Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 4
Bieżący tydzień: 20
Poprzedni tydzień: 25
Bieżący miesiąc: 93
Poprzedni miesiąc: 58
Ogółem: 241


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Góra grosza Drukuj Email
wtorek, 11 stycznia 2011 13:16

grosz

Od dnia 22 listopada do 4 grudnia w naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja GÓRA GROSZA. W tym roku zebraliśmy razem 9404 monety o wartości 216,11 zł, waga wszystkich groszy to 11,5kg. Organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego skrupulatnie zważyli i przeliczyli zebrane monety. 22 grudnia podsumowaliśmy wyniki akcji. Uczniowie, którzy ofiarowali najwięcej otrzymali nagrodę książkową. Wszyscy  wykazali się wielką aktywnością, najwięcej zebrały klasy V, VI i I Gim, natomiast wśród młodszych uczniów szkoły podstawowej wielkim zaangażowaniem wykazali się: Julia Dąbrowska z klasy III, Weronika Szulc uczennica klasy II i Aleksander Biedrzycki z zerówki. Na szczególną pochwałę zasłużyła Marta Sobczak z klasy V, która przyniosła 4,800kg monet.

Dziękujemy, że potraficie się tak zorganizować, aby pomóc drugiemu człowiekowi, ponieważ najdrobniejsze monety zebrane w dużej liczbie mogą  stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu zostanie udzielona pomoc dzieciom w najtrudniejszej sytuacji życiowej.

 
W trosce o poprawność języka ojczystego Drukuj Email
czwartek, 02 grudnia 2010 01:00

26 listopada 2010 roku po raz piąty wyłoniliśmy Mistrzów Ortografii Gminy Zblewo w trzech kategoriach wiekowych. W Zespole Szkół Publicznych w Bytoni 45 uczniów rywalizowało o ten zaszczytny tytuł. Jak zwykle prym wiodły dziewczęta. Laureatkami zostały głównie uczennice, które w poprzednich eliminacjach również zajęły czołowe miejsca.

Więcej…
 
Andrzejki Drukuj Email
środa, 01 grudnia 2010 01:00

Dnia 25 listopada br. odbyły się w naszej szkole Andrzejki.  

Oto fotorelacja z zabawy:

Kliknij aby przejść do galerii zdjęć  

 
Mieszko I i Wikingowie - żywa lekcja historii Drukuj Email

Kerin

Dnia 18 listopada 2010 r. gościliśmy w naszej szkole rycerzy z bractwa ryceskiego "Kerin". Oto fotorelacja z pokazu (kliknij miniaturkę)

 
Święto Niepodległości Drukuj Email
poniedziałek, 15 listopada 2010 01:00

11 listopada przypomina nam o wielkim darze, jakim jest wolność. Tego dnia w całej Polsce odbywają się uroczystości upamiętniające kolejne rocznice odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Przywołuje się ważne wydarzenie historyczne i w sposób szczególny mówi się o patriotyzmie.

Nasza szkoła uczyniła Narodowe Święto Niepodległości uroczystą akademią.10   listopada br. otrzymaliśmy zaproszenie lekcję historii prowadzoną naszych uczniów. Wspomnieli, że okres niewoli był to bardzo smutny czas w dziejach naszej ojczyzny. Nie było polskiego rządu, ani, wojska, ani stolicy. Nie można było używać polskiej flagi ani godła. Za mówienie po polsku dzieci były karane, a dorośli trafiali do więzienia.

Więcej…
 
Akademia Młodych Noblistów Drukuj Email

oficjalna strona projektu Akademii Młodych Noblistów

Wychodząc naprzeciw potrzebom młodzieży gimnazjalnej, Wydział Nauk Humanistyczno-Społecznych w Olsztynie, Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie realizuje projekt Akademia Młodych Noblistów. Ponad 3000 uczniów pierwszych klas gimnazjum, w tym 10 z naszej szkoły bierze udział w zajęciach dodatkowych podczas trzyletniej ścieżki edukacyjnej. Działania te wspierają rozwój zainteresowań młodzieży pod okiem nauczycieli w ramach planowanych laboratoriów, warsztatów oraz obozów letnich i zimowych. Projekt stawia na pogłębienie wiedzy w zakresie nauk matematyczno - przyrodniczych, technik informacyjno - komunikacyjnych i języków obcych. Nasi gimnazjaliści biorą udział w dodatkowych zajęciach z matematyki, fizyki i języka angielskiego. Spotkania są zgodne z autorskimi programami, mającymi na celu wykorzystanie warsztatowej metody prowadzenia zajęć. Mottem przyświecającym idei Akademii Młodych Noblistów jest cenna myśl Noblisty Alberta Einsteina: "Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek".

 
Uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela Drukuj Email
niedziela, 24 października 2010 21:35

Dnia 13 października odbyła się szczególna uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. W Akademii uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i  pracownicy szkoły. Samorząd uczniowski pod opieką pani Katarzyny Stencel  przygotował specjalny program artystyczny pt. „Rozmowy na przerwie”. Zabawne rymowane przedstawienie, w którym uczniowie śpiewają „nauczycielskie” przeróbki piosenek znanych artystów, min. Krzysztofa Krawczyka, Anny Wyszkoni, Golec uOrkiestry. Było sporo radości i uśmiechu szczególnie na twarzach nauczycieli, którzy  z przymrużeniem oka przyglądali się  temu  co „tak naprawdę” dzieje się w pokoju nauczycielskim. Do końca dnia wszystkim towarzyszył dobry humor, a w uszach szumiały melodie znanych piosenek i słowa ...Wiarę w sobie miej, nie poddawaj się! Choć nie wszystko gra, w trudnej służbie trwaj, dobroci ogień pal!:)

 
Pasowanie na ucznia Drukuj Email

Dnia 8 października 2010r. odbyła się uroczystość Pasowania na uczniów klasy I. W tym roku szkolnym trzynaścioro dzieci otrzymało zaszczytne miano ucznia Szkoły Podstawowej. Uroczystość poprzedzona była kilkutygodniowymi przygotowaniami podczas, których uczniowie poznali szkołę i jej pracowników. Zapoznali się również z kolegami i koleżankami ze starszych klas, kształtowali postawę właściwego zachowania podczas zajęć, oraz nauczyli się wierszy i piosenek na temat ojczyzny, i szkoły.

Więcej…
 
Wybory Samorządu Uczniowskiego Drukuj Email

Dnia 1 października 2010r odbyły się wybory członków Rady Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna. Skład Komisji: Agnieszka Dorawa, Angelika Głogowska, Małgorzata Świech.

 

Więcej…
 
"Sprzątanie Świata" Drukuj Email

Dnia 17 września 2010 r. nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Sprzątanie Świata pod hasłem Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady!”. Uczniowie pod opieką nauczycieli sprzątali tereny Bytoni wzdłuż osiedla, poboczy dróg oraz  pobliskich lasów.  Każdy z nas może codziennie wpłynąć na poprawę czystości środowiska, pamiętając         o tym, by:

  • kupować towary przyjazne środowisku, w opakowaniach zwrotnych,
  • segregując odpady,
  • oszczędzając energie elektryczną i wodę.
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 40 z 42

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama