Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 9
Wczoraj: 6
Bieżący tydzień: 38
Poprzedni tydzień: 51
Bieżący miesiąc: 155
Poprzedni miesiąc: 247
Ogółem: 625


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Wycieczka do Miasta Westernowego Kansas City Drukuj Email

Po długich zapisach na wycieczkę do Miasteczka Westernowego Kansas City 13 maja 2011 r. nadszedł upragniony przez dzieci dzień wyjazdu do Rudnika. 49 uczniów wraz z wychowawcami ruszyło w drogę o godzinie 8 15.  Celem wycieczki było poznanie życia dawnych osadników na Dzikim Zachodzie. Dzieci mogły spróbować swoich kowbojskich umiejętności: strzelać z łuku, poszukać złota w kopalni, odbyć przejażdżkę ciuchcią i bryczką. W samo południe rozpoczął się Western Show - niesamowity godzinny pokaz z udziałem koni, kowboi-kaskaderów. Nie zabrakło też przygód braci Daltonów i Lucky Luk`a. Wędrując jurajską ścieżką, zobaczyliśmy dinozaury w ich naturalnych rozmiarach.

Joanna  Duraj


 
3 maja – tyś dniem szczęścia i radości Drukuj Email
piątek, 27 maja 2011 11:39

„Dziś narodowe obchodzimy święto... W dniu Twych Imienin, Ojczyzno kochana, chcemy czcić Ciebie piosenką i wierszem...”

            Takimi słowami rozpoczął się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Montaż słowno-muzyczny przeniósł wszystkich słuchaczy w przeszłość – w lata bardzo trudne dla Polski.

Więcej…
 
Czar Par 2011 Drukuj Email
poniedziałek, 09 maja 2011 06:53

28 kwietnia 2011 r. odbył się w naszej szkole X jubileuszowy, Interdyscyplinarny Konkurs „Czar Par” sprawdzający znajomość treści polonistycznych, matematycznych, przyrodniczych oraz ekologicznych wśród uczniów klas VI. W konkursie brały udział szkoły z terenu Gminy Zblewo oraz Czarnej Wody, Pieców, Starogardu Gd., Kalisk. Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy w Zblewie oraz Nadleśnictwem Kaliska.

Więcej…
 
To oni zasłużyli na stypendia i słowa uznania.... Drukuj Email
środa, 04 maja 2011 13:14

W Zespole Szkół Publicznych w Bytoni po zakończeniu I semestru roku szklonego 2010/2011 wyłoniono tych, którzy wyróżnili się w nauce, w sporcie i w pracy na rzecz szkoły i środowiska.

31 marca br. odbyła się uroczystość, na której uczniowie ci otrzymali stypendia motywacyjne. Wraz ze swymi rodzicami przybyli do Sali konferencyjnej, aby w towarzystwie dyrektora szkoły, wicewójta Gminy Zblewo i nauczycieli odebrać zasłużone nagrody pieniężne.

Więcej…
 
Pierwszy dzień wiosny Drukuj Email
środa, 30 marca 2011 07:37

Po długiej i mroźnej zimie z utęsknieniem wypatrywaliśmy nadejścia cieplejszej pory roku, tak więc pierwszy dzień kalendarzowej wiosny - 21 marca różnił się od pozostałych dni nauki. Obchody rozpoczęliśmy przedstawieniem pt. „Czerwony kapturek” w języku angielskim przygotowanym pod opieką pani Natalii Formella. Na spotkaniu z higienistką z panią Wiesławą Czarnecką mieliśmy

Więcej…
 
Powitanie wiosny Drukuj Email
piątek, 25 marca 2011 14:35

Dnia 21 marca dzieci z „0” oraz uczniowie kl. I –III powitali wiosnę. Tradycyjnie na powitanie wiosny biletem wstępu była zielona część garderoby. Dzień ten rozpoczął się pogadanką z panią higienistką. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o zęby, higienę osobistą oraz obejrzały film pt. „Doktor Ząbek”. Celem nadrzędnym spotkania było przeciwdziałania szerzeniu się próchnicy wśród

Więcej…
 
Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej Drukuj Email
czwartek, 17 marca 2011 11:19

Dnia 11 marca 2011 roku o godzinie 10:00 w świetlicy OSP w Zblewie odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. 

Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy wiekowe. Kategorię od 10 do 13 lat reprezentowali uczniowie klasy VI: Natalia Para, Agata Zimnak i Daniel Pienschke, natomiast drugą grupę 14 - 16 lat: Daniel Begier (II g), Przemysław Szarmach (II g) oraz Dariusz Jaworański (III g). 

I miejsce zdobył uczeń naszej szkoły Daniel Pienschke przedstawiciel grupy młodszej, który dnia 25 marca 2011 roku będzie brał udział w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

 
"Polubić rybę" Drukuj Email
wtorek, 15 marca 2011 13:05

Dnia 4 marca br. dzieci z „0”, uczniowie kl. I-III, IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum wzięli udział w pogadance pt. „Polubić rybę”. Pani Monika Witkiewicz – Marchlewicz wyświetliła prezentaję multimedialną przedstawiającą ryby występujące na Kociewiu. Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się ilustracjom ryb i bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Celem nadrzędnym spotkania było zachęcenie dzieci do spożywania ryb oraz uświadomienie im jak ważną funkcję pełnią w naszym odżywianiu.

 
Zbiórka nakrętek dla Marcela Drukuj Email
wtorek, 01 lutego 2011 12:13

Od 10  stycznia do 11 marca w naszej szkole trwa zbiórka plastikowych nakrętek dzięki, której  pomożemy Marcelkowi, naszemu koledze z Bytoni w leczeniu i rehabilitacji. Za każdy zebrany kilogram firma recyklingowa zapłaci 1 zł. W akcję zaangażowało się wiele osób: uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Jeżeli chcesz pomóc przyłącz się do akcji – zbieraj razem z nami plastikowe nakrętki, po napojach, sokach, mleku, środkach czystości itp. Środki ze zbiórki zostaną przekazane na konto fundacji FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”. Zachęcamy do włączenia się w akcję.                                                           

Samorząd Uczniowski

 
„ Sztuka latania” – czyli jak to zrobić i co trzeba wiedzieć by to zrobić. Drukuj Email

W dniu 10 lutego 2011 roku odbyły się w naszej szkole pokazy z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych a dokładniej z matematyki, chemii i fizyki, przeprowadzone przez studentów Politechniki Gdańskiej w ramach projektu „Za rękę z Einsteinem – Edycja II”. 

Zajęcia odbywały się w trzech godzinnych blokach przedmiotowych, w których uczestniczyli uczniowie naszego gimnazjum. Wrażeń było dużo zwłaszcza, że uczniowie mieli okazję bezpośrednio uczestniczyć w przygotowanych eksperymentach wykonując różne czynności laboratoryjne pod okiem prowadzących.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 37 z 41

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama