Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 2
Bieżący tydzień: 23
Poprzedni tydzień: 31
Bieżący miesiąc: 81
Poprzedni miesiąc: 190
Ogółem: 605


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkolny konkursu plastyczny pt. „Moja pocztówka na Boże Narodzenie.” Drukuj Email

W konkursie brali udział  uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Bytoni:
- z Oddziału Przedszkolnego,
- Szkoły Podstawowej
- Gimnazjum.
Zgłoszono 54 prace wykonanych zgodnie z regulaminem konkursu. Ostateczny termin składania prac konkursowych minął 21.11.2011r.
Dnia 22.11.2011. Komisja w składzie: Hanna Herman, Karolina Dunajska i Karolina Begier wyróżniła 15 prac konkursowych,  które zostały wydrukowane w formie pocztówki świątecznej.

Więcej…
 
Wywiad z Larry’m Okey Ugwu (L.O.U.) prowadzony przez Natalię Krause (N.K) Drukuj Email
poniedziałek, 02 stycznia 2012 09:22

N.K:  -Mieszka pan już w Polsce od około 30 lat, ale jak to się stało, że postanowił pan wyjechać z ojczystej Nigerii ?


L.O.U:  -Do Polski trafiłem praktycznie przypadkiem. Miałem zamiar wyjechać do kraju, w którym nie mówi się po angielsku, gdyż angielski już znałem, a chciałem spróbować czegoś nowego. Na parę dni przed wyjazdem do Hiszpanii mój dobry znajomy, który przyjechał z Polski, a był rodowitym Nigeryjczykiem tak jak ja, zaczął mnie namawiać, abym poleciał zamiast do Hiszpanii, tak jak planowałem, do Polski. Mówił, że tam tanio, że mu się powodzi itd. Udało mu się mnie przekonać i tak właśnie trafiłem do Polski.

Więcej…
 
Konkurs teatralny Drukuj Email
środa, 11 stycznia 2012 13:27

Dnia 1 grudnia nasze kółko teatralne „Między słowami”: w składzie: Angelika Głogowska, Weronika Milewska, Michalina Zimnak, Agata Zimnak i Agnieszka Dorawa wybrało się na konkurs teatralny do Starogardu Gdańskiego dla klas gimnazjalnych o tematyce: HIV, AIDS, DOPALACZE. Mimo krótkiego czasu przygotowań daliśmy z siebie wszystko. Przedstawienie nie mogło przekroczyć 15 minut i tu był nasz problem, ponieważ nie mieściliśmy się w czasie. Jednak mimo tego nie traciliśmy nadziei i nieśmiało myśleliśmy o zajęciu chociażby III miejsca, co było trudne przy takiej znakomitej konkurencji.

Więcej…
 
Mikołajkowa wycieczka do Gdańska Drukuj Email
wtorek, 13 grudnia 2011 13:33

 

To były niezwykłe Mikołajki w Publicznej Szkole Podstawowej w Bytoni. W tym dniu nasi uczniowie z klas I-III pojechali na wycieczkę do Muzeum Narodowego -oddział Etnografii które mieści się w Gdańsku. Tam mieliśmy okazję zwiedzić wspaniałą wystawę pt. „Choinki, podłaźniczki, sady czyli historia wigilijnego drzewka”. Na wystawie tej zgromadzono choinki i ozdoby świąteczne z różnych regionów Polski. Nie zabrakło oczywiście kociewskiej szopki, którą każdy mieszkaniec Kociewia bardzo dobrze zna.

Więcej…
 
Noc kinomana Drukuj Email

W nocy z dnia 25 na 26 listopada odbyła się „noc kinomana” w klasie II gimnazjum. Klasa na pomysł wychowawczyni odparła pozytywnie. Już przed 20:00 w piątek zaczęliśmy schodzić się do szkoły. Wszyscy obładowani kocami, poduszkami (nie zabrakło także kołdry) i jedzeniem – rozłożyliśmy się na materacach w sali konferencyjnej. Każdy przyniósł jakiś film, co jak się później okazało - były to same horrory i jedna komedia - „Kac Vegas”. Włączaliśmy każdy z horrorów po kolei, lecz wszystko kończyło się na tym samym – chwila śmiechu z można by powiedzieć przerażających scen i wyłączanie  go.

Więcej…
 
Akcja „STUDNIA DLA POŁUDNIA” Drukuj Email
piątek, 09 grudnia 2011 08:01

 

Zespół Szkół Publicznych w Bytoni przyłączył się do akcji organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną pod hasłem „Studnia dla Południa” , której celem jest zapewnienie wody pitnej na obszarach, gdzie jej brakuje. Od kilku lat otrzymujemy od tej Fundacji dofinansowanie obiadów dla uczniów. W tym roku, aby okazać swoją wdzięczność, postanowiliśmy zebrać środki finansowe na budowę studni w Sudanie Południowym.

Więcej…
 
Sportowy Turniej Mikołajkowy Drukuj Email
czwartek, 08 grudnia 2011 13:37

 

Dnia 6 grudnia dziewczęta z naszej szkoły brały udział w ,,SPORTOWYM TURNIEJU MIKOŁAJKOWYM”, który odbył się na ,,Orliku” w Pinczynie. Rozegrano mecz piłki nożnej BYTONIA -PINCZYN ,który zakończył się wynikiem 2-2( A.Wirkus, N.Para). Brałyśmy również udział w ,,mikołajkowych” konkurencjach sportowych. Sporo emocji wywołało przeciąganie liny oraz strzały na bramkę. Przygotowano również konkurencje dla opiekunów drużyn(p. Kasi Stencel i p. Mirka Urbana). Cały turniej zakończył się remisem , wszyscy uczestnicy zostali obdarowani ,,słodkimi” prezentami od Mikołaja. Pełni radości,optymizmu czekamy na kolejny turniej.


Katarzyna Stencel

 
Święto Niepodległości Drukuj Email
czwartek, 01 grudnia 2011 08:17

 

Dzisiaj wielka jest rocznica 11 listopada,

Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa.”

Pod takim hasłem 14 listopada 2011 r. obchodziliśmy w naszej szkole 93 rocznicę   odzyskania przez Polskę niepodległości. Społeczność szkolna w skupieniu i zadumie wysłuchała montażu słowno-muzycznego, podczas którego podziwiać mogliśmy utwór „Wojenko, wojenko” wykonany na trąbce przez ucznia klasy III g Pawła Rząskę oraz przepięknie pieśni patriotyczne w wykonaniu Agaty Zimnak i Alicji Herman.

 
Wywiad z krytykiem kulinarnym, panem Arturem Michna (A.M) prowadzony przez uczennicę kl. II GIM Natalię Krause (N.K). Drukuj Email
piątek, 18 listopada 2011 11:19

 

N.K: -Pije pan sobie teraz kawę zaparzoną przez wicedyrektor panią Beatę Aszyk. Smakuje panu ?

A.M: -Jest całkiem smaczna. Zaparzona została w ekspresie, tak jak lubię. Skrytykować mogę jedynie to, iż jest z mlekiem, a dzisiaj mleko nie jest prawdziwym mlekiem. Takie w kartonach da się jeszcze jakoś znieść, ale najgorsze są te śmietanki w malutkich opakowaniach. Ohyda ! Odtłuszczone, rozcieńczone z wodą, zabarwione tak, aby wyglądało to za śmietanką. Nie ma nic straszniejszego niż śmietanki w mini opakowaniach.

Więcej…
 
Stypendia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Drukuj Email
piątek, 18 listopada 2011 08:49

Mamy przyjemność poinformować, że cztery uczennice naszej szkoły – Agata Zimnak z klasy I gimn., Agnieszka Dorawa i Angelika Głogowska z klasy II gimn. oraz Michalina Zimnak z klasy III gimn. otrzymały stypendium na rok szkolny 2011/12 w ramach projektu systemowego „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Program pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych z obszaru województwa pomorskiego” realizowanego przez Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. W dniu 22 listopada w Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku odbędzie się uroczysta konferencja w trakcie której stypendia zostaną przyznane. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 33 z 41

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama