Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 4
Bieżący tydzień: 20
Poprzedni tydzień: 25
Bieżący miesiąc: 93
Poprzedni miesiąc: 58
Ogółem: 241


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Wierszyki łamiące języki Drukuj Email
wtorek, 15 maja 2012 09:25

18 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni odbył się konkurs logopedyczny pod hasłem „Wierszyki łamiące języki” dla dzieci klas 0-III z przedszkoli i szkół gminy Zblewo.

Konkurs obejmował utwory poezji i prozy dziecięcej, trudne pod względem wymowy.

Do konkursu zgłosiło się 30 dzieci. Głównym celem konkursu było wdrażanie do prawidłowego wybrzmiewania trudnych głosek w wybranych tekstach oraz posługiwanie się poprawną polszczyzną.

Więcej…
 
XI Czar Par Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 14 maja 2012 13:55

27 kwietnia 2012 r. odbyła się w naszej szkole XI edycja Interdyscyplinarnego Konkursu „Czar Par” sprawdzającego znajomość treści polonistycznych, matematycznych, przyrodniczych oraz ekologicznych wśród uczniów klas VI. Brały w nim udział szkoły z terenu Gminy Zblewo oraz Pieców, Kalisk, Starogardu Gd.. Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy w Zblewie.

Uczniowie rozwiązywali zadania w parach, przemieszczając się pomiędzy dwunastoma stanowiskami. Głównym hasłem tegorocznego konkursu było „Jedz smacznie i zdrowo”.

Więcej…
 
I Przegląd Twórczości Ludowej Dzieci i Młodzieży Województwa Pomorskiego Drukuj Email
poniedziałek, 14 maja 2012 13:48

Zespół Szkół Publicznych w Bytoni staje się prężnym ośrodkiem upowszechniania rękodzieła ludowego Kociewia i Kaszub. To, że odbyło się tu już pięć plenerów artystów ludowych Pomorza – wiemy. Tym razem, w dniach 20 – 22 kwietnia, miały miejsce warsztaty z haftu, rzeźby, malarstwa na szkle i plecionki dla młodzieży szkół z Kaszub i Kociewia. Grupa młodych ludzi z Sierakowic przyjechała pod opieką pani Bożeny Skierki. Młodzieżą ze szkoły w Klukowie opiekowała się pani Teresa Jaszewska. Szkołę w Pinczynie reprezentowała młodzież pod opieką pań Barbary Fierka i Teresy Krzyżyńskiej. Młodzieżą ze szkoły w Zblewie opiekowała się pani Beata Kośnik, a pieczę nad bytońską młodzieżą sprawowała Hanna Herman...

Więcej…
 
W poszukiwaniu Zajączka Drukuj Email
poniedziałek, 16 kwietnia 2012 08:15

W dniu 3 kwietnia dzieci z zerówek A i B postanowiły wybrać się na poszukiwanie Zajączka Wielkanocnego.Wcześniej przedszkolaki przy pomocy pań przygotowały koszyczki świąteczne, pięknie je udekorowały i we wtorek już od samego rana czekały na świątecznego gościa.

Każdy zna to uczucie zniecierpliwienia i radości ze znalezienia paczki w trawie czy między kwiatami. Takie uczucia towarzyszyły także uczniom zerówek w naszej szkole, które ukryły puste koszyczki w pobliskim lasku z nadzieją, że zajączek jakąś niespodziankę w nich zostawi.

Więcej…
 
Turnieje tenisa stołowego Drukuj Email
środa, 16 maja 2012 08:43

Od października 2011 roku na terenie Zespołu Szkół Publicznych w Bytoni młodzież klas podstawowych i gimnazjalnych regularnie spotyka się w Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Bytoni, gdzie gra w tenisa stołowego. Odbywają się też zawody, czego efektem jest coraz wyższy poziom gry. Dzięki hojności Dyrektora Szkoły pana Tomasza Damaszk, zostało zakupione wyposażenie w postaci rakietek do tenisa, piłeczek, siatek stołowych, a także medale, dyplomy oraz nagrody dla uczestników zawodów.

Więcej…
 
Rozdanie stypendiów motywacyjnych Drukuj Email
piątek, 01 czerwca 2012 07:44

„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić.” Te słowa stały się mottem przyświecającym uroczystości wręczenia stypendiów motywacyjnych uczniom Zespołu Szkół Publicznych w Bytoni, którzy w pierwszym semestrze roku szkolnego 2011/2012 osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu. Uroczystość ta miała miejsce 02 kwietnia 2012r. Dyrektor ZSP w Bytoni p. Tomasz Damaszk serdecznie przywitał przybyłych gości: p. wójta Krzysztofa Trawickiego, grono pedagogiczne, rodziców oraz nagrodzonych uczniów. Podczas uroczystości, zabrał głos p. wójt Krzysztof Trawicki, który podkreślił zaangażowanie uczniów w naukę jako najlepszą inwestycję dla przyszłości oraz wyraził nadzieję, że takie wyróżnienie zachęci uczniów do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

Więcej…
 
Pierwszy dzień wiosny Drukuj Email
piątek, 06 kwietnia 2012 08:10

W naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście Wiosny. Często ten dzień jest dla uczniów okazją do wagarów. Młodzież naszej szkoły pokazała, że to szczególne święto można spędzić inaczej. W radosnych nastrojach uczniowie „wyszli z ławek”, by wspólnie się bawić. Na początku uczniowie mieli możliwość wysłuchania występów laureatów Przeglądu Piosenki Angielskiej ”English Is Fun”. Następnie odbył się turniej klas, na który wszyscy czekali ze zniecierpliwieniem. Sześć klas zmierzyło się w kilku konkurencjach, między innymi były to: najlepsza odznaka i wiosenne hasło, jedzenie murzynków, obieranie ziemniaka, bieg z szarfami, zagadki, tajemnicze przedmioty, konkurencja ortograficzna.

Więcej…
 
Niecodzienny trening Drukuj Email
czwartek, 29 marca 2012 08:27

Niecodzienny trening miał miejsce 15 marca 2012 roku na Hali Miejskiej w Starogardzie Gdańskim. W ramach akcji ,,Akademia Koszykówki” zawodnicy Polpharmy Starogard Gdański zaprosili do siebie na trening grupę 15 uczniów, zarówno dziewcząt jak i chłopców, z Publicznego Gimnazjum w Bytoni. Jak każdy mecz w Starogardzie to spore wydarzeni tak i ten ponad godzinny trening był czymś wyjątkowym.

Więcej…
 
Przegląd piosenki angielskiej "English is fun" Drukuj Email
czwartek, 15 marca 2012 13:20

13 marca 2012 r. w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni odbył się Przegląd Piosenki Angielskiej ”English Is Fun”. Konkurs miał na celu popularyzację piosenki angielskiej, pobudzenie zainteresowania nauką języka angielskiego, propagowanie idei wspierania uzdolnień oraz motywowanie do rozwijania kompetencji językowych. Przed publicznością zaprezentowało się 27 uzdolnionych uczniów, w tym 5 solistów i 8 zespołów 2-3 osobowych. Przesłuchania odbywały się w 3 kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasy I-III, IV-VI oraz gimnazjum klasy I-III. Występy młodych artystów, biorąc pod uwagę poprawność językową, warsztat wokalny oraz ogólny wyraz artystyczny oceniało jury w składzie: Tomasz Damaszk – dyrektor ZSP w Bytoni, Marcin Piotrowski – nauczyciel muzyki oraz Natalia Formella- nauczycielka j. angielskiego.

Więcej…
 
VI edycja Gminnego Dyktanda w Bytoni Drukuj Email
czwartek, 01 marca 2012 11:05

24 lutego 2012 r. w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni odbyła się VI edycja Gminnego Dyktanda. O tytuł Mistrza Ortografii Gminy Zblewo rywalizowało 45 uczniów z pięciu szkół naszej gminy. Uczestnicy w trzech kategoriach wiekowych zmierzyli się z tekstem najeżonym pułapkami ortograficznymi. Jak trudny jest nasz język ojczysty, przekonali się przede wszystkim gimnazjaliści, z których nikomu nie udało się napisać dyktanda bezbłędnie.

Finaliści otrzymali nagrody rzeczowe: za I miejsca – pendrivy, zaś II i III miejsca nagrodzono książkami.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 32 z 42

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama