Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 9
Wczoraj: 6
Bieżący tydzień: 38
Poprzedni tydzień: 51
Bieżący miesiąc: 155
Poprzedni miesiąc: 247
Ogółem: 625


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Dzień Kibica Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 14 czerwca 2012 10:11

Dnia 12 czerwca br. odbył się w Zespole Szkół Publicznych "Dzień Kibica". Tego dnia uczniowie, nauczyciele jak i dyrektor szkoły ubrani byli w barwy narodowe. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

 
Dzień Rodzica Drukuj Email
czwartek, 14 czerwca 2012 10:15

25 maja jest dniem wyjątkowym, gdyż zapisał się w naszym szkolnym kalendarzu jako Dzień Rodzica. Z tej okazji dzieci z zerówek przygotowały dla wszystkich mam przedstawienie pt. “Zagubione korale”, które zebrało wspaniałe recenzje. Mali aktorzy z wielkim przejęciem wcielali się w role pszczółki, żabki, bociana, mrówki, kreta, jeżyka, ślimaczka i myszki. Aktorów nie zjadła trema i każde dziecko wypowiedziało swoją kwestię. Szczególnie podobały się pomysłowe kostiumy i dekoracje. Nie zabrakło również wzruszających wierszy     i piosenek. Natomiast dla Tatusiów dzieci zaprezentowały specjalne tańce z repertuaru Shakiry „Waka, waka” oraz taniec z pomponami „Smerfny rap”

Na koniec uroczystości dzieci wręczyły rodzicom upominki, a potem wszyscy wspólnie delektowali się słodkościami przygotowanymi przez rodziców.


Joanna Duraj

 
„CO JEST NAJWAŻNIEJSZE, CO JEST NAJPIĘKNIEJSZE…” Drukuj Email
środa, 13 czerwca 2012 14:18

„CO JEST NAJWAŻNIEJSZE, CO JEST NAJPIĘKNIEJSZE…” – ŚWIĘTO SZKOŁY, ŚWIĘTO PATRONA, ŚWIĘTO RODZINY…
W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W BYTONI

Ilekroć nucimy sobie słowa refrenu znanej piosenki „Jak w uczniowskim zeszycie”: „Co jest najważniejsze, co jest najpiękniejsze, co prawdziwe, największe, za co warto życie dać…”zadajemy sobie to pytanie. Nasuwa się wiele odpowiedzi i dla każdego będzie inna odpowiedź najistotniejsza. Jednakże niewątpliwie kilka wysuwa się na plan priorytetowy: „Bóg, Honor, Ojczyzna”, rodzina, dzieci… Taka też przyświecała idea wspólnemu świętowaniu w Publicznej Szkole Podstawowej w Bytoni.

Więcej…
 
„SZKOŁA PRZYJAZNA DLA SZEŚCIOLATKA” – SUKCES SZKOŁY W BYTONI! Drukuj Email
środa, 13 czerwca 2012 13:41

Mając na uwadze szereg inicjatyw i dobrych przykładów działalności rodziców w  placówkach oświatowych Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprosiło RADY RODZICÓW szkół podstawowych i przedszkoli do udziału w  konkursie "Mam 6 lat".

Celem konkursu było upowszechnianie najciekawszych form aktywności rad rodziców umożliwiających przyjazną adaptację dzieci 6-letnich do edukacji szkolnej oraz wsparcie współpracy między radami. Do konkursu przystąpiło około 700 placówek z całego kraju.

Z gminy Zblewo pod osąd Kapituły Konkursu swoją działalność zdecydowały się wystawić tylko dwie szkoły: Zespół Szkół Publicznych w Bytoni i Zespół szkół Publicznych w Zblewie.

Więcej…
 
Apel z okazji świąt majowych Drukuj Email
piątek, 11 maja 2012 07:39

„Słowa i czyny, marzenia i troski i to, kim jesteś – wszędzie skrawek Polski…” takie hasło przyświecało apelowi zorganizowanemu z okazji świąt majowych w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni, 27 kwietnia 2012r. Wszyscy uczniowie ubrali się tego dnia odświętnie. Miesiąc maj obfituje w święta ważne dla naszej tradycji narodowej, dlatego uczniowie z klasy IV Szkoły Podstawowej oraz I, II gimnazjum przygotowali występ podczas którego została przypomniana geneza obchodów Święta 3 Maja. Uczniowie wysłuchali również pieśni patriotycznej w wykonaniu Alicji Herman z klas VI.


Natalia Formella

 
„Sześciolatek w przyjaznej Szkole” Drukuj Email
wtorek, 08 maja 2012 09:09

Rada Rodziców w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni przystąpiła do Konkursu „Mam 6 lat”, którego organizatorem jest Minister Edukacji Narodowej we współpracy z kuratorami oświaty.

Konkurs ma na celu promowanie i upowszechnianie najciekawszych form aktywności rad rodziców mających na celu przyjazną adaptację dzieci sześcioletnich do edukacji szkolnej.

Konkurs jest realizowany w dwóch modułach.

Więcej…
 
Wierszyki łamiące języki Drukuj Email
wtorek, 15 maja 2012 09:25

18 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni odbył się konkurs logopedyczny pod hasłem „Wierszyki łamiące języki” dla dzieci klas 0-III z przedszkoli i szkół gminy Zblewo.

Konkurs obejmował utwory poezji i prozy dziecięcej, trudne pod względem wymowy.

Do konkursu zgłosiło się 30 dzieci. Głównym celem konkursu było wdrażanie do prawidłowego wybrzmiewania trudnych głosek w wybranych tekstach oraz posługiwanie się poprawną polszczyzną.

Więcej…
 
XI Czar Par Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 14 maja 2012 13:55

27 kwietnia 2012 r. odbyła się w naszej szkole XI edycja Interdyscyplinarnego Konkursu „Czar Par” sprawdzającego znajomość treści polonistycznych, matematycznych, przyrodniczych oraz ekologicznych wśród uczniów klas VI. Brały w nim udział szkoły z terenu Gminy Zblewo oraz Pieców, Kalisk, Starogardu Gd.. Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy w Zblewie.

Uczniowie rozwiązywali zadania w parach, przemieszczając się pomiędzy dwunastoma stanowiskami. Głównym hasłem tegorocznego konkursu było „Jedz smacznie i zdrowo”.

Więcej…
 
I Przegląd Twórczości Ludowej Dzieci i Młodzieży Województwa Pomorskiego Drukuj Email
poniedziałek, 14 maja 2012 13:48

Zespół Szkół Publicznych w Bytoni staje się prężnym ośrodkiem upowszechniania rękodzieła ludowego Kociewia i Kaszub. To, że odbyło się tu już pięć plenerów artystów ludowych Pomorza – wiemy. Tym razem, w dniach 20 – 22 kwietnia, miały miejsce warsztaty z haftu, rzeźby, malarstwa na szkle i plecionki dla młodzieży szkół z Kaszub i Kociewia. Grupa młodych ludzi z Sierakowic przyjechała pod opieką pani Bożeny Skierki. Młodzieżą ze szkoły w Klukowie opiekowała się pani Teresa Jaszewska. Szkołę w Pinczynie reprezentowała młodzież pod opieką pań Barbary Fierka i Teresy Krzyżyńskiej. Młodzieżą ze szkoły w Zblewie opiekowała się pani Beata Kośnik, a pieczę nad bytońską młodzieżą sprawowała Hanna Herman...

Więcej…
 
W poszukiwaniu Zajączka Drukuj Email
poniedziałek, 16 kwietnia 2012 08:15

W dniu 3 kwietnia dzieci z zerówek A i B postanowiły wybrać się na poszukiwanie Zajączka Wielkanocnego.Wcześniej przedszkolaki przy pomocy pań przygotowały koszyczki świąteczne, pięknie je udekorowały i we wtorek już od samego rana czekały na świątecznego gościa.

Każdy zna to uczucie zniecierpliwienia i radości ze znalezienia paczki w trawie czy między kwiatami. Takie uczucia towarzyszyły także uczniom zerówek w naszej szkole, które ukryły puste koszyczki w pobliskim lasku z nadzieją, że zajączek jakąś niespodziankę w nich zostawi.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 31 z 41

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama