Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 4
Bieżący tydzień: 20
Poprzedni tydzień: 25
Bieżący miesiąc: 93
Poprzedni miesiąc: 58
Ogółem: 241


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym Drukuj Email
czwartek, 23 czerwca 2016 09:45

21 kwietnia 2016  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gminnym  Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym  organizowanym jak co roku  przez  ZSP w Borzechowie. Wszyscy uczestnicy rozwiązywali  test z przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie odbyła się  jazda rowerem po torze przeszkód. 

Więcej…
 
Święto Patrona Drukuj Email
poniedziałek, 13 czerwca 2016 08:35

10 czerwca 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona. Uroczystość rozpoczęła się prezentacją na temat życia i działalności pana Edmunda Dywelskiego, którą przedstawił uczeń kl.I gimnazjum Miłosz Bassara. Następnie wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego w wykonaniu dziewcząt z kl. V. Uczennice wykonały między innymi dwie piosenki kociewskie. Na zakończenie wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej ze Starogardu Gdańskiego. Wśród występujących nie zabrakło utalentowanych muzycznie dzieci z naszej szkoły- Tymoteusza Dembickiego, Tobiasza Urbanowicza, Wiktorii Ross oraz Nikoli Ross. Była to „prawdziwa uczta muzyczna”.

Malwina Pałubicka

 
Konkurs plastyczny pt. „Pszczoły w naszym życiu” Drukuj Email
czwartek, 02 czerwca 2016 09:44

W maju w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. „Pszczoły w naszym życiu”, którego celem było przybliżenie roli pszczół w przyrodzie i życiu człowieka.  Prace były bardzo liczne i wykonane różnymi technikami plastycznymi.  Nagrodzone prace wyróżniły się przede wszystkim interesującym ujęciem tematu oraz estetyką i ciekawą techniką. Nagrody otrzymali:

Więcej…
 
Pszczoły w naszym życiu Drukuj Email
czwartek, 02 czerwca 2016 09:23

O doniosłej roli pszczół w życiu człowieka pamiętano już w czasach biblijnych. W Księdze Mądrości Syracha czytamy: Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy. (Syr 11,3).

Postawę proekologiczną, sprzyjającą miododajnym owadom pielęgnuje się w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni. 20 maja 2016 roku odbył się w szkole Dzień Pszczoły. Tego dnia tematyka wszystkich zajęć dla najmłodszych dotyczyła pszczół. Dzieci również strojem zaakcentowały swoją sympatię do skrzydlatych przyjaciół człowieka.

Więcej…
 
Gra terenowa STAROGARD – NASZE MIASTO Drukuj Email
środa, 18 maja 2016 13:14

11 maja 2016 r. trzy uczennice klasy szóstej wzięły udział w grze terenowej STAROGARD – NASZE MIASTO, zorganizowanej przez filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Starogardzie Gd., Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Sieć Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy Powiatu Starogardzkiego.

Więcej…
 
Żywa lekcja historii Drukuj Email
środa, 18 maja 2016 13:07

11 maja 2016 r. tradycyjnie zawitało w naszej szkole Bractwo Rycerskie Kerin, które zajmuje się kultywowaniem polskich tradycji i historii. Bractwo prowadzi pokazy historyczne, wykorzystując liczne eksponaty- zbroje legionistów, uzbrojenie gladiatorów, wikingów, hoplitów, rycerzy, husarii oraz broń białą, kusze i łuki.

W tegorocznej „żywej lekcji historii” uczestniczyli uczniowie klas IV-VI oraz I-III gimnazjum i po raz pierwszy uczniowie klas najmłodszych, którzy byli zachwyceni pokazem.

Więcej…
 
Starogardzkie Szranki Teatralne Drukuj Email
środa, 18 maja 2016 13:01

W bytońskiej szkole od sześciu lat działa zespół teatralny. Początkowo bez nazwy, w drugim roku istnienia przyjął miano "Między Słowami" – a to dlatego, że siedziba teatru mieści się w szkolnej bibliotece, zaś założycielką jest p. Barbara Kamysz (uczy j. polskiego i prowadzi bibliotekę). Pierwsze aktorki - amatorki właśnie zdają maturę. Obecny skład zespołu tworzą uczniowie kl. VI.

Więcej…
 
To już po raz szósty! Drukuj Email
poniedziałek, 16 maja 2016 10:21

Dnia 12 maja 2016 r. w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni już po raz szósty odbył się Szkolny Przegląd Piosenki Angielskiej ”English Is Fun”. Ku radości organizatora konkurs cieszy się ogromną popularnością. Jak doskonale wiemy,  występy publiczne, śpiewanie i do tego w j. angielskim nie należy do łatwych zadań, ale podczas przeglądu można było podziwiać ogromne zaangażowanie i doskonale przygotowane występy uczniów.

Więcej…
 
Warsztaty profilaktyczne Drukuj Email
poniedziałek, 09 maja 2016 13:25

W dniu 11 kwietnia w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni odbyły się warsztaty profilaktyczne dla młodzieży gimnazjalnej pt. „ Przemoc, agresja w sieci internetowej” przeprowadzone przez Akademię Rozwoju „ Horyzont”.

W zajęciach łącznie wzięło udział 28 gimnazjalistów z Bytoni i z Borzechowa.  

 Omówiono przyczyny powstawania zachowań  agresywnych, ich rodzaje, ale przede wszystkim skutki i sposób postępowania w przypadku doświadczanie przemocy.

Ponadto młodzież pogłębiła swoją wiedzę  na temat zasad poprawnej komunikacji, postawy asertywnej oraz konstruktywnych sposobów wyrażania nieprzyjemnych emocji. 

Marcin Piotrowski

 
Konkurs „Czar Par” Drukuj Email
piątek, 06 maja 2016 13:11

27 kwietnia 2016 r. odbyła się  w naszej szkole XV edycja Interdyscyplinarnego Konkursu  „Czar Par” sprawdzającego znajomość treści polonistycznych, matematycznych, przyrodniczych oraz ekologicznych wśród uczniów klas VI. Brały w nim udział szkoły z terenu Gminy Zblewo oraz Czarnej Wody, Pieców,  Starogardu Gdańskiego. Konkurs został  zorganizowany przy współpracy  z Urzędem Gminy w Zblewie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 42

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama