reprezentowała Monika Wołoszyk (uczennica klasy III gimnazjum).  W finale udział brało ok. 40 osób. Pomimo iż uczennica nie zdobyła miejsca na podium, nie traktujemy tego jako porażki. Udział w konkursie pozwala na zdobycie nowych doświadczeń.

Po rozwiązaniu zadań konkursowych można było zwiedzać szkołę, gdyż odbywały się tam tego dnia dni otwarte.

Sylwia Czajka 

 
Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką Drukuj Email

06 kwietnia  2017r. w Bibliotece Gminnej w Zblewie uczniowie kl. I-III ZSP w Bytoni uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Wiolettą Piasecką - współczesną autorką książek dla dzieci. 

     Pisarka mówiła o sobie i bohaterach swoich niezwykłych książek, opowiadała o życiu i twórczości H. CH. Andersena oraz przedstawiła etapy powstawania książki. Dzieci brały udział w przedstawieniu na podstawie fragmentów książki napisanej przez autorkę.

Więcej…
 
Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego ”English For You” Drukuj Email

Już po raz siódmy  odbył się Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego ”English For You” i jak zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Konkurs został przeprowadzony na dwóch poziomach: Szkoła podstawowa: klasy IV, V i VI oraz  Gimnazjum: klasy I, II i III. W pierwszej grupie wiekowej w konkursie wzięło udział 16 chętnych uczniów, natomiast w drugiej grupie 13. Oto zwycięzcy:

Więcej…
 
XLV WOJEWÓDZKI FINAŁ IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – biegi przełajowe Drukuj Email
czwartek, 04 maja 2017 10:28

25 kwietnia  w Człuchowie odbył się wojewódzki finał biegów przełajowych. Na linii startu stanęły zawodniczki ze szkół podstawowych województwa pomorskiego. Wśród nich Julia Urbanowicz , która reprezentowała powiat starogardzki. Trasa biegu (1000 m) przebiegała nad Jeziorem Człuchowskim była bardzo ciekawa. Julka ukończyła bieg na bardzo wysokim 28 miejscu!!!! Gratulujemy Julce i życzymy jeszcze bardzo dużo sukcesów.

Katarzyna Stencel

 
Nietypowi goście w naszej szkole... Drukuj Email
czwartek, 04 maja 2017 10:20

W tym roku trafiła do biblioteki Zespołu Szkół Publicznych w Bytoni książka pt. Świat Sary, której autorką jest Sara Błąk, niepełnosprawna nastolatka ze Starogardu Gdańskiego.

            Autorka przedstawiła w niej ciekawe przygody ze swego szkolnego życia i opisała wrażenia z wycieczki do Zakopanego. Lekturę czyta się łatwo i przyjemnie. Nauczyciele języka polskiego docenili też wartości wychowawcze tej powieści i wprowadzili ją jako lekturę obowiązkową dla szóstej klasy szkoły podstawowej. Wybór okazał się trafny, ponieważ uczniów zainteresowała treść książki. Z chęcią śledzili wydarzenia, w których brała udział dziewczynka poruszająca się na wózku inwalidzkim. Warto było polecić tę książkę uczniom, gdyż postawa bohaterki pokazuje, że można coś w życiu osiągnąć mimo niepełnosprawności i to w tak młodym wieku. Sara pokazała również, jak być tolerancyjnym, przełamywać własne lęki oraz doceniać wartości życia.

Więcej…
 
Wręczenia stypendiów za naukę i sport! Drukuj Email
czwartek, 30 marca 2017 07:25

W naszej szkole zorganizowano uroczyste wręczenia stypendiów za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe za pierwsze półrocze roku szkolnego 2016/2017.  Dyrektor szkoły Tomasz Damaszk wraz z sekretarzem gminy Zblewo Danielem Szpręgą  wręczyli wyróżnionym uczniom stypendia. W sumie stypendium za wysokie wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie otrzymało 5 uczniów. Za osiągnięcia sportowe 10 uczniów. 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 41

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama