Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Wczoraj: 5
Bieżący tydzień: 5
Poprzedni tydzień: 29
Bieżący miesiąc: 92
Poprzedni miesiąc: 171
Ogółem: 606


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Mieszko I i Wikingowie - żywa lekcja historii Drukuj Email

Kerin

Dnia 18 listopada 2010 r. gościliśmy w naszej szkole rycerzy z bractwa ryceskiego "Kerin". Oto fotorelacja z pokazu (kliknij miniaturkę)

 
Święto Niepodległości Drukuj Email
poniedziałek, 15 listopada 2010 01:00

11 listopada przypomina nam o wielkim darze, jakim jest wolność. Tego dnia w całej Polsce odbywają się uroczystości upamiętniające kolejne rocznice odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Przywołuje się ważne wydarzenie historyczne i w sposób szczególny mówi się o patriotyzmie.

Nasza szkoła uczyniła Narodowe Święto Niepodległości uroczystą akademią.10   listopada br. otrzymaliśmy zaproszenie lekcję historii prowadzoną naszych uczniów. Wspomnieli, że okres niewoli był to bardzo smutny czas w dziejach naszej ojczyzny. Nie było polskiego rządu, ani, wojska, ani stolicy. Nie można było używać polskiej flagi ani godła. Za mówienie po polsku dzieci były karane, a dorośli trafiali do więzienia.

Więcej…
 
Akademia Młodych Noblistów Drukuj Email

oficjalna strona projektu Akademii Młodych Noblistów

Wychodząc naprzeciw potrzebom młodzieży gimnazjalnej, Wydział Nauk Humanistyczno-Społecznych w Olsztynie, Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie realizuje projekt Akademia Młodych Noblistów. Ponad 3000 uczniów pierwszych klas gimnazjum, w tym 10 z naszej szkoły bierze udział w zajęciach dodatkowych podczas trzyletniej ścieżki edukacyjnej. Działania te wspierają rozwój zainteresowań młodzieży pod okiem nauczycieli w ramach planowanych laboratoriów, warsztatów oraz obozów letnich i zimowych. Projekt stawia na pogłębienie wiedzy w zakresie nauk matematyczno - przyrodniczych, technik informacyjno - komunikacyjnych i języków obcych. Nasi gimnazjaliści biorą udział w dodatkowych zajęciach z matematyki, fizyki i języka angielskiego. Spotkania są zgodne z autorskimi programami, mającymi na celu wykorzystanie warsztatowej metody prowadzenia zajęć. Mottem przyświecającym idei Akademii Młodych Noblistów jest cenna myśl Noblisty Alberta Einsteina: "Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek".

 
Uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela Drukuj Email
niedziela, 24 października 2010 21:35

Dnia 13 października odbyła się szczególna uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. W Akademii uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i  pracownicy szkoły. Samorząd uczniowski pod opieką pani Katarzyny Stencel  przygotował specjalny program artystyczny pt. „Rozmowy na przerwie”. Zabawne rymowane przedstawienie, w którym uczniowie śpiewają „nauczycielskie” przeróbki piosenek znanych artystów, min. Krzysztofa Krawczyka, Anny Wyszkoni, Golec uOrkiestry. Było sporo radości i uśmiechu szczególnie na twarzach nauczycieli, którzy  z przymrużeniem oka przyglądali się  temu  co „tak naprawdę” dzieje się w pokoju nauczycielskim. Do końca dnia wszystkim towarzyszył dobry humor, a w uszach szumiały melodie znanych piosenek i słowa ...Wiarę w sobie miej, nie poddawaj się! Choć nie wszystko gra, w trudnej służbie trwaj, dobroci ogień pal!:)

 
Pasowanie na ucznia Drukuj Email

Dnia 8 października 2010r. odbyła się uroczystość Pasowania na uczniów klasy I. W tym roku szkolnym trzynaścioro dzieci otrzymało zaszczytne miano ucznia Szkoły Podstawowej. Uroczystość poprzedzona była kilkutygodniowymi przygotowaniami podczas, których uczniowie poznali szkołę i jej pracowników. Zapoznali się również z kolegami i koleżankami ze starszych klas, kształtowali postawę właściwego zachowania podczas zajęć, oraz nauczyli się wierszy i piosenek na temat ojczyzny, i szkoły.

Więcej…
 
Wybory Samorządu Uczniowskiego Drukuj Email

Dnia 1 października 2010r odbyły się wybory członków Rady Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna. Skład Komisji: Agnieszka Dorawa, Angelika Głogowska, Małgorzata Świech.

 

Więcej…
 
"Sprzątanie Świata" Drukuj Email

Dnia 17 września 2010 r. nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Sprzątanie Świata pod hasłem Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady!”. Uczniowie pod opieką nauczycieli sprzątali tereny Bytoni wzdłuż osiedla, poboczy dróg oraz  pobliskich lasów.  Każdy z nas może codziennie wpłynąć na poprawę czystości środowiska, pamiętając         o tym, by:

  • kupować towary przyjazne środowisku, w opakowaniach zwrotnych,
  • segregując odpady,
  • oszczędzając energie elektryczną i wodę.
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 Drukuj Email
środa, 22 września 2010 01:00

 

rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011Tak niedawno rozstaliśmy się a znów nadszedł czas powrotu i spotkania. Za nami dwa miesiące wspaniałych beztroskich wakacji. Wypoczęci i radośni wróciliśmy do szkoły, aby powitać rok szkolny 2010/2011. W środę 1 września uczniowie ZSP w Bytoni, grono pedagogiczne i rodzice tradycyjnie uczestniczyli we Mszy św. o godz. 8.30. Następnie uczniowie SP i gimnazjaliści wyruszyli do szkoły. Zgromadzili się na holu głównym, aby wziąć udział w uroczystościach związanych z inauguracją roku szkolnego.
Więcej…
 
100% edukacji za 1 % podatku Drukuj Email
PRzejdź do galeriiDzień 20 maja 2010r. na pewno bardzo miło zapamiętają uczniowie klas I – III Kształcenia Zintegrowanego z Zespołu Szkół Publicznych w Bytoni. W tym właśnie dniu 45 dzieci, pod opieką pań wychowawczyń, o godz. 7.00 wyruszyło na wycieczkę do Torunia, w celu zwiedzania miejsc bliskich naszemu wielkiemu rodakowi, Mikołajowi Kopernikowi. Program wycieczki był bardzo bogaty i urozmaicony. Toruń powitał gości słońcem i prawdziwie wiosenną aurą. Oprócz zwiedzania zabytków pięknego miasta takich jak: Pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywa Wieża, Kościół Wniebowzięcia NMP, Dom Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski, Ruiny Zamku Krzyżackiego, dzieci obejrzały również spektakl pt. „Kto z Was chciałby rozweselić pechowego nosorożca” w Teatrze Baj Pomorski.
Więcej…
 
Po miano Mistrza Ortografii Gminy Zblewo... Drukuj Email

Przejdź do galerii

25 maja 2010 r. do Zespołu Szkół Publicznych w Bytoni przybyło 45 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów na IV Gminne Dyktando. Rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Najbardziej zacięta walka była widoczna wśród najmłodszych – uczniów klas trzecich  i czwartych. Trudno było wyłonić II Wicemistrza w tej kategorii wiekowej, więc konieczna była ortograficzna dogrywka, która doprowadziła do tego, że aż dwie  uczennice zasłużyły na ten tytuł.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 39 z 41

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama