Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Wczoraj: 3
Poprzedni tydzień: 22
Bieżący miesiąc: 76
Poprzedni miesiąc: 74
Ogółem: 290


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Wycieczka do Torunia Drukuj Email
czwartek, 19 stycznia 2012 12:39

Dnia 20 grudnia 2011 roku odbyła się wycieczka do Torunia związana z projektem „Akademia Młodych Noblistów”. Pierwszym miejscem, które zwiedziliśmy, to Planetarium w Toruniu. W sali interaktywnej oglądaliśmy ciekawy film związany z astronomią. Kolejnym miejscem, był Dom Mikołaja Kopernika, gdzie zwiedziliśmy dom Kopernika, makietę średniowiecznego Torunia oraz film średniowieczny.  Najciekawszym miejscem dla uczestników był świat toruńskiego piernika, w którym najpierw poznaliśmy z jakich produktów powstaje piernik, samodzielnie wykonaliśmy ciasto, które na koniec otrzymaliśmy upieczone oraz poznaliśmy historię dawnych pokoleń. Wycieczkę zakończyliśmy obiadem w McDonald’s.

 
IX Dekanalny Konkurs Poetycki Drukuj Email

16 grudnia 2011 roku w ZSP w Bytoni odbyło się po raz kolejny podsumowanie  Dekanalnego konkursu Poetyckiego Pt. „Ewangelia – księga życia”. Młodzi poeci z Dekanatu Zblewskiego wykazali się wielkimi umiejętnościami poetyckimi. Komisja przyznała następujące miejsca:

Więcej…
 
Szkolny konkurs szopek bożonarodzeniowych Drukuj Email

Konkurs odbywał się od 1 do 15 grudnia 2011 roku
Był przeznaczony dla wszystkich uczniów szkoły
Oddano łącznie 19 szopek
W konkursie wzięło udział 29 uczniów

Więcej…
 
Szkolny konkursu plastyczny pt. „Moja pocztówka na Boże Narodzenie.” Drukuj Email

W konkursie brali udział  uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Bytoni:
- z Oddziału Przedszkolnego,
- Szkoły Podstawowej
- Gimnazjum.
Zgłoszono 54 prace wykonanych zgodnie z regulaminem konkursu. Ostateczny termin składania prac konkursowych minął 21.11.2011r.
Dnia 22.11.2011. Komisja w składzie: Hanna Herman, Karolina Dunajska i Karolina Begier wyróżniła 15 prac konkursowych,  które zostały wydrukowane w formie pocztówki świątecznej.

Więcej…
 
Wywiad z Larry’m Okey Ugwu (L.O.U.) prowadzony przez Natalię Krause (N.K) Drukuj Email
poniedziałek, 02 stycznia 2012 09:22

N.K:  -Mieszka pan już w Polsce od około 30 lat, ale jak to się stało, że postanowił pan wyjechać z ojczystej Nigerii ?


L.O.U:  -Do Polski trafiłem praktycznie przypadkiem. Miałem zamiar wyjechać do kraju, w którym nie mówi się po angielsku, gdyż angielski już znałem, a chciałem spróbować czegoś nowego. Na parę dni przed wyjazdem do Hiszpanii mój dobry znajomy, który przyjechał z Polski, a był rodowitym Nigeryjczykiem tak jak ja, zaczął mnie namawiać, abym poleciał zamiast do Hiszpanii, tak jak planowałem, do Polski. Mówił, że tam tanio, że mu się powodzi itd. Udało mu się mnie przekonać i tak właśnie trafiłem do Polski.

Więcej…
 
Konkurs teatralny Drukuj Email
środa, 11 stycznia 2012 13:27

Dnia 1 grudnia nasze kółko teatralne „Między słowami”: w składzie: Angelika Głogowska, Weronika Milewska, Michalina Zimnak, Agata Zimnak i Agnieszka Dorawa wybrało się na konkurs teatralny do Starogardu Gdańskiego dla klas gimnazjalnych o tematyce: HIV, AIDS, DOPALACZE. Mimo krótkiego czasu przygotowań daliśmy z siebie wszystko. Przedstawienie nie mogło przekroczyć 15 minut i tu był nasz problem, ponieważ nie mieściliśmy się w czasie. Jednak mimo tego nie traciliśmy nadziei i nieśmiało myśleliśmy o zajęciu chociażby III miejsca, co było trudne przy takiej znakomitej konkurencji.

Więcej…
 
Mikołajkowa wycieczka do Gdańska Drukuj Email
wtorek, 13 grudnia 2011 13:33

 

To były niezwykłe Mikołajki w Publicznej Szkole Podstawowej w Bytoni. W tym dniu nasi uczniowie z klas I-III pojechali na wycieczkę do Muzeum Narodowego -oddział Etnografii które mieści się w Gdańsku. Tam mieliśmy okazję zwiedzić wspaniałą wystawę pt. „Choinki, podłaźniczki, sady czyli historia wigilijnego drzewka”. Na wystawie tej zgromadzono choinki i ozdoby świąteczne z różnych regionów Polski. Nie zabrakło oczywiście kociewskiej szopki, którą każdy mieszkaniec Kociewia bardzo dobrze zna.

Więcej…
 
Noc kinomana Drukuj Email

W nocy z dnia 25 na 26 listopada odbyła się „noc kinomana” w klasie II gimnazjum. Klasa na pomysł wychowawczyni odparła pozytywnie. Już przed 20:00 w piątek zaczęliśmy schodzić się do szkoły. Wszyscy obładowani kocami, poduszkami (nie zabrakło także kołdry) i jedzeniem – rozłożyliśmy się na materacach w sali konferencyjnej. Każdy przyniósł jakiś film, co jak się później okazało - były to same horrory i jedna komedia - „Kac Vegas”. Włączaliśmy każdy z horrorów po kolei, lecz wszystko kończyło się na tym samym – chwila śmiechu z można by powiedzieć przerażających scen i wyłączanie  go.

Więcej…
 
Akcja „STUDNIA DLA POŁUDNIA” Drukuj Email
piątek, 09 grudnia 2011 08:01

 

Zespół Szkół Publicznych w Bytoni przyłączył się do akcji organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną pod hasłem „Studnia dla Południa” , której celem jest zapewnienie wody pitnej na obszarach, gdzie jej brakuje. Od kilku lat otrzymujemy od tej Fundacji dofinansowanie obiadów dla uczniów. W tym roku, aby okazać swoją wdzięczność, postanowiliśmy zebrać środki finansowe na budowę studni w Sudanie Południowym.

Więcej…
 
Sportowy Turniej Mikołajkowy Drukuj Email
czwartek, 08 grudnia 2011 13:37

 

Dnia 6 grudnia dziewczęta z naszej szkoły brały udział w ,,SPORTOWYM TURNIEJU MIKOŁAJKOWYM”, który odbył się na ,,Orliku” w Pinczynie. Rozegrano mecz piłki nożnej BYTONIA -PINCZYN ,który zakończył się wynikiem 2-2( A.Wirkus, N.Para). Brałyśmy również udział w ,,mikołajkowych” konkurencjach sportowych. Sporo emocji wywołało przeciąganie liny oraz strzały na bramkę. Przygotowano również konkurencje dla opiekunów drużyn(p. Kasi Stencel i p. Mirka Urbana). Cały turniej zakończył się remisem , wszyscy uczestnicy zostali obdarowani ,,słodkimi” prezentami od Mikołaja. Pełni radości,optymizmu czekamy na kolejny turniej.


Katarzyna Stencel

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 34 z 42

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama