Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Wczoraj: 7
Bieżący tydzień: 20
Poprzedni tydzień: 31
Bieżący miesiąc: 78
Poprzedni miesiąc: 189
Ogółem: 620


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego ”English For You” Drukuj Email

Już po raz siódmy  odbył się Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego ”English For You” i jak zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Konkurs został przeprowadzony na dwóch poziomach: Szkoła podstawowa: klasy IV, V i VI oraz  Gimnazjum: klasy I, II i III. W pierwszej grupie wiekowej w konkursie wzięło udział 16 chętnych uczniów, natomiast w drugiej grupie 13. Oto zwycięzcy:

Więcej…
 
XLV WOJEWÓDZKI FINAŁ IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – biegi przełajowe Drukuj Email
czwartek, 04 maja 2017 10:28

25 kwietnia  w Człuchowie odbył się wojewódzki finał biegów przełajowych. Na linii startu stanęły zawodniczki ze szkół podstawowych województwa pomorskiego. Wśród nich Julia Urbanowicz , która reprezentowała powiat starogardzki. Trasa biegu (1000 m) przebiegała nad Jeziorem Człuchowskim była bardzo ciekawa. Julka ukończyła bieg na bardzo wysokim 28 miejscu!!!! Gratulujemy Julce i życzymy jeszcze bardzo dużo sukcesów.

Katarzyna Stencel

 
Nietypowi goście w naszej szkole... Drukuj Email
czwartek, 04 maja 2017 10:20

W tym roku trafiła do biblioteki Zespołu Szkół Publicznych w Bytoni książka pt. Świat Sary, której autorką jest Sara Błąk, niepełnosprawna nastolatka ze Starogardu Gdańskiego.

            Autorka przedstawiła w niej ciekawe przygody ze swego szkolnego życia i opisała wrażenia z wycieczki do Zakopanego. Lekturę czyta się łatwo i przyjemnie. Nauczyciele języka polskiego docenili też wartości wychowawcze tej powieści i wprowadzili ją jako lekturę obowiązkową dla szóstej klasy szkoły podstawowej. Wybór okazał się trafny, ponieważ uczniów zainteresowała treść książki. Z chęcią śledzili wydarzenia, w których brała udział dziewczynka poruszająca się na wózku inwalidzkim. Warto było polecić tę książkę uczniom, gdyż postawa bohaterki pokazuje, że można coś w życiu osiągnąć mimo niepełnosprawności i to w tak młodym wieku. Sara pokazała również, jak być tolerancyjnym, przełamywać własne lęki oraz doceniać wartości życia.

Więcej…
 
Wręczenia stypendiów za naukę i sport! Drukuj Email
czwartek, 30 marca 2017 07:25

W naszej szkole zorganizowano uroczyste wręczenia stypendiów za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe za pierwsze półrocze roku szkolnego 2016/2017.  Dyrektor szkoły Tomasz Damaszk wraz z sekretarzem gminy Zblewo Danielem Szpręgą  wręczyli wyróżnionym uczniom stypendia. W sumie stypendium za wysokie wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie otrzymało 5 uczniów. Za osiągnięcia sportowe 10 uczniów. 

Więcej…
 
Rekolekcje wielkopostne Drukuj Email
czwartek, 30 marca 2017 07:09

W dniach 20 – 22.03. 2017 roku w naszej szkole odbyły się Rekolekcje wielkopostne. Pierwszego dnia tematem przewodnim było słowo „ Prawda”. Odkrywaliśmy, że tylko Bóg jest Prawdą. Każda klasa przygotowała drogę do Boga. Drugiego dnia mówiliśmy o przebaczeniu w kontekście Drogi krzyżowej. Wykonaliśmy krzyżyki oraz drzewa przebaczenia. Oglądaliśmy film „Największy z cudów”. Wspólnie śpiewaliśmy Panu Jezusowi. Trzeci dzień spędziliśmy w kaplicy św. Rocha. Chętni mogli skorzystać z sakramentu pokuty. Odbyła się Droga krzyżowa. Finałem była wspólna Msza św.

Irena Czaja

 
Konferencja "Trzy kroki ku dobrej relacji z dzieckiem" Drukuj Email
czwartek, 30 marca 2017 07:05

22 marca 2017 roku w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni odbyła się konferencja pod nazwą Trzy kroki ku dobrej relacji z dzieckiem.  Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni przedstawiciele Kuratorium Oświaty, samorządów, dyrektorzy szkół, pedagodzy, nauczyciele oraz Rady Rodziców z 18 szkół podstawowych i gimnazjalnych reprezentujących 8 gmin powiatu starogardzkiego.

Patronat honorowy nad tym ważnym wydarzeniem objął Wójt Gminy Zblewo, patronat merytoryczny pełniła Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Starogardzie Gdańskim oraz Pracownia Psychoterapii i Rozwoju Osobistego w Starogardzie Gdańskim, zaś patronat medialny – Radio Głos z Pelplina.

Więcej…
 

projekt szkolny

 
Sukces młodzieży z Bytoni Drukuj Email
wtorek, 21 marca 2017 09:25

Dnia 9 marca w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zblewie odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. W konkursie wzięło udział 30 uczestników ze szkół w Zblewie, Pinczynie, Bytoni, Borzechowie oraz uczestniczka, która reprezentowała Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w Bytoni.

Eliminacje polegały na rozwiązaniu testu z wiedzy o ochronie przeciw pożarniczej oraz pierwszej pomocy.

Więcej…
 
Interaktywny przedszkolak Drukuj Email
czwartek, 16 marca 2017 08:12

Ogłaszamy nabór dzieci, nauczycieli i rodziców do projektu „Interaktywny przedszkolak”, realizowanego w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Gminę Zblewo.

Projekt będzie finansowany z Funduszy Europejskich - Działania 03.01. Edukacja przedszkolna Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Szczegóły pod linkiem.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 41

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama