Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 4
Bieżący tydzień: 20
Poprzedni tydzień: 25
Bieżący miesiąc: 93
Poprzedni miesiąc: 58
Ogółem: 241


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej Drukuj Email
piątek, 22 kwietnia 2016 12:04

8 kwietnia czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w okręgowych eliminacjach Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej w Lubichowie.

Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: 

  • kl. I-III szkoły podstawowej
  • kl. IV-VI szkoły podstawowej
  • klasy gimnazjalne
Więcej…
 
Sukces naszej gimnazjalistki Drukuj Email
piątek, 22 kwietnia 2016 11:52

14 kwietnia br. w Ognisku Pracy  Pozaszkolnej w Starogardzie Gd. Odbyły się powiatowe eliminacje XXIII Wojewódzkiego Konkursu Poezji Polskiej. W Turnieju Recytatorskim i w Turnieju Poezji Śpiewanej wzięło udział dwudziestu uczestników – najlepszych recytatorów z  różnych części naszego województwa. Wśród nich znalazła się również nasza uczennica – Wiktoria Urbanowicz. W takim artystycznym wydarzeniu uczestniczyła pierwszy raz – a była to naprawdę prawdziwa uczta duchowa.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny na Palmę Wielkanocną Drukuj Email
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 11:08

Przed Świętami Wielkanocnymi odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny na najciekawszą Palmę Wielkanocną.  Był on skierowany do uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej klasy IV – VI.  Podstawowymi materiałami do wykonania palmy były zielone gałązki i kwiaty z bibuły. Liczyła się pomysłowość oraz estetyka prac. W konkursie wyróżnienia otrzymali: Marcelina Jabłońska kl. IV SP, Agnieszka Kinowska kl. IV SP, Łukasz Herman kl. II PG, Sławek Jaworański kl.II PG , Marta Kotlęga kl. II PG.

                                                                                              Organizator konkursu – Hanna Herman

 
Wyjazd do kina Drukuj Email
piątek, 15 kwietnia 2016 12:07

12 kwietnia 2016 r.  zorganizowany został wyjazd do kina w Tczewie na film pt. „Historia Roja”. Uczniowie gimnazjum oraz kl.VI  mieli okazję zapoznać się z losami żołnierzy wyklętych.

Historia Roja, to awanturnicza opowieść o dwudziestoletnim chłopaku, który po wojnie formuje własny oddział partyzantki antykomunistycznej. Działający w ramach Narodowego Zjednoczenia Wojskowego oddział Roja walczył do 1951 roku, kiedy to jego dowódca poniósł śmierć w obławie wojsk KBW, UB i LWP.

Więcej…
 
Wycieczka w ramach doradztwa zawodowego Drukuj Email
wtorek, 12 kwietnia 2016 07:47

W dniu 21 marca 2016 r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział Powiatowych Targach Edukacyjnych w Starogardzie Gd. W hali Zespołu Szkół Ekonomicznych zaprezentowało się m.in. I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Zawodowych, Zespół Szkół Rolniczych w Bolesławowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Owidzu. Gimnazjaliści zapoznali się  z ofertą edukacyjną wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu starogardzkiego.

Więcej…
 
Stypendia dla najlepszych z najlepszych uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Bytoni Drukuj Email
wtorek, 12 kwietnia 2016 07:27

,,Pamiętajcie wszyscy młodzi , co kto umie, nie zaszkodzi’’

Ci, którzy wytrwale i solidnie uczyli się i pracowali w pierwszym półroczu br. szkolnego zasłużyli na wyróżnienie. Doceniono ich wielkie zaangażowanie w zdobywaniu wiedzy, solidność w wykonywaniu codziennych obowiązków uczniowskich i wzorowe zachowanie. Stypendia naukowe przyznano w naszej szkole czworgu uczniom.

Więcej…
 
Powitanie wiosny Drukuj Email
czwartek, 24 marca 2016 13:26

Wreszcie nastała długo wyczekiwana przez dzieci i dorosłych - wiosna. Do powitania najpiękniejszej pory roku uczniowie klas IV – VI wraz z wychowawcami przygotowywali się wcześniej, organizując na ten dzień odpowiednie stroje i transparent z hasłem promującym klasę na wesoło. W poniedziałek 21 marca  w radosnych nastrojach wszyscy przystąpili do turnieju o tytuł „SUPER KLASY”, w którym przede wszystkim należało wykazać się sprawnością fizyczną.

Więcej…
 
Sejmik ekologiczny Drukuj Email
poniedziałek, 21 marca 2016 09:22

Dnia 17 marca 2016r. w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego
im. Józefa Wybickiego w Bolesławowie odbył się Sejmik Ekologiczny pod hasłem „Kociewie wolne od śmieci”. Celem sejmiku było propagowanie wśród młodzieży szkolnej prawidłowej segregacji, przedstawienie problemu palenia odpadów jak również pokazanie w jaki sposób można ograniczyć ilość powstających odpadów poprzez ich ponowne użycie. W sejmiku ekologicznym wzięło udział dziewięć szkół gimnazjalnych powiatu starogardzkiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z 2 klasy gimnazjum: Julia Zimnak, Łukasz Herman i Adam Kinowski pod kierownictwem Beaty Kolbusz.

Więcej…
 
Konkurs pożarniczy Drukuj Email
piątek, 11 marca 2016 14:39

Dnia 11 lutego 2016 roku odbył się Szkolny Konkurs Pożarniczy. Uczniowie Naszej Szkoły podzieleni zostali na dwie grupy: Grupa Młodsza (IV-VI) i Grupa Starsza (IG-IIIG). Trzech uczniów Szkoły Podstawowej (Marcelina Jabłońska, Julia Maciejewicz i Weronika Bieszka) oraz trzech uczniów Gimnazjum (Miłosz Bassara, Adam Kinowski i Martyna Pienschke) reprezentowali Szkołę dnia 9 marca na Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Zblewie. W grupie Młodszej V miejsce zajęła Julia Maciejewicz, natomiast w Grupie Starszej Adam Kinowski II miejsce oraz Miłosz Bassara miejsce III. 

Sylwia Czajka

 
"Kopciuszek i inne bajki opowiedziane tańcem" - koncert Drukuj Email
piątek, 11 marca 2016 14:20

Dnia 09.03.2016r. dzieci z oddziału zerowego z Zespołu Szkół Publicznych   w Bytoni były na koncercie muzycznym  pt. ,,Kopciuszek   i inne bajki opowiedziane tańcem” w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie. Dzięki wspaniałym tancerzom, którzy przedstawili (w formie tańca) bajki  pt.: ,,Kopelia”, ,,Kopciuszek”, ,,Dziadek do orzechów”, czy ,,Czerwony Kapturek”,  dzieci mogły utrwalić sobie ich treść oraz główne przesłanie, jakie kryje w sobie każda baśń. Oczywiście, jak zawsze nie zabrakło świetnej  zabawy. Po przedstawieniu dzieci wraz  z wychowawczynią wróciły do szkoły.

Małgorzata Mazurowska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 42

Dziennik elektroniczny

Reklama

Do wakacji pozostało:

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama