Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Wczoraj: 7
Bieżący tydzień: 20
Poprzedni tydzień: 31
Bieżący miesiąc: 78
Poprzedni miesiąc: 189
Ogółem: 620


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Pszczoły w naszym życiu Drukuj Email
czwartek, 02 czerwca 2016 09:23

O doniosłej roli pszczół w życiu człowieka pamiętano już w czasach biblijnych. W Księdze Mądrości Syracha czytamy: Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy. (Syr 11,3).

Postawę proekologiczną, sprzyjającą miododajnym owadom pielęgnuje się w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni. 20 maja 2016 roku odbył się w szkole Dzień Pszczoły. Tego dnia tematyka wszystkich zajęć dla najmłodszych dotyczyła pszczół. Dzieci również strojem zaakcentowały swoją sympatię do skrzydlatych przyjaciół człowieka.

Więcej…
 
Gra terenowa STAROGARD – NASZE MIASTO Drukuj Email
środa, 18 maja 2016 13:14

11 maja 2016 r. trzy uczennice klasy szóstej wzięły udział w grze terenowej STAROGARD – NASZE MIASTO, zorganizowanej przez filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Starogardzie Gd., Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Sieć Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy Powiatu Starogardzkiego.

Więcej…
 
Żywa lekcja historii Drukuj Email
środa, 18 maja 2016 13:07

11 maja 2016 r. tradycyjnie zawitało w naszej szkole Bractwo Rycerskie Kerin, które zajmuje się kultywowaniem polskich tradycji i historii. Bractwo prowadzi pokazy historyczne, wykorzystując liczne eksponaty- zbroje legionistów, uzbrojenie gladiatorów, wikingów, hoplitów, rycerzy, husarii oraz broń białą, kusze i łuki.

W tegorocznej „żywej lekcji historii” uczestniczyli uczniowie klas IV-VI oraz I-III gimnazjum i po raz pierwszy uczniowie klas najmłodszych, którzy byli zachwyceni pokazem.

Więcej…
 
Starogardzkie Szranki Teatralne Drukuj Email
środa, 18 maja 2016 13:01

W bytońskiej szkole od sześciu lat działa zespół teatralny. Początkowo bez nazwy, w drugim roku istnienia przyjął miano "Między Słowami" – a to dlatego, że siedziba teatru mieści się w szkolnej bibliotece, zaś założycielką jest p. Barbara Kamysz (uczy j. polskiego i prowadzi bibliotekę). Pierwsze aktorki - amatorki właśnie zdają maturę. Obecny skład zespołu tworzą uczniowie kl. VI.

Więcej…
 
To już po raz szósty! Drukuj Email
poniedziałek, 16 maja 2016 10:21

Dnia 12 maja 2016 r. w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni już po raz szósty odbył się Szkolny Przegląd Piosenki Angielskiej ”English Is Fun”. Ku radości organizatora konkurs cieszy się ogromną popularnością. Jak doskonale wiemy,  występy publiczne, śpiewanie i do tego w j. angielskim nie należy do łatwych zadań, ale podczas przeglądu można było podziwiać ogromne zaangażowanie i doskonale przygotowane występy uczniów.

Więcej…
 
Warsztaty profilaktyczne Drukuj Email
poniedziałek, 09 maja 2016 13:25

W dniu 11 kwietnia w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni odbyły się warsztaty profilaktyczne dla młodzieży gimnazjalnej pt. „ Przemoc, agresja w sieci internetowej” przeprowadzone przez Akademię Rozwoju „ Horyzont”.

W zajęciach łącznie wzięło udział 28 gimnazjalistów z Bytoni i z Borzechowa.  

 Omówiono przyczyny powstawania zachowań  agresywnych, ich rodzaje, ale przede wszystkim skutki i sposób postępowania w przypadku doświadczanie przemocy.

Ponadto młodzież pogłębiła swoją wiedzę  na temat zasad poprawnej komunikacji, postawy asertywnej oraz konstruktywnych sposobów wyrażania nieprzyjemnych emocji. 

Marcin Piotrowski

 
Konkurs „Czar Par” Drukuj Email
piątek, 06 maja 2016 13:11

27 kwietnia 2016 r. odbyła się  w naszej szkole XV edycja Interdyscyplinarnego Konkursu  „Czar Par” sprawdzającego znajomość treści polonistycznych, matematycznych, przyrodniczych oraz ekologicznych wśród uczniów klas VI. Brały w nim udział szkoły z terenu Gminy Zblewo oraz Czarnej Wody, Pieców,  Starogardu Gdańskiego. Konkurs został  zorganizowany przy współpracy  z Urzędem Gminy w Zblewie.

Więcej…
 
Eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej Drukuj Email
piątek, 22 kwietnia 2016 12:04

8 kwietnia czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w okręgowych eliminacjach Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej w Lubichowie.

Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: 

  • kl. I-III szkoły podstawowej
  • kl. IV-VI szkoły podstawowej
  • klasy gimnazjalne
Więcej…
 
Sukces naszej gimnazjalistki Drukuj Email
piątek, 22 kwietnia 2016 11:52

14 kwietnia br. w Ognisku Pracy  Pozaszkolnej w Starogardzie Gd. Odbyły się powiatowe eliminacje XXIII Wojewódzkiego Konkursu Poezji Polskiej. W Turnieju Recytatorskim i w Turnieju Poezji Śpiewanej wzięło udział dwudziestu uczestników – najlepszych recytatorów z  różnych części naszego województwa. Wśród nich znalazła się również nasza uczennica – Wiktoria Urbanowicz. W takim artystycznym wydarzeniu uczestniczyła pierwszy raz – a była to naprawdę prawdziwa uczta duchowa.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny na Palmę Wielkanocną Drukuj Email
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 11:08

Przed Świętami Wielkanocnymi odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny na najciekawszą Palmę Wielkanocną.  Był on skierowany do uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej klasy IV – VI.  Podstawowymi materiałami do wykonania palmy były zielone gałązki i kwiaty z bibuły. Liczyła się pomysłowość oraz estetyka prac. W konkursie wyróżnienia otrzymali: Marcelina Jabłońska kl. IV SP, Agnieszka Kinowska kl. IV SP, Łukasz Herman kl. II PG, Sławek Jaworański kl.II PG , Marta Kotlęga kl. II PG.

                                                                                              Organizator konkursu – Hanna Herman

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 41

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama