Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Wczoraj: 10
Bieżący tydzień: 23
Poprzedni tydzień: 51
Bieżący miesiąc: 140
Poprzedni miesiąc: 245
Ogółem: 614


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Podsumowanie projektu gimnazjalnego Drukuj Email
poniedziałek, 13 czerwca 2016 09:15

Dnia 1 czerwca 2016r. odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego klasy I gimnazjum. W projekcie brali udział: Marta Gapska. Wiktoria Urbanowicz, Oliwia Hallmann, Marta Piechowska, Katarzyna Zalewska,  Klaudia Kamińska, Szymon Gilla. Uczniowie  realizowali projekt pt. ,, Hodowla pierwotniaków’’. Głównym celem projektu było: doskonalenie umiejętności obsługi mikroskopu, wykonywanie preparatów mikroskopowych, hodowla pierwotniaków, obserwacja wyhodowanych organizmów oraz przygotowanie prezentacji multimedialnej. Po podsumowaniu projektu uczniowie udali się na ognisko.

Beata Kolbusz

 
Spotkanie z Maratończykami Drukuj Email
czwartek, 23 czerwca 2016 09:49

Jeszcze kilka tygodni temu większość uczniów naszej szkoły ich nie znała. Dzisiaj wszyscy wiedzą , że przed laty również uczyli się w murach bytońskiej szkoły, że są naszymi absolwentami i mają niezwykłą pasję – biegi długodystansowe. To nasi Maratończycy:  Mariusz Kowalewski, Szymon Skalski i Paweł Herman. Biegają od wielu lat. Codzienny trening to średnio kilkanaście kilometrów, w roku około 2300km. Każdy z nich ukończył kilka maratonów (42,195 km) , rekordzistą jest Mariusz – 16, Paweł  - 3, Szymon - 3.

Więcej…
 
Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym Drukuj Email
czwartek, 23 czerwca 2016 09:45

21 kwietnia 2016  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gminnym  Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym  organizowanym jak co roku  przez  ZSP w Borzechowie. Wszyscy uczestnicy rozwiązywali  test z przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie odbyła się  jazda rowerem po torze przeszkód. 

Więcej…
 
Święto Patrona Drukuj Email
poniedziałek, 13 czerwca 2016 08:35

10 czerwca 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona. Uroczystość rozpoczęła się prezentacją na temat życia i działalności pana Edmunda Dywelskiego, którą przedstawił uczeń kl.I gimnazjum Miłosz Bassara. Następnie wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego w wykonaniu dziewcząt z kl. V. Uczennice wykonały między innymi dwie piosenki kociewskie. Na zakończenie wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej ze Starogardu Gdańskiego. Wśród występujących nie zabrakło utalentowanych muzycznie dzieci z naszej szkoły- Tymoteusza Dembickiego, Tobiasza Urbanowicza, Wiktorii Ross oraz Nikoli Ross. Była to „prawdziwa uczta muzyczna”.

Malwina Pałubicka

 
Konkurs plastyczny pt. „Pszczoły w naszym życiu” Drukuj Email
czwartek, 02 czerwca 2016 09:44

W maju w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. „Pszczoły w naszym życiu”, którego celem było przybliżenie roli pszczół w przyrodzie i życiu człowieka.  Prace były bardzo liczne i wykonane różnymi technikami plastycznymi.  Nagrodzone prace wyróżniły się przede wszystkim interesującym ujęciem tematu oraz estetyką i ciekawą techniką. Nagrody otrzymali:

Więcej…
 
Pszczoły w naszym życiu Drukuj Email
czwartek, 02 czerwca 2016 09:23

O doniosłej roli pszczół w życiu człowieka pamiętano już w czasach biblijnych. W Księdze Mądrości Syracha czytamy: Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy. (Syr 11,3).

Postawę proekologiczną, sprzyjającą miododajnym owadom pielęgnuje się w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni. 20 maja 2016 roku odbył się w szkole Dzień Pszczoły. Tego dnia tematyka wszystkich zajęć dla najmłodszych dotyczyła pszczół. Dzieci również strojem zaakcentowały swoją sympatię do skrzydlatych przyjaciół człowieka.

Więcej…
 
Gra terenowa STAROGARD – NASZE MIASTO Drukuj Email
środa, 18 maja 2016 13:14

11 maja 2016 r. trzy uczennice klasy szóstej wzięły udział w grze terenowej STAROGARD – NASZE MIASTO, zorganizowanej przez filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Starogardzie Gd., Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Sieć Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy Powiatu Starogardzkiego.

Więcej…
 
Żywa lekcja historii Drukuj Email
środa, 18 maja 2016 13:07

11 maja 2016 r. tradycyjnie zawitało w naszej szkole Bractwo Rycerskie Kerin, które zajmuje się kultywowaniem polskich tradycji i historii. Bractwo prowadzi pokazy historyczne, wykorzystując liczne eksponaty- zbroje legionistów, uzbrojenie gladiatorów, wikingów, hoplitów, rycerzy, husarii oraz broń białą, kusze i łuki.

W tegorocznej „żywej lekcji historii” uczestniczyli uczniowie klas IV-VI oraz I-III gimnazjum i po raz pierwszy uczniowie klas najmłodszych, którzy byli zachwyceni pokazem.

Więcej…
 
Starogardzkie Szranki Teatralne Drukuj Email
środa, 18 maja 2016 13:01

W bytońskiej szkole od sześciu lat działa zespół teatralny. Początkowo bez nazwy, w drugim roku istnienia przyjął miano "Między Słowami" – a to dlatego, że siedziba teatru mieści się w szkolnej bibliotece, zaś założycielką jest p. Barbara Kamysz (uczy j. polskiego i prowadzi bibliotekę). Pierwsze aktorki - amatorki właśnie zdają maturę. Obecny skład zespołu tworzą uczniowie kl. VI.

Więcej…
 
To już po raz szósty! Drukuj Email
poniedziałek, 16 maja 2016 10:21

Dnia 12 maja 2016 r. w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni już po raz szósty odbył się Szkolny Przegląd Piosenki Angielskiej ”English Is Fun”. Ku radości organizatora konkurs cieszy się ogromną popularnością. Jak doskonale wiemy,  występy publiczne, śpiewanie i do tego w j. angielskim nie należy do łatwych zadań, ale podczas przeglądu można było podziwiać ogromne zaangażowanie i doskonale przygotowane występy uczniów.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 41

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 81 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama