Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 7
Wczoraj: 9
Bieżący tydzień: 16
Poprzedni tydzień: 62
Bieżący miesiąc: 269
Poprzedni miesiąc: 236
Ogółem: 922


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Święto Niepodległości Drukuj Email
poniedziałek, 15 listopada 2010 01:00

11 listopada przypomina nam o wielkim darze, jakim jest wolność. Tego dnia w całej Polsce odbywają się uroczystości upamiętniające kolejne rocznice odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Przywołuje się ważne wydarzenie historyczne i w sposób szczególny mówi się o patriotyzmie.

Nasza szkoła uczyniła Narodowe Święto Niepodległości uroczystą akademią.10   listopada br. otrzymaliśmy zaproszenie lekcję historii prowadzoną naszych uczniów. Wspomnieli, że okres niewoli był to bardzo smutny czas w dziejach naszej ojczyzny. Nie było polskiego rządu, ani, wojska, ani stolicy. Nie można było używać polskiej flagi ani godła. Za mówienie po polsku dzieci były karane, a dorośli trafiali do więzienia.

Więcej…
 
Akademia Młodych Noblistów Drukuj Email

oficjalna strona projektu Akademii Młodych Noblistów

Wychodząc naprzeciw potrzebom młodzieży gimnazjalnej, Wydział Nauk Humanistyczno-Społecznych w Olsztynie, Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie realizuje projekt Akademia Młodych Noblistów. Ponad 3000 uczniów pierwszych klas gimnazjum, w tym 10 z naszej szkoły bierze udział w zajęciach dodatkowych podczas trzyletniej ścieżki edukacyjnej. Działania te wspierają rozwój zainteresowań młodzieży pod okiem nauczycieli w ramach planowanych laboratoriów, warsztatów oraz obozów letnich i zimowych. Projekt stawia na pogłębienie wiedzy w zakresie nauk matematyczno - przyrodniczych, technik informacyjno - komunikacyjnych i języków obcych. Nasi gimnazjaliści biorą udział w dodatkowych zajęciach z matematyki, fizyki i języka angielskiego. Spotkania są zgodne z autorskimi programami, mającymi na celu wykorzystanie warsztatowej metody prowadzenia zajęć. Mottem przyświecającym idei Akademii Młodych Noblistów jest cenna myśl Noblisty Alberta Einsteina: "Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek".

 
Uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela Drukuj Email
niedziela, 24 października 2010 21:35

Dnia 13 października odbyła się szczególna uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. W Akademii uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i  pracownicy szkoły. Samorząd uczniowski pod opieką pani Katarzyny Stencel  przygotował specjalny program artystyczny pt. „Rozmowy na przerwie”. Zabawne rymowane przedstawienie, w którym uczniowie śpiewają „nauczycielskie” przeróbki piosenek znanych artystów, min. Krzysztofa Krawczyka, Anny Wyszkoni, Golec uOrkiestry. Było sporo radości i uśmiechu szczególnie na twarzach nauczycieli, którzy  z przymrużeniem oka przyglądali się  temu  co „tak naprawdę” dzieje się w pokoju nauczycielskim. Do końca dnia wszystkim towarzyszył dobry humor, a w uszach szumiały melodie znanych piosenek i słowa ...Wiarę w sobie miej, nie poddawaj się! Choć nie wszystko gra, w trudnej służbie trwaj, dobroci ogień pal!:)

 
Pasowanie na ucznia Drukuj Email

Dnia 8 października 2010r. odbyła się uroczystość Pasowania na uczniów klasy I. W tym roku szkolnym trzynaścioro dzieci otrzymało zaszczytne miano ucznia Szkoły Podstawowej. Uroczystość poprzedzona była kilkutygodniowymi przygotowaniami podczas, których uczniowie poznali szkołę i jej pracowników. Zapoznali się również z kolegami i koleżankami ze starszych klas, kształtowali postawę właściwego zachowania podczas zajęć, oraz nauczyli się wierszy i piosenek na temat ojczyzny, i szkoły.

Więcej…
 
Wybory Samorządu Uczniowskiego Drukuj Email

Dnia 1 października 2010r odbyły się wybory członków Rady Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna. Skład Komisji: Agnieszka Dorawa, Angelika Głogowska, Małgorzata Świech.

 

Więcej…
 
"Sprzątanie Świata" Drukuj Email

Dnia 17 września 2010 r. nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Sprzątanie Świata pod hasłem Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady!”. Uczniowie pod opieką nauczycieli sprzątali tereny Bytoni wzdłuż osiedla, poboczy dróg oraz  pobliskich lasów.  Każdy z nas może codziennie wpłynąć na poprawę czystości środowiska, pamiętając         o tym, by:

  • kupować towary przyjazne środowisku, w opakowaniach zwrotnych,
  • segregując odpady,
  • oszczędzając energie elektryczną i wodę.
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 Drukuj Email
środa, 22 września 2010 01:00

 

rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011Tak niedawno rozstaliśmy się a znów nadszedł czas powrotu i spotkania. Za nami dwa miesiące wspaniałych beztroskich wakacji. Wypoczęci i radośni wróciliśmy do szkoły, aby powitać rok szkolny 2010/2011. W środę 1 września uczniowie ZSP w Bytoni, grono pedagogiczne i rodzice tradycyjnie uczestniczyli we Mszy św. o godz. 8.30. Następnie uczniowie SP i gimnazjaliści wyruszyli do szkoły. Zgromadzili się na holu głównym, aby wziąć udział w uroczystościach związanych z inauguracją roku szkolnego.
Więcej…
 
100% edukacji za 1 % podatku Drukuj Email
PRzejdź do galeriiDzień 20 maja 2010r. na pewno bardzo miło zapamiętają uczniowie klas I – III Kształcenia Zintegrowanego z Zespołu Szkół Publicznych w Bytoni. W tym właśnie dniu 45 dzieci, pod opieką pań wychowawczyń, o godz. 7.00 wyruszyło na wycieczkę do Torunia, w celu zwiedzania miejsc bliskich naszemu wielkiemu rodakowi, Mikołajowi Kopernikowi. Program wycieczki był bardzo bogaty i urozmaicony. Toruń powitał gości słońcem i prawdziwie wiosenną aurą. Oprócz zwiedzania zabytków pięknego miasta takich jak: Pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywa Wieża, Kościół Wniebowzięcia NMP, Dom Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski, Ruiny Zamku Krzyżackiego, dzieci obejrzały również spektakl pt. „Kto z Was chciałby rozweselić pechowego nosorożca” w Teatrze Baj Pomorski.
Więcej…
 
Po miano Mistrza Ortografii Gminy Zblewo... Drukuj Email

Przejdź do galerii

25 maja 2010 r. do Zespołu Szkół Publicznych w Bytoni przybyło 45 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów na IV Gminne Dyktando. Rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Najbardziej zacięta walka była widoczna wśród najmłodszych – uczniów klas trzecich  i czwartych. Trudno było wyłonić II Wicemistrza w tej kategorii wiekowej, więc konieczna była ortograficzna dogrywka, która doprowadziła do tego, że aż dwie  uczennice zasłużyły na ten tytuł.

 

Więcej…
 
Konkurs "Czar Par" Drukuj Email
niedziela, 09 maja 2010 13:09

Przejdź do galerii

30 kwietnia 2010 r. odbył się w naszej szkole IX Ponadgminny Konkurs Ekologiczny  „Czar Par” sprawdzający znajomość treści polonistycznych, matematycznych, przyrodniczych oraz ekologicznych wśród uczniów klas VI. Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy w Zblewie w ramach Gminnego Projektu Ekologicznego.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 39 z 40

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama