Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Wczoraj: 10
Bieżący tydzień: 23
Poprzedni tydzień: 51
Bieżący miesiąc: 140
Poprzedni miesiąc: 245
Ogółem: 614


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Rekolekcje wielkopostne Drukuj Email
czwartek, 30 marca 2017 07:09

W dniach 20 – 22.03. 2017 roku w naszej szkole odbyły się Rekolekcje wielkopostne. Pierwszego dnia tematem przewodnim było słowo „ Prawda”. Odkrywaliśmy, że tylko Bóg jest Prawdą. Każda klasa przygotowała drogę do Boga. Drugiego dnia mówiliśmy o przebaczeniu w kontekście Drogi krzyżowej. Wykonaliśmy krzyżyki oraz drzewa przebaczenia. Oglądaliśmy film „Największy z cudów”. Wspólnie śpiewaliśmy Panu Jezusowi. Trzeci dzień spędziliśmy w kaplicy św. Rocha. Chętni mogli skorzystać z sakramentu pokuty. Odbyła się Droga krzyżowa. Finałem była wspólna Msza św.

Irena Czaja

 
Konferencja "Trzy kroki ku dobrej relacji z dzieckiem" Drukuj Email
czwartek, 30 marca 2017 07:05

22 marca 2017 roku w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni odbyła się konferencja pod nazwą Trzy kroki ku dobrej relacji z dzieckiem.  Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni przedstawiciele Kuratorium Oświaty, samorządów, dyrektorzy szkół, pedagodzy, nauczyciele oraz Rady Rodziców z 18 szkół podstawowych i gimnazjalnych reprezentujących 8 gmin powiatu starogardzkiego.

Patronat honorowy nad tym ważnym wydarzeniem objął Wójt Gminy Zblewo, patronat merytoryczny pełniła Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Starogardzie Gdańskim oraz Pracownia Psychoterapii i Rozwoju Osobistego w Starogardzie Gdańskim, zaś patronat medialny – Radio Głos z Pelplina.

Więcej…
 

projekt szkolny

 
Sukces młodzieży z Bytoni Drukuj Email
wtorek, 21 marca 2017 09:25

Dnia 9 marca w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zblewie odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. W konkursie wzięło udział 30 uczestników ze szkół w Zblewie, Pinczynie, Bytoni, Borzechowie oraz uczestniczka, która reprezentowała Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w Bytoni.

Eliminacje polegały na rozwiązaniu testu z wiedzy o ochronie przeciw pożarniczej oraz pierwszej pomocy.

Więcej…
 
Interaktywny przedszkolak Drukuj Email
czwartek, 16 marca 2017 08:12

Ogłaszamy nabór dzieci, nauczycieli i rodziców do projektu „Interaktywny przedszkolak”, realizowanego w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Gminę Zblewo.

Projekt będzie finansowany z Funduszy Europejskich - Działania 03.01. Edukacja przedszkolna Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Szczegóły pod linkiem.

 
Niecodzienne lekcje Drukuj Email
piątek, 10 marca 2017 09:14

W  dniu 6 marca 2017 r. klasa pierwsza gimnazjum uczestniczyła w dwóch niecodziennych lekcjach. Pierwsza z nich to wychowanie fizyczne, które odbyło się w gdańskim Parku Trampolin Jump City. Młodzież pod okiem trenera ćwiczyła skoki na trampolinach. Była to doskonała zabawa połączona z dawką zdrowego ruchu. Podczas lekcji WF w JUMPCITY w wyjątkowy sposób rozwijana jest koordynacja i ogólna sprawność ruchowa.

Więcej…
 
Spotkanie z policjantem Drukuj Email
piątek, 10 marca 2017 09:09

Dnia 6 marca 2017 roku naszą szkołę, a przede wszystkim dzieci z oddziału zerowego oraz uczniów klas I-III, odwiedził specjalny gość Pan Policjant z Posterunku Policji w Zblewie - Marcin Jankowski. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa uczniów w szkole oraz w domu. Nasz gość dał także dzieciom cenne wskazówki jak należy zachować się w kontaktach z obcymi. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły Panu Policjantowi podziękowanie.

                                                                                                                             Beata Bławat

 
Żywa lekcja historii Drukuj Email
poniedziałek, 27 lutego 2017 15:25

24 lutego 2017 r. z pokazem historycznym zawitał do nas pan Michał Rychlicki, który w bardzo interesujący i zabawny sposób przedstawił naszym uczniom ciekawostki dotyczące Wikingów oraz Mieszka I i Dobrawy. Żywe lekcje historii cieszą się w naszej szkole coraz większym zainteresowaniem. W pokazie wzięło udział 120 uczniów, w tym  po raz pierwszy uczniowie z zerówki. Dzieci oraz młodzież z gimnazjum aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu, wcielając się w rolę Wikingów, Mieszka I i Dobrawy. Wszyscy  chętni uczniowie, nawet ci  najmłodsi, mogli przymierzyć zbroję rycerską. Z tej możliwości skorzystało wielu uczniów.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę pana Michała.

                                                                                                               Malwina Pałubicka

 
Sukces naszych gimnazjalistów... Drukuj Email
wtorek, 21 lutego 2017 08:09

W piątek, 17 lutego 2017 roku w ZKiW w  Pinczynie odbył się XIX Turniej Wiedzy o Kociewiu. Nasza trzyosobowa drużyna w składzie: Monika  Wołoszyk, Julia Zimnak i Łukasz Herman rywalizowała z  pozostałymi uczestnikami konkursu. Dla wszystkich przygotowano różnorodne zadania.

Więcej…
 
Walentynki Drukuj Email
piątek, 17 lutego 2017 09:35

Dnia 14 lutego br. w naszej szkole odbył się dzień zakochanych tzw. Walentynki. W budynku czuć było nastrój miłosny, który był spowodowany dzięki romantycznej muzyce wybrzmiewającej ze szkolnego radiowęzła. Samorząd Uczniowski zorganizował również pocztę walentynkową.

                                                                                              Samorząd Uczniowski

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 41

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama