Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 3
Wczoraj: 10
Bieżący tydzień: 26
Poprzedni tydzień: 51
Bieżący miesiąc: 143
Poprzedni miesiąc: 245
Ogółem: 617


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Jasełka dla społeczności wiejskiej Drukuj Email
wtorek, 11 stycznia 2011 13:30

Dnia 22 grudnia 2010 roku w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni odbyło się jak co roku uroczyste spotkanie wigilijne dla mieszkańców okolicznych wsi. Celem spotkania jest zaprezentowanie zaproszonym gościom,  rodzicom i dziadkom  jasełek  w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz  spotkanie przy stole z dzieleniem się opłatkiem, śpiewaniem kolęd, wspólną agapą. W tym roku frekwencja  dopisała. Zaprezentowane jasełka bardzo się podobały przybyłym gościom, aktorzy usłyszeli pod swoim adresem wiele pochlebnych opinii.

 
VIII Dekanalny Konkurs Poetycki Drukuj Email
wtorek, 11 stycznia 2011 09:52

Jesienią, jak co roku,  odbył się konkurs poetycki organizowany przez katechetki z Bytoni i Zblewa. Tematem tego konkursu było życie świętego Maksymiliana M. Kolbego . Inspiracją w wyborze tematu konkursu było ogłoszenie roku 2011 rokiem tegoż świętego oraz sprowadzenie we wrześniu 2010 roku do kościoła parafialnego w Zblewie relikwii świętego Maksymiliana. Spośród wielu nadesłanych wierszy komisja konkursowa pod przewodnictwem ks. Prałata Zenona Góreckiego – proboszcza Zblewskiego wybrała i nagrodziła następujące prace w dwóch kategoriach:

Więcej…
 
Sekrety Pana Kleksa Drukuj Email

Grupa T

Dnia 10 grudnia 2010 roku gościł u nas zespół teatralny z Torunia „grupa T”. Przyjechali do nas, aby przedstawić spektakl pt. „Sekrety Pana Kleksa”. W spektaklu poruszony został problem uzależnień, bezpieczeństwa na drodze oraz ekologii. Aktorzy sygnalizowali dzieciom, jak ważne są numery alarmowe oraz zgubne skutki nałogów. Spektakl opierał się na bezpośrednim kontakcie z publicznością, dzięki czemu miedzy aktorami a dziećmi cały czas trwał dialog. Dzieci poprzez zabawę chętnie angażowały się w przedstawienie.

 
Mikołajki Drukuj Email
poniedziałek, 06 grudnia 2010 14:17

Mikołajki 2010Tradycyjnie w dniu 6 grudnia Naszą Szkołę odwiedził gość specjalny - Święty Mikołaj. Przybył on z workiem słodyczy, którymi obdarował wszystkich uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. A oto fotograficzna relacja z tej niezwykłej wizyty

Kliknij aby przejść do galerii zdjęć 

 

 
Góra grosza Drukuj Email
wtorek, 11 stycznia 2011 13:16

grosz

Od dnia 22 listopada do 4 grudnia w naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja GÓRA GROSZA. W tym roku zebraliśmy razem 9404 monety o wartości 216,11 zł, waga wszystkich groszy to 11,5kg. Organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego skrupulatnie zważyli i przeliczyli zebrane monety. 22 grudnia podsumowaliśmy wyniki akcji. Uczniowie, którzy ofiarowali najwięcej otrzymali nagrodę książkową. Wszyscy  wykazali się wielką aktywnością, najwięcej zebrały klasy V, VI i I Gim, natomiast wśród młodszych uczniów szkoły podstawowej wielkim zaangażowaniem wykazali się: Julia Dąbrowska z klasy III, Weronika Szulc uczennica klasy II i Aleksander Biedrzycki z zerówki. Na szczególną pochwałę zasłużyła Marta Sobczak z klasy V, która przyniosła 4,800kg monet.

Dziękujemy, że potraficie się tak zorganizować, aby pomóc drugiemu człowiekowi, ponieważ najdrobniejsze monety zebrane w dużej liczbie mogą  stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu zostanie udzielona pomoc dzieciom w najtrudniejszej sytuacji życiowej.

 
W trosce o poprawność języka ojczystego Drukuj Email
czwartek, 02 grudnia 2010 01:00

26 listopada 2010 roku po raz piąty wyłoniliśmy Mistrzów Ortografii Gminy Zblewo w trzech kategoriach wiekowych. W Zespole Szkół Publicznych w Bytoni 45 uczniów rywalizowało o ten zaszczytny tytuł. Jak zwykle prym wiodły dziewczęta. Laureatkami zostały głównie uczennice, które w poprzednich eliminacjach również zajęły czołowe miejsca.

Więcej…
 
Andrzejki Drukuj Email
środa, 01 grudnia 2010 01:00

Dnia 25 listopada br. odbyły się w naszej szkole Andrzejki.  

Oto fotorelacja z zabawy:

Kliknij aby przejść do galerii zdjęć  

 
Mieszko I i Wikingowie - żywa lekcja historii Drukuj Email

Kerin

Dnia 18 listopada 2010 r. gościliśmy w naszej szkole rycerzy z bractwa ryceskiego "Kerin". Oto fotorelacja z pokazu (kliknij miniaturkę)

 
Święto Niepodległości Drukuj Email
poniedziałek, 15 listopada 2010 01:00

11 listopada przypomina nam o wielkim darze, jakim jest wolność. Tego dnia w całej Polsce odbywają się uroczystości upamiętniające kolejne rocznice odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Przywołuje się ważne wydarzenie historyczne i w sposób szczególny mówi się o patriotyzmie.

Nasza szkoła uczyniła Narodowe Święto Niepodległości uroczystą akademią.10   listopada br. otrzymaliśmy zaproszenie lekcję historii prowadzoną naszych uczniów. Wspomnieli, że okres niewoli był to bardzo smutny czas w dziejach naszej ojczyzny. Nie było polskiego rządu, ani, wojska, ani stolicy. Nie można było używać polskiej flagi ani godła. Za mówienie po polsku dzieci były karane, a dorośli trafiali do więzienia.

Więcej…
 
Akademia Młodych Noblistów Drukuj Email

oficjalna strona projektu Akademii Młodych Noblistów

Wychodząc naprzeciw potrzebom młodzieży gimnazjalnej, Wydział Nauk Humanistyczno-Społecznych w Olsztynie, Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie realizuje projekt Akademia Młodych Noblistów. Ponad 3000 uczniów pierwszych klas gimnazjum, w tym 10 z naszej szkoły bierze udział w zajęciach dodatkowych podczas trzyletniej ścieżki edukacyjnej. Działania te wspierają rozwój zainteresowań młodzieży pod okiem nauczycieli w ramach planowanych laboratoriów, warsztatów oraz obozów letnich i zimowych. Projekt stawia na pogłębienie wiedzy w zakresie nauk matematyczno - przyrodniczych, technik informacyjno - komunikacyjnych i języków obcych. Nasi gimnazjaliści biorą udział w dodatkowych zajęciach z matematyki, fizyki i języka angielskiego. Spotkania są zgodne z autorskimi programami, mającymi na celu wykorzystanie warsztatowej metody prowadzenia zajęć. Mottem przyświecającym idei Akademii Młodych Noblistów jest cenna myśl Noblisty Alberta Einsteina: "Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek".

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 39 z 41

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama