Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 4
Bieżący tydzień: 20
Poprzedni tydzień: 25
Bieżący miesiąc: 93
Poprzedni miesiąc: 58
Ogółem: 241


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Dzień Pieczonego Ziemniaka Drukuj Email
czwartek, 03 listopada 2016 14:08

Dnia 19 października 2016 roku dzieci z kl. "0" świętowały "DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA". W tym dniu wysłuchały krótkiej historii na temat ziemniaka, uczestniczyły w konkurencjach sportowych oraz samodzielnie wykonały "cudaczki z ziemniaczków". Zakończeniem spotkania była ziemniaczana uczta przy ognisku. Dzień ten wywołał na twarzach dzieci wiele uśmiechu i radości.

                                                                                                        Beata Bawat

 
Dzień Edukacji Narodowej Drukuj Email
środa, 02 listopada 2016 14:01

13 października 2016 r. społeczność ZSP w Bytoni obchodziła uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz pożegnania nauczycielki p. Ewy Jędrzejewskiej. Dyrektor szkoły podziękował pani Ewie za wieloletnią pracę oraz w imieniu swoim, całego grona pedagogicznego oraz pracowników obsługi życzył zdrowia na długie lata, radości, dni wolnych od trosk i kłopotów. Były także kwiaty, wiersz i piosenka dedykowane odchodzącej nauczycielce. Nie zabrakło łez wzruszenia.

Więcej…
 
23. Edycja akcji Sprzątanie Świata – Polska Drukuj Email
środa, 02 listopada 2016 13:57

„Podaj dalej... drugie życie odpadów" - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja sprzątania świata. Główne przesłanie akcji to:

- promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,

- unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,

- uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Więcej…
 
Drużynowe biegi przełajowe Drukuj Email
poniedziałek, 03 października 2016 13:16

24 września br. w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Bytoni odbyły się drużynowe biegi przełajowe. W zawodach uczestniczyło 180 uczniów z pięciu szkół: Borzechowo, Bytonia, Kleszczewo, Pinczyn i Zblewo. Zawodnicy startowali w rzędach po 6 osób w każdej kategorii wiekowej (klasa III - IV sp, V-VI sp oraz gimnazjum I - III).

Więcej…
 
Spływ kajakowy Drukuj Email
poniedziałek, 03 października 2016 13:09

Uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Bytoni wzięli udział w spływie kajakowym z miejscowości Czubek do Osowa Leśnego. Pogoda i humory bardzo dopisywały. Mieliśmy możliwość podziwiania piękna przyrody w wrześniowy słoneczny dzień. Po drodze mieliśmy przerwę na ognisko z kiełbaskami. ok godziny 14 zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do Bytoni.

Maciej Ossowski

 
Narodowe czytanie Drukuj Email
środa, 07 września 2016 12:08

2 września 2016 r. nasi gimnazjaliści wzięli udział w Narodowym Czytaniu fragmentu powieści polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza pt. Quo vadis. Akcja została zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. M. Hillar w Zblewie na skwerze Jana Pawła II. Jedną z czytających piękną, poprawną polszczyzną była nasza nauczycielka – pani Genowefa Pelowska.

Zachęcamy młodzież do zapoznania się z treścią całego arcydzieła na skalę światową.       

                                                                                                                                                      B.K.

 
Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017. Drukuj Email
środa, 07 września 2016 12:03

Na czwartkowej inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni, dyrektor pan Tomasz Damaszk, powitał gorąco uczniów powracających  po wakacjach. Gościliśmy pana sołtysa Janusza Schützmana, księdza wikariusza Piotra Wietrzykowskiego oraz mieszkańców wsi Bytonia. Podczas uroczystości uczennica Martyna Pienschke przybliżyła nam wydarzenia związane z pierwszym września 1939 roku. Uczniowie w części programu artystycznego recytowali wierszyki o tematyce wakacyjnej i tęsknocie szkoły za uczniami oraz za wszystkimi swoimi ławkami.  Usłyszeliśmy dwie piosenki: „Piosenka na dobry początek” oraz „Jesień piękna pani” w przepięknym wykonaniu uczennicy Katarzyny Zalewskiej. Po uroczystości dzieci spotkały się ze swoimi wychowawcami.

Sylwia Czajka

 

 

 
Festyn Rodzinny Drukuj Email
wtorek, 14 czerwca 2016 13:36

5 czerwca 2016 r. w Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Bytoni odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Urząd Gminy Zblewo, Zespół Szkół Publicznych w Bytoni oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.  Atrakcji było wiele, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Już  przed południem rozgrywano turnieje sportowe: Turniej Piłki Nożnej Drużyn Zakładowych, Turniej Piłki Siatkowej Plażowej oraz Turniej Tenisa Ziemnego. Amatorzy biegania wzięli udział  w Biegu Kasztelana, a ci, którzy również aktywnie chcieli spędzić czas, uczestniczyli w wieloboju sportowym.

Więcej…
 
Podsumowanie projektu gimnazjalnego Drukuj Email
poniedziałek, 13 czerwca 2016 09:15

Dnia 1 czerwca 2016r. odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego klasy I gimnazjum. W projekcie brali udział: Marta Gapska. Wiktoria Urbanowicz, Oliwia Hallmann, Marta Piechowska, Katarzyna Zalewska,  Klaudia Kamińska, Szymon Gilla. Uczniowie  realizowali projekt pt. ,, Hodowla pierwotniaków’’. Głównym celem projektu było: doskonalenie umiejętności obsługi mikroskopu, wykonywanie preparatów mikroskopowych, hodowla pierwotniaków, obserwacja wyhodowanych organizmów oraz przygotowanie prezentacji multimedialnej. Po podsumowaniu projektu uczniowie udali się na ognisko.

Beata Kolbusz

 
Spotkanie z Maratończykami Drukuj Email
czwartek, 23 czerwca 2016 09:49

Jeszcze kilka tygodni temu większość uczniów naszej szkoły ich nie znała. Dzisiaj wszyscy wiedzą , że przed laty również uczyli się w murach bytońskiej szkoły, że są naszymi absolwentami i mają niezwykłą pasję – biegi długodystansowe. To nasi Maratończycy:  Mariusz Kowalewski, Szymon Skalski i Paweł Herman. Biegają od wielu lat. Codzienny trening to średnio kilkanaście kilometrów, w roku około 2300km. Każdy z nich ukończył kilka maratonów (42,195 km) , rekordzistą jest Mariusz – 16, Paweł  - 3, Szymon - 3.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 42

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama