Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Wczoraj: 1
Bieżący tydzień: 13
Poprzedni tydzień: 21
Bieżący miesiąc: 98
Poprzedni miesiąc: 145
Ogółem: 405


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Jak karnawał! To karnawał!!! Drukuj Email
czwartek, 20 stycznia 2011 07:57

W ostatnim dniu nauki pierwszego semestru tj. 14 stycznia br. odbył się Bal Przebierańców. W rytm skocznej muzyki zespołu „Gama” bawiły się dzieci uczęszczające do małego przedszkola, zerówki oraz uczniowie szkoły podstawowej począwszy od klasy pierwszej do piątej. Tradycyjnie do kolorowego korowodu przebierańców dołączyły panie z nauczania zintegrowanego i zerówki. Pląsów i zabaw nie było końca W godzinach popołudniowych na dyskotekowy parkiet ruszyli uczniowie klasy szóstej i gimnazjaliści. Królowała oczywiście muzyka z głośnika – najnowsze hity list przebojów! Kolejny bal i dyskoteka karnawałowa już za niecały rok!!!

 
Kolęda w Izbie Regionalnej w Bytoni Drukuj Email
poniedziałek, 31 stycznia 2011 01:00

Na ścieżkach i dróżkach corocznego kolędowania już od kilku lat tradycyjnie wpisuje się Kolęda w Izbie Regionalnej w Bytoni. W klimacie starej chaty kociewskiej nabiera ona szczególnego charakteru – łączy pokolenia.
Na stole nakrytym białym obrusem szydełkowanym przez prababcię stoi wiekowy krzyż, lichtarze z białymi świecami, woda święcona i stare, już mocno wykruszone kropidełko (kropowidło), a strzeże tego „instrumentarium” zastęp aniołów wykonanych przez uczniów naszej Szkoły.

Więcej…
 
XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Drukuj Email

XIX WOŚP

9 stycznia 2011r. ruszył 19 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod przewodnictwem Jurka Owsiaka. Od kilkunastu lat Bytonia też „gra” w Orkiestrze.  
W tym roku odbył się ten dzień bardzo uroczyście! Już przede Mszą Świętą wolontariusze zbierali pieniądze. O godz. 1700 rozpoczęła się impreza w szkole. Dziewczyny z kl. VI sprzedawały losy. Główną nagrodą w loterii fantowej był tradycyjnie rower ufundowany przez Państwa Justynę i Ireneusza Wildman. Oprócz roweru nagrody były także atrakcyjne – odkurzacz, suszarka, wafelnica itp. Darczyńcą tychże sprzętów jest pan Jan Wildman.

Więcej…
 
Kolędowanie - karaoke Drukuj Email
wtorek, 11 stycznia 2011 12:40

Dnia 7 stycznia uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Bytoni spotkali się na wspólnym kolędowaniu-karaoke. Kolędowanie odbyło się w dwóch grupach, jako pierwsi śpiewali uczniowie klasy VI i gimnazjum, następnie uczniowie szkoły podstawowej. Przed wspólnym kolędowaniem uczennice z Samorządu Uczniowskiego przedstawiły szczegółową relację z wyjazdu do Domu Pomocy Społecznej w Bielawkach. Zaprosiły do obejrzenia zdjęć oraz przekazały podziękowania dla naszej szkoły od mieszkańców Domu w Bielawkach. Po prezentacji rozpoczęliśmy śpiewanie kolęd. Do samodzielnego śpiewu szczególnie chętnie zgłaszali się uczniowie szkoły podstawowej, lecz zachęceni oklaskami gimnazjaliści również się odważyli. Mikrofon powędrował także w ręce nauczycieli. Wszyscy doskonale się bawili i zostali nagrodzeni gorącymi brawami.

 
Wyjazd do Bielawek Drukuj Email
wtorek, 11 stycznia 2011 12:58

22 grudzień był to dzień Wigilii w naszej szkole i w tym dniu odbył się również wyjazd do Domu Pomocy Społecznej w Bielawkach. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego wraz z panią Katarzyną Stencel udały się do Bielawek aby przekazać ofiarowane przez uczniów słodycze i upominki. Dla naszych uczennic były to niezapomniane, pełne wzruszeń chwile. Każda z nich otrzymała przepiękny upominek i zaproszenie na Jasełka z udziałem chorych osób z Domu Pomocy oraz mieszkańców Bielawek. Wyjazd na Jasełka odbył się 27 grudnia. Oto relacja fotograficzna z obu wyjazdów… (kliknij miniaturkę).

 
Adwentowe serduszka Drukuj Email
środa, 12 stycznia 2011 08:46
adwentowe_serduszkoJak co roku w adwencie uczniowie i harcerze z naszej szkoły biorą aktywny udział w akcji "Adwentowe serduszka". Akcja ma na celu wspomóc rodzny znajdujące się w kłopotliwej sytuacji materialnej. Dzięki ofiarności mieszkańców wsi Bytonia i Cis oraz 12 zaprzyjaźnionych firm przekazaliśmy 22 paczki żywnościowe, które składały się z produktów żywnościowych, słodyczy, maskotek i obuwia zimowego. Wszystkim ofiarodawcom - osobom prywatnym i firmom - w imieniu obdarowanych rodzin oraz naszej społeczności szkolnej z serca dziękujemy. 
Więcej…
 
Jasełka dla społeczności wiejskiej Drukuj Email
wtorek, 11 stycznia 2011 13:30

Dnia 22 grudnia 2010 roku w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni odbyło się jak co roku uroczyste spotkanie wigilijne dla mieszkańców okolicznych wsi. Celem spotkania jest zaprezentowanie zaproszonym gościom,  rodzicom i dziadkom  jasełek  w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz  spotkanie przy stole z dzieleniem się opłatkiem, śpiewaniem kolęd, wspólną agapą. W tym roku frekwencja  dopisała. Zaprezentowane jasełka bardzo się podobały przybyłym gościom, aktorzy usłyszeli pod swoim adresem wiele pochlebnych opinii.

 
VIII Dekanalny Konkurs Poetycki Drukuj Email
wtorek, 11 stycznia 2011 09:52

Jesienią, jak co roku,  odbył się konkurs poetycki organizowany przez katechetki z Bytoni i Zblewa. Tematem tego konkursu było życie świętego Maksymiliana M. Kolbego . Inspiracją w wyborze tematu konkursu było ogłoszenie roku 2011 rokiem tegoż świętego oraz sprowadzenie we wrześniu 2010 roku do kościoła parafialnego w Zblewie relikwii świętego Maksymiliana. Spośród wielu nadesłanych wierszy komisja konkursowa pod przewodnictwem ks. Prałata Zenona Góreckiego – proboszcza Zblewskiego wybrała i nagrodziła następujące prace w dwóch kategoriach:

Więcej…
 
Sekrety Pana Kleksa Drukuj Email

Grupa T

Dnia 10 grudnia 2010 roku gościł u nas zespół teatralny z Torunia „grupa T”. Przyjechali do nas, aby przedstawić spektakl pt. „Sekrety Pana Kleksa”. W spektaklu poruszony został problem uzależnień, bezpieczeństwa na drodze oraz ekologii. Aktorzy sygnalizowali dzieciom, jak ważne są numery alarmowe oraz zgubne skutki nałogów. Spektakl opierał się na bezpośrednim kontakcie z publicznością, dzięki czemu miedzy aktorami a dziećmi cały czas trwał dialog. Dzieci poprzez zabawę chętnie angażowały się w przedstawienie.

 
Mikołajki Drukuj Email
poniedziałek, 06 grudnia 2010 14:17

Mikołajki 2010Tradycyjnie w dniu 6 grudnia Naszą Szkołę odwiedził gość specjalny - Święty Mikołaj. Przybył on z workiem słodyczy, którymi obdarował wszystkich uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. A oto fotograficzna relacja z tej niezwykłej wizyty

Kliknij aby przejść do galerii zdjęć 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 39 z 42

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama