Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Wczoraj: 10
Bieżący tydzień: 23
Poprzedni tydzień: 51
Bieżący miesiąc: 140
Poprzedni miesiąc: 245
Ogółem: 614


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Warsztaty profilaktyczne Drukuj Email
poniedziałek, 09 maja 2016 13:25

W dniu 11 kwietnia w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni odbyły się warsztaty profilaktyczne dla młodzieży gimnazjalnej pt. „ Przemoc, agresja w sieci internetowej” przeprowadzone przez Akademię Rozwoju „ Horyzont”.

W zajęciach łącznie wzięło udział 28 gimnazjalistów z Bytoni i z Borzechowa.  

 Omówiono przyczyny powstawania zachowań  agresywnych, ich rodzaje, ale przede wszystkim skutki i sposób postępowania w przypadku doświadczanie przemocy.

Ponadto młodzież pogłębiła swoją wiedzę  na temat zasad poprawnej komunikacji, postawy asertywnej oraz konstruktywnych sposobów wyrażania nieprzyjemnych emocji. 

Marcin Piotrowski

 
Konkurs „Czar Par” Drukuj Email
piątek, 06 maja 2016 13:11

27 kwietnia 2016 r. odbyła się  w naszej szkole XV edycja Interdyscyplinarnego Konkursu  „Czar Par” sprawdzającego znajomość treści polonistycznych, matematycznych, przyrodniczych oraz ekologicznych wśród uczniów klas VI. Brały w nim udział szkoły z terenu Gminy Zblewo oraz Czarnej Wody, Pieców,  Starogardu Gdańskiego. Konkurs został  zorganizowany przy współpracy  z Urzędem Gminy w Zblewie.

Więcej…
 
Eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej Drukuj Email
piątek, 22 kwietnia 2016 12:04

8 kwietnia czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w okręgowych eliminacjach Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej w Lubichowie.

Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: 

  • kl. I-III szkoły podstawowej
  • kl. IV-VI szkoły podstawowej
  • klasy gimnazjalne
Więcej…
 
Sukces naszej gimnazjalistki Drukuj Email
piątek, 22 kwietnia 2016 11:52

14 kwietnia br. w Ognisku Pracy  Pozaszkolnej w Starogardzie Gd. Odbyły się powiatowe eliminacje XXIII Wojewódzkiego Konkursu Poezji Polskiej. W Turnieju Recytatorskim i w Turnieju Poezji Śpiewanej wzięło udział dwudziestu uczestników – najlepszych recytatorów z  różnych części naszego województwa. Wśród nich znalazła się również nasza uczennica – Wiktoria Urbanowicz. W takim artystycznym wydarzeniu uczestniczyła pierwszy raz – a była to naprawdę prawdziwa uczta duchowa.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny na Palmę Wielkanocną Drukuj Email
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 11:08

Przed Świętami Wielkanocnymi odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny na najciekawszą Palmę Wielkanocną.  Był on skierowany do uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej klasy IV – VI.  Podstawowymi materiałami do wykonania palmy były zielone gałązki i kwiaty z bibuły. Liczyła się pomysłowość oraz estetyka prac. W konkursie wyróżnienia otrzymali: Marcelina Jabłońska kl. IV SP, Agnieszka Kinowska kl. IV SP, Łukasz Herman kl. II PG, Sławek Jaworański kl.II PG , Marta Kotlęga kl. II PG.

                                                                                              Organizator konkursu – Hanna Herman

 
Wyjazd do kina Drukuj Email
piątek, 15 kwietnia 2016 12:07

12 kwietnia 2016 r.  zorganizowany został wyjazd do kina w Tczewie na film pt. „Historia Roja”. Uczniowie gimnazjum oraz kl.VI  mieli okazję zapoznać się z losami żołnierzy wyklętych.

Historia Roja, to awanturnicza opowieść o dwudziestoletnim chłopaku, który po wojnie formuje własny oddział partyzantki antykomunistycznej. Działający w ramach Narodowego Zjednoczenia Wojskowego oddział Roja walczył do 1951 roku, kiedy to jego dowódca poniósł śmierć w obławie wojsk KBW, UB i LWP.

Więcej…
 
Wycieczka w ramach doradztwa zawodowego Drukuj Email
wtorek, 12 kwietnia 2016 07:47

W dniu 21 marca 2016 r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział Powiatowych Targach Edukacyjnych w Starogardzie Gd. W hali Zespołu Szkół Ekonomicznych zaprezentowało się m.in. I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Zawodowych, Zespół Szkół Rolniczych w Bolesławowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Owidzu. Gimnazjaliści zapoznali się  z ofertą edukacyjną wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu starogardzkiego.

Więcej…
 
Stypendia dla najlepszych z najlepszych uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Bytoni Drukuj Email
wtorek, 12 kwietnia 2016 07:27

,,Pamiętajcie wszyscy młodzi , co kto umie, nie zaszkodzi’’

Ci, którzy wytrwale i solidnie uczyli się i pracowali w pierwszym półroczu br. szkolnego zasłużyli na wyróżnienie. Doceniono ich wielkie zaangażowanie w zdobywaniu wiedzy, solidność w wykonywaniu codziennych obowiązków uczniowskich i wzorowe zachowanie. Stypendia naukowe przyznano w naszej szkole czworgu uczniom.

Więcej…
 
Powitanie wiosny Drukuj Email
czwartek, 24 marca 2016 13:26

Wreszcie nastała długo wyczekiwana przez dzieci i dorosłych - wiosna. Do powitania najpiękniejszej pory roku uczniowie klas IV – VI wraz z wychowawcami przygotowywali się wcześniej, organizując na ten dzień odpowiednie stroje i transparent z hasłem promującym klasę na wesoło. W poniedziałek 21 marca  w radosnych nastrojach wszyscy przystąpili do turnieju o tytuł „SUPER KLASY”, w którym przede wszystkim należało wykazać się sprawnością fizyczną.

Więcej…
 
Sejmik ekologiczny Drukuj Email
poniedziałek, 21 marca 2016 09:22

Dnia 17 marca 2016r. w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego
im. Józefa Wybickiego w Bolesławowie odbył się Sejmik Ekologiczny pod hasłem „Kociewie wolne od śmieci”. Celem sejmiku było propagowanie wśród młodzieży szkolnej prawidłowej segregacji, przedstawienie problemu palenia odpadów jak również pokazanie w jaki sposób można ograniczyć ilość powstających odpadów poprzez ich ponowne użycie. W sejmiku ekologicznym wzięło udział dziewięć szkół gimnazjalnych powiatu starogardzkiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z 2 klasy gimnazjum: Julia Zimnak, Łukasz Herman i Adam Kinowski pod kierownictwem Beaty Kolbusz.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 41

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama