Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 9
Wczoraj: 6
Bieżący tydzień: 38
Poprzedni tydzień: 51
Bieżący miesiąc: 155
Poprzedni miesiąc: 247
Ogółem: 625


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Walentynki Drukuj Email
poniedziałek, 14 lutego 2011 12:28

Wreszcie nadszedł ten długo oczekiwany dzień –14 lutego. Z okazji Walentynek, tak modnego już w Polsce święta, które przyjęło się u nas na dobre, zorganizowana została  poczta. Każdy (szczególnie ci nieśmiali) mógł w formie pisemnej przekazać pozdrowienia swojej sympatii. W tym celu w czytelni znajdowała się skrzynka , do której gimnazjaliści i młodsi uczniowie wrzucali kolorowe kartki. Wprawdzie walentynki zbierane były z kilkudniowym wyprzedzeniem, ale do adresatów trafiły dopiero w poniedziałek. Mamy nadzieję , że sympatie będą rozkwitać wśród wszystkich, nie tylko na krótko przed i kilka dni po 14 lutego, ale także przez 364 pozostałe dni roku.

Więcej…
 
Lekcje poza szkołą Drukuj Email

 

14 lutego uczniowie klasy II Publicznego Gimnazjum w Bytoni  uczestniczyli  w wycieczce edukacyjnej do Starogardu Gdańskiego. Lekcje możemy realizować także poza murami szkoły. Stają się one wówczas ciekawsze i atrakcyjniejsze dla  młodzieży. W ramach zajęć artystycznych w gimnazjum  realizuję  własny program w którym dużo miejsca poświęciłam  edukacji regionalnej. Staram się przekazać swoim uczniom praktyczne umiejętności związane z tradycją i twórczością ludową Kociewia.
Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka Drukuj Email
środa, 09 lutego 2011 15:06

4 lutego 2011r. do szkoły zaproszono Babcie i Dziadków z okazji ich święta. Na tę okazję przygotowywaliśmy się od wielu dni, aby zaprezentować nasze umiejętności przed kochanymi dziadkami. Pani Ewa Jędrzejewska wychowawczyni klasy III powitała zgromadzonych gości i zaprosiła na program artystyczny. Czekały na nich same niespodzianki: wierszyki z życzeniami, piosenki i tańce. Występ przed tak ważną publicznością był dla nas dużym przeżyciem. Babciom i Dziadkom przedstawienie bardzo się podobało. Nagrodzili je gromkimi brawami. Po artystycznych popisach złożyliśmy życzenia połączone z uściskiem i wręczeniem drobnego upominku. Przyjemnym akcentem na zakończenie uroczystości był słodki poczęstunek dla wszystkich i miłe rozmowy.

 
Zabawa Karnawałowa Rady Rodziców Drukuj Email
poniedziałek, 31 stycznia 2011 08:14

W dniu 29 stycznia br. na sali Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie miała miejsce zabawa karnawałowa zorganizowana przez Radę Rodziców naszej szkoły. Współorganizatorem imprezy było Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie oddział kociewski w Zblewie. Na parkiecie bawiło się 109 osób dzięki którym Rada Rodziców wzbogaciła się o 1991,10,- złotych. Oczywiście pieniądze te zostaną spożytkowane na cele statutowe szkoły. Podziękowania za inicjatywę należą się Radzie Rodziców. Jednak szczególne podziękowania należą się państwu Justynie i Ireneuszowi Wildman, państwu Agnieszce i Krzysztofowi Zalewskim oraz zespołowi Gama – państwu Gabrieli i Marianowi Rząskim za zorganizowanie i sprawne przeprowadzenie tej udanej zabawy charytatywnej.

 
I po feriach ... Drukuj Email
poniedziałek, 31 stycznia 2011 08:12

Niestety po feriach pozostało już tylko wspomnienie… Na pewno w pamięci naszych uczniów pozostaną wydarzenia, które miały miejsce w czasie przerwy zimowej tj. wyjazd na basen do Kościerzyny i na lodowisko do Starogardu Gdańskiego, zajęcia z rękodzieła ludowego oraz gry i zabawy na świetlicy środowiskowej. Ponadto sportowcy brali udział w zajęciach na sali gimnastycznej i Orliku w Zblewie pod bacznym okiem pana Macieja. Niech pocieszeniem rozpoczynającego się II semestru pozostanie fakt, że wakacje … tuż, tuż.

 
Sztuka "Antygona" Drukuj Email
piątek, 11 lutego 2011 14:16

W styczniu br. aktorzy teatru z Wrocławia przybliżyli naszym gimnazjalistom antyczny dramat Sofoklesa pt. Antygona. Chociaż w inscenizacji występowało niewielu wykonawców, doskonale wcielili się w role tebańskich bohaterów za pomocą masek.

Sztuka opowiada o tragicznym sporze między Kreonem, królem Teb, a Antygoną. Tytułowa bohaterka sprzeciwiła się zakazowi wydanemu przez króla i pochowała swojego brata zmarłego w bratobójczej walce. Antygona pokierowała się uczuciem miłości do brata, choć wiedziała, że za swój czyn czeka ją kara śmierci.

 
Jak karnawał! To karnawał!!! Drukuj Email
czwartek, 20 stycznia 2011 07:57

W ostatnim dniu nauki pierwszego semestru tj. 14 stycznia br. odbył się Bal Przebierańców. W rytm skocznej muzyki zespołu „Gama” bawiły się dzieci uczęszczające do małego przedszkola, zerówki oraz uczniowie szkoły podstawowej począwszy od klasy pierwszej do piątej. Tradycyjnie do kolorowego korowodu przebierańców dołączyły panie z nauczania zintegrowanego i zerówki. Pląsów i zabaw nie było końca W godzinach popołudniowych na dyskotekowy parkiet ruszyli uczniowie klasy szóstej i gimnazjaliści. Królowała oczywiście muzyka z głośnika – najnowsze hity list przebojów! Kolejny bal i dyskoteka karnawałowa już za niecały rok!!!

 
Kolęda w Izbie Regionalnej w Bytoni Drukuj Email
poniedziałek, 31 stycznia 2011 01:00

Na ścieżkach i dróżkach corocznego kolędowania już od kilku lat tradycyjnie wpisuje się Kolęda w Izbie Regionalnej w Bytoni. W klimacie starej chaty kociewskiej nabiera ona szczególnego charakteru – łączy pokolenia.
Na stole nakrytym białym obrusem szydełkowanym przez prababcię stoi wiekowy krzyż, lichtarze z białymi świecami, woda święcona i stare, już mocno wykruszone kropidełko (kropowidło), a strzeże tego „instrumentarium” zastęp aniołów wykonanych przez uczniów naszej Szkoły.

Więcej…
 
XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Drukuj Email

XIX WOŚP

9 stycznia 2011r. ruszył 19 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod przewodnictwem Jurka Owsiaka. Od kilkunastu lat Bytonia też „gra” w Orkiestrze.  
W tym roku odbył się ten dzień bardzo uroczyście! Już przede Mszą Świętą wolontariusze zbierali pieniądze. O godz. 1700 rozpoczęła się impreza w szkole. Dziewczyny z kl. VI sprzedawały losy. Główną nagrodą w loterii fantowej był tradycyjnie rower ufundowany przez Państwa Justynę i Ireneusza Wildman. Oprócz roweru nagrody były także atrakcyjne – odkurzacz, suszarka, wafelnica itp. Darczyńcą tychże sprzętów jest pan Jan Wildman.

Więcej…
 
Kolędowanie - karaoke Drukuj Email
wtorek, 11 stycznia 2011 12:40

Dnia 7 stycznia uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Bytoni spotkali się na wspólnym kolędowaniu-karaoke. Kolędowanie odbyło się w dwóch grupach, jako pierwsi śpiewali uczniowie klasy VI i gimnazjum, następnie uczniowie szkoły podstawowej. Przed wspólnym kolędowaniem uczennice z Samorządu Uczniowskiego przedstawiły szczegółową relację z wyjazdu do Domu Pomocy Społecznej w Bielawkach. Zaprosiły do obejrzenia zdjęć oraz przekazały podziękowania dla naszej szkoły od mieszkańców Domu w Bielawkach. Po prezentacji rozpoczęliśmy śpiewanie kolęd. Do samodzielnego śpiewu szczególnie chętnie zgłaszali się uczniowie szkoły podstawowej, lecz zachęceni oklaskami gimnazjaliści również się odważyli. Mikrofon powędrował także w ręce nauczycieli. Wszyscy doskonale się bawili i zostali nagrodzeni gorącymi brawami.

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 38 z 41

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama