Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 7
Wczoraj: 9
Bieżący tydzień: 16
Poprzedni tydzień: 54
Bieżący miesiąc: 81
Poprzedni miesiąc: 196
Ogółem: 680


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

"Polubić rybę" Drukuj Email
wtorek, 15 marca 2011 13:05

Dnia 4 marca br. dzieci z „0”, uczniowie kl. I-III, IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum wzięli udział w pogadance pt. „Polubić rybę”. Pani Monika Witkiewicz – Marchlewicz wyświetliła prezentaję multimedialną przedstawiającą ryby występujące na Kociewiu. Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się ilustracjom ryb i bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Celem nadrzędnym spotkania było zachęcenie dzieci do spożywania ryb oraz uświadomienie im jak ważną funkcję pełnią w naszym odżywianiu.

 
Zbiórka nakrętek dla Marcela Drukuj Email
wtorek, 01 lutego 2011 12:13

Od 10  stycznia do 11 marca w naszej szkole trwa zbiórka plastikowych nakrętek dzięki, której  pomożemy Marcelkowi, naszemu koledze z Bytoni w leczeniu i rehabilitacji. Za każdy zebrany kilogram firma recyklingowa zapłaci 1 zł. W akcję zaangażowało się wiele osób: uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Jeżeli chcesz pomóc przyłącz się do akcji – zbieraj razem z nami plastikowe nakrętki, po napojach, sokach, mleku, środkach czystości itp. Środki ze zbiórki zostaną przekazane na konto fundacji FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”. Zachęcamy do włączenia się w akcję.                                                           

Samorząd Uczniowski

 
„ Sztuka latania” – czyli jak to zrobić i co trzeba wiedzieć by to zrobić. Drukuj Email

W dniu 10 lutego 2011 roku odbyły się w naszej szkole pokazy z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych a dokładniej z matematyki, chemii i fizyki, przeprowadzone przez studentów Politechniki Gdańskiej w ramach projektu „Za rękę z Einsteinem – Edycja II”. 

Zajęcia odbywały się w trzech godzinnych blokach przedmiotowych, w których uczestniczyli uczniowie naszego gimnazjum. Wrażeń było dużo zwłaszcza, że uczniowie mieli okazję bezpośrednio uczestniczyć w przygotowanych eksperymentach wykonując różne czynności laboratoryjne pod okiem prowadzących.

Więcej…
 
Walentynki Drukuj Email
poniedziałek, 14 lutego 2011 12:28

Wreszcie nadszedł ten długo oczekiwany dzień –14 lutego. Z okazji Walentynek, tak modnego już w Polsce święta, które przyjęło się u nas na dobre, zorganizowana została  poczta. Każdy (szczególnie ci nieśmiali) mógł w formie pisemnej przekazać pozdrowienia swojej sympatii. W tym celu w czytelni znajdowała się skrzynka , do której gimnazjaliści i młodsi uczniowie wrzucali kolorowe kartki. Wprawdzie walentynki zbierane były z kilkudniowym wyprzedzeniem, ale do adresatów trafiły dopiero w poniedziałek. Mamy nadzieję , że sympatie będą rozkwitać wśród wszystkich, nie tylko na krótko przed i kilka dni po 14 lutego, ale także przez 364 pozostałe dni roku.

Więcej…
 
Lekcje poza szkołą Drukuj Email

 

14 lutego uczniowie klasy II Publicznego Gimnazjum w Bytoni  uczestniczyli  w wycieczce edukacyjnej do Starogardu Gdańskiego. Lekcje możemy realizować także poza murami szkoły. Stają się one wówczas ciekawsze i atrakcyjniejsze dla  młodzieży. W ramach zajęć artystycznych w gimnazjum  realizuję  własny program w którym dużo miejsca poświęciłam  edukacji regionalnej. Staram się przekazać swoim uczniom praktyczne umiejętności związane z tradycją i twórczością ludową Kociewia.
Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka Drukuj Email
środa, 09 lutego 2011 15:06

4 lutego 2011r. do szkoły zaproszono Babcie i Dziadków z okazji ich święta. Na tę okazję przygotowywaliśmy się od wielu dni, aby zaprezentować nasze umiejętności przed kochanymi dziadkami. Pani Ewa Jędrzejewska wychowawczyni klasy III powitała zgromadzonych gości i zaprosiła na program artystyczny. Czekały na nich same niespodzianki: wierszyki z życzeniami, piosenki i tańce. Występ przed tak ważną publicznością był dla nas dużym przeżyciem. Babciom i Dziadkom przedstawienie bardzo się podobało. Nagrodzili je gromkimi brawami. Po artystycznych popisach złożyliśmy życzenia połączone z uściskiem i wręczeniem drobnego upominku. Przyjemnym akcentem na zakończenie uroczystości był słodki poczęstunek dla wszystkich i miłe rozmowy.

 
Zabawa Karnawałowa Rady Rodziców Drukuj Email
poniedziałek, 31 stycznia 2011 08:14

W dniu 29 stycznia br. na sali Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie miała miejsce zabawa karnawałowa zorganizowana przez Radę Rodziców naszej szkoły. Współorganizatorem imprezy było Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie oddział kociewski w Zblewie. Na parkiecie bawiło się 109 osób dzięki którym Rada Rodziców wzbogaciła się o 1991,10,- złotych. Oczywiście pieniądze te zostaną spożytkowane na cele statutowe szkoły. Podziękowania za inicjatywę należą się Radzie Rodziców. Jednak szczególne podziękowania należą się państwu Justynie i Ireneuszowi Wildman, państwu Agnieszce i Krzysztofowi Zalewskim oraz zespołowi Gama – państwu Gabrieli i Marianowi Rząskim za zorganizowanie i sprawne przeprowadzenie tej udanej zabawy charytatywnej.

 
I po feriach ... Drukuj Email
poniedziałek, 31 stycznia 2011 08:12

Niestety po feriach pozostało już tylko wspomnienie… Na pewno w pamięci naszych uczniów pozostaną wydarzenia, które miały miejsce w czasie przerwy zimowej tj. wyjazd na basen do Kościerzyny i na lodowisko do Starogardu Gdańskiego, zajęcia z rękodzieła ludowego oraz gry i zabawy na świetlicy środowiskowej. Ponadto sportowcy brali udział w zajęciach na sali gimnastycznej i Orliku w Zblewie pod bacznym okiem pana Macieja. Niech pocieszeniem rozpoczynającego się II semestru pozostanie fakt, że wakacje … tuż, tuż.

 
Sztuka "Antygona" Drukuj Email
piątek, 11 lutego 2011 14:16

W styczniu br. aktorzy teatru z Wrocławia przybliżyli naszym gimnazjalistom antyczny dramat Sofoklesa pt. Antygona. Chociaż w inscenizacji występowało niewielu wykonawców, doskonale wcielili się w role tebańskich bohaterów za pomocą masek.

Sztuka opowiada o tragicznym sporze między Kreonem, królem Teb, a Antygoną. Tytułowa bohaterka sprzeciwiła się zakazowi wydanemu przez króla i pochowała swojego brata zmarłego w bratobójczej walce. Antygona pokierowała się uczuciem miłości do brata, choć wiedziała, że za swój czyn czeka ją kara śmierci.

 
Jak karnawał! To karnawał!!! Drukuj Email
czwartek, 20 stycznia 2011 07:57

W ostatnim dniu nauki pierwszego semestru tj. 14 stycznia br. odbył się Bal Przebierańców. W rytm skocznej muzyki zespołu „Gama” bawiły się dzieci uczęszczające do małego przedszkola, zerówki oraz uczniowie szkoły podstawowej począwszy od klasy pierwszej do piątej. Tradycyjnie do kolorowego korowodu przebierańców dołączyły panie z nauczania zintegrowanego i zerówki. Pląsów i zabaw nie było końca W godzinach popołudniowych na dyskotekowy parkiet ruszyli uczniowie klasy szóstej i gimnazjaliści. Królowała oczywiście muzyka z głośnika – najnowsze hity list przebojów! Kolejny bal i dyskoteka karnawałowa już za niecały rok!!!

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 38 z 42

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 82 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama