Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 9
Wczoraj: 6
Bieżący tydzień: 38
Poprzedni tydzień: 51
Bieżący miesiąc: 155
Poprzedni miesiąc: 247
Ogółem: 625


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Dzień Babci i Dziadka Drukuj Email
poniedziałek, 06 lutego 2012 09:02

Dziś dla Babci uśmiech mamy a całuski dla Dziadziusia”Takie hasło widniało na scenie w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni, który w czwartek 19 stycznia gościł babcie i dziadków z okazji ich święta. Gdy dochodziła godzina 1130główny korytarz wypełnił się zaproszonymi gośćmi.Babcie i dziadkowie nie zawiedli swych wnuków, ale bardzo licznie przybyli, by posłuchać ich występów oraz tego, co wnuki dla nich przygotowały.Wszystkich gości przywitała p. Joanna Duraj wychowawczyni kl. „0” i oddała głos małym artystom, którzy zaprezentowali swój program artystyczny. Dzieci zaprezentowały zabawne wiersze ,piosenki i tańce.Nie odbyło się również bez tradycyjnego „sto lat” oraz składania życzeń i wręczania własnoręcznie wykonanych upominków. Potem babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na kawę i ciasto.


Joanna Duraj

 
Kolęda w Izbie Regionalnej Drukuj Email

W dniu zaplanowanej 10 stycznia  corocznej kolędy w Izbie Regionalnej w Szkole w Bytoni spadł śnieg. Zimowa aura fantastycznie komponuje się z pięknym zwyczajem – z kolędą.  Zima, choinki, wspólny śpiew kolęd, biały obrus na stole, krzyżyk i świeczki, kropidło, dzwonki to atmosfera spotkania kolędowego.
    Ksiądz prałat Zenon Górecki udzielił uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły błogosławieństwa na cały rok. Wręczył pamiątkowe obrazki i publikacje „Boże Narodzenie.”

Więcej…
 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Drukuj Email
piątek, 13 stycznia 2012 10:09

Gorąca atmosfera, mnóstwo atrakcji, występy młodych artystów – tak wyglądał XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni.
Od samego rana w naszej miejscowości Sztab zbierał pieniądze do puszek kwestarskich. Zabawa zaczęła się o godzinie 17:00  pokazem mody karnawałowej. W roli modelek wystąpiły uczennice z klas 1-3. 

Więcej…
 
Podsumowanie projektów edukacyjnych Drukuj Email
środa, 11 stycznia 2012 12:59

Dnia 22 grudnia 2011 roku odbył się pokaz PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH klas gimnazjalnych pierwszych i trzecich. Uczniowie Naszej szkoły przedstawiali swoją trzy miesięczną pracę z przedmiotów takich jak: fizyka, matematyka i chemia. Na pokazie tym przedstawiono prezentacje multimedialne, doświadczenia fizyczne i chemiczne, nietypowe bryły wykonane z kolorowego papieru oraz makietę z zaprojektowanym ogrodem.

Sylwia Czajka

 
Jasełka dla społeczności wiejskiej Drukuj Email

Dnia 22 grudnia 2011 roku w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni odbyło się jak co roku uroczyste spotkanie wigilijne dla mieszkańców okolicznych wsi, połączone z otwarciem nowego placu zabaw i gabinetu logopedycznego. Harcerze zaprezentowali przygotowane „Jasełka”. Spotkanie zakończyło się wspólną agapą. W tym roku frekwencja  dopisała. Zaprezentowane jasełka bardzo się podobały przybyłym gościom, aktorzy usłyszeli pod swoim adresem wiele pochlebnych opinii.


Irena Czaja

 
Otwarcie placu zabaw i pracownii logopedycznej Drukuj Email
czwartek, 19 stycznia 2012 13:07

Jedzie Zima srebrna pani!
Przygotujmy drogę dla niej!
Rozsypiemy w krąg śnieżynki,
na te dróżki, na choinki.
Puchem lekkim, lśniącym, białym.
wysrebrzymy dziś świat cały.
Po lodowym moście przyjadą tu goście.
A ty, wietrze wiej! Daleko nas nieś!

Późnym popołudniem 22 grudnia w szkole w Bytoni zawirowały „śnieżynki”. To dzieci z zerówek i z klas I-II z wielką radością witały nowy plac zabaw. Cieszyły je wszystkie nowe sprzęty zainstalowane na bezpiecznej nawierzchni.

Więcej…
 
Wycieczka do Torunia Drukuj Email
czwartek, 19 stycznia 2012 12:39

Dnia 20 grudnia 2011 roku odbyła się wycieczka do Torunia związana z projektem „Akademia Młodych Noblistów”. Pierwszym miejscem, które zwiedziliśmy, to Planetarium w Toruniu. W sali interaktywnej oglądaliśmy ciekawy film związany z astronomią. Kolejnym miejscem, był Dom Mikołaja Kopernika, gdzie zwiedziliśmy dom Kopernika, makietę średniowiecznego Torunia oraz film średniowieczny.  Najciekawszym miejscem dla uczestników był świat toruńskiego piernika, w którym najpierw poznaliśmy z jakich produktów powstaje piernik, samodzielnie wykonaliśmy ciasto, które na koniec otrzymaliśmy upieczone oraz poznaliśmy historię dawnych pokoleń. Wycieczkę zakończyliśmy obiadem w McDonald’s.

 
IX Dekanalny Konkurs Poetycki Drukuj Email

16 grudnia 2011 roku w ZSP w Bytoni odbyło się po raz kolejny podsumowanie  Dekanalnego konkursu Poetyckiego Pt. „Ewangelia – księga życia”. Młodzi poeci z Dekanatu Zblewskiego wykazali się wielkimi umiejętnościami poetyckimi. Komisja przyznała następujące miejsca:

Więcej…
 
Szkolny konkurs szopek bożonarodzeniowych Drukuj Email

Konkurs odbywał się od 1 do 15 grudnia 2011 roku
Był przeznaczony dla wszystkich uczniów szkoły
Oddano łącznie 19 szopek
W konkursie wzięło udział 29 uczniów

Więcej…
 
Szkolny konkursu plastyczny pt. „Moja pocztówka na Boże Narodzenie.” Drukuj Email

W konkursie brali udział  uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Bytoni:
- z Oddziału Przedszkolnego,
- Szkoły Podstawowej
- Gimnazjum.
Zgłoszono 54 prace wykonanych zgodnie z regulaminem konkursu. Ostateczny termin składania prac konkursowych minął 21.11.2011r.
Dnia 22.11.2011. Komisja w składzie: Hanna Herman, Karolina Dunajska i Karolina Begier wyróżniła 15 prac konkursowych,  które zostały wydrukowane w formie pocztówki świątecznej.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 33 z 41

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama