Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 4
Bieżący tydzień: 20
Poprzedni tydzień: 25
Bieżący miesiąc: 93
Poprzedni miesiąc: 58
Ogółem: 241


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Uczymy, jak być odpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego Drukuj Email
wtorek, 26 lipca 2011 12:59

W naszej szkole od lat przywiązujemy wagę do edukacji związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Nasi uczniowie systematycznie poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Na lekcjach techniki w klasie IV SP dzieci poznają przepisy ruchu drogowego obowiązujące pieszego i rowerzysty. Gimnazjaliści natomiast, również w ramach zajęć technicznych w klasie I, poszerzają swoją wiedzę na temat odpowiedzialności motorowerzysty w ruchu drogowym. Ponadto uczniowie mogli uczestniczyć w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych „Kółko ruchu drogowego”, na których utrwalali wiedzę zdobytą na lekcjach wykorzystując m.in. programy multimedialne. Głównym celem tych zajęć było przygotowanie dzieci i młodzieży do Gminnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym oraz do egzaminu na kartę rowerową i motorowerową.

Więcej…
 
Bezpieczne Wakacje Drukuj Email
wtorek, 14 czerwca 2011 10:03

Nasza Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Bezpieczne Wakacje", której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież.

W dniu 20 czerwca br w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni odbędą sie spotkania dzieci i młodzieży z przedstawicielami służ straży pożarnej, policji, pielęgniarką i ratownikiem WOPR.

Marcin Piotrowski 

 
Dzień Rodzica Drukuj Email

Dnia 26 maja 2011 roku po raz kolejny zaprosiliśmy do naszej szkoły Rodziców na obchody Dnia Matki i Ojca. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.30. Wiersze, piosenki oraz wesołe przedstawienia teatralne w wykonaniu uczniów klas I- III Szkoły Podstawowej, zerówki i Małego Przedszkola uświetniły to rodzinne spotkanie. Każda klasa przygotowała krótki program dedykowany rodzicom. Uczniowie prezentowali zdolności aktorskie, taneczne, wokalne i artystyczne. Zgromadzeni rodzice byli zachwyceni występami najmłodszych uczniów naszej szkoły i nagrodzili ich gromkimi brawami. Po części artystycznej wszyscy zaśpiewali głośne „100 lat”. Następnie rodzice otrzymali od swoich pociech wykonane wcześniej prezenty i laurki z życzeniami. . Na koniec dzieci zaprosiły gości na pyszny poczęstunek.

 
Szranki teatralne Drukuj Email

Dnia 18 maja 2011 roku w Starogardzie Gdańskim w SCK-u odbyły się Szranki teatralne, w których uczestniczyło osiem zespołów. Tylko dwa z nich dostały możliwość zaprezentowania ponownie swojego występu w Finale Wojewódzkiego Konkursu Teatralnego „Niebieskich Tarcz”, który będzie można zobaczyć w Gdańsku. W skład jury wchodzili: p. Krystyna Lamparska – polonistka , p. Ewa Czuba z SCK oraz – dziennikarz i poeta - Stanisław Sierko.

Więcej…
 
Wycieczka do Miasta Westernowego Kansas City Drukuj Email

Po długich zapisach na wycieczkę do Miasteczka Westernowego Kansas City 13 maja 2011 r. nadszedł upragniony przez dzieci dzień wyjazdu do Rudnika. 49 uczniów wraz z wychowawcami ruszyło w drogę o godzinie 8 15.  Celem wycieczki było poznanie życia dawnych osadników na Dzikim Zachodzie. Dzieci mogły spróbować swoich kowbojskich umiejętności: strzelać z łuku, poszukać złota w kopalni, odbyć przejażdżkę ciuchcią i bryczką. W samo południe rozpoczął się Western Show - niesamowity godzinny pokaz z udziałem koni, kowboi-kaskaderów. Nie zabrakło też przygód braci Daltonów i Lucky Luk`a. Wędrując jurajską ścieżką, zobaczyliśmy dinozaury w ich naturalnych rozmiarach.

Joanna  Duraj


 
3 maja – tyś dniem szczęścia i radości Drukuj Email
piątek, 27 maja 2011 11:39

„Dziś narodowe obchodzimy święto... W dniu Twych Imienin, Ojczyzno kochana, chcemy czcić Ciebie piosenką i wierszem...”

            Takimi słowami rozpoczął się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Montaż słowno-muzyczny przeniósł wszystkich słuchaczy w przeszłość – w lata bardzo trudne dla Polski.

Więcej…
 
Czar Par 2011 Drukuj Email
poniedziałek, 09 maja 2011 06:53

28 kwietnia 2011 r. odbył się w naszej szkole X jubileuszowy, Interdyscyplinarny Konkurs „Czar Par” sprawdzający znajomość treści polonistycznych, matematycznych, przyrodniczych oraz ekologicznych wśród uczniów klas VI. W konkursie brały udział szkoły z terenu Gminy Zblewo oraz Czarnej Wody, Pieców, Starogardu Gd., Kalisk. Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy w Zblewie oraz Nadleśnictwem Kaliska.

Więcej…
 
To oni zasłużyli na stypendia i słowa uznania.... Drukuj Email
środa, 04 maja 2011 13:14

W Zespole Szkół Publicznych w Bytoni po zakończeniu I semestru roku szklonego 2010/2011 wyłoniono tych, którzy wyróżnili się w nauce, w sporcie i w pracy na rzecz szkoły i środowiska.

31 marca br. odbyła się uroczystość, na której uczniowie ci otrzymali stypendia motywacyjne. Wraz ze swymi rodzicami przybyli do Sali konferencyjnej, aby w towarzystwie dyrektora szkoły, wicewójta Gminy Zblewo i nauczycieli odebrać zasłużone nagrody pieniężne.

Więcej…
 
Pierwszy dzień wiosny Drukuj Email
środa, 30 marca 2011 07:37

Po długiej i mroźnej zimie z utęsknieniem wypatrywaliśmy nadejścia cieplejszej pory roku, tak więc pierwszy dzień kalendarzowej wiosny - 21 marca różnił się od pozostałych dni nauki. Obchody rozpoczęliśmy przedstawieniem pt. „Czerwony kapturek” w języku angielskim przygotowanym pod opieką pani Natalii Formella. Na spotkaniu z higienistką z panią Wiesławą Czarnecką mieliśmy

Więcej…
 
Powitanie wiosny Drukuj Email
piątek, 25 marca 2011 14:35

Dnia 21 marca dzieci z „0” oraz uczniowie kl. I –III powitali wiosnę. Tradycyjnie na powitanie wiosny biletem wstępu była zielona część garderoby. Dzień ten rozpoczął się pogadanką z panią higienistką. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o zęby, higienę osobistą oraz obejrzały film pt. „Doktor Ząbek”. Celem nadrzędnym spotkania było przeciwdziałania szerzeniu się próchnicy wśród

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 37 z 42

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama