Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 6
Bieżący tydzień: 14
Poprzedni tydzień: 23
Bieżący miesiąc: 68
Poprzedni miesiąc: 72
Ogółem: 295


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Wizyta w DPS w Bielawkach Drukuj

21 grudzień był to dzień szczególny w naszej szkole i w tym dniu odbył się wyjazd do Domu Pomocy Społecznej w Bielawkach. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego wraz z panią Kasią udały się do Bielawek aby przekazać ofiarowane przez uczniów słodycze i upominki, zabawki. Dla naszych uczennic były to niezapomniane, pełne wzruszeń chwile.  Poznaliśmy codzienne życie pensjonariuszy, ich zainteresowania, pasje ale również troski i radości. 

Bardzo przyjemnie spędziłyśmy czas na rozmowie, żartach  w pracowni terapii zajęciowej. Każda z nas otrzymał przepiękny upominek ( album o DPS), ciepłe słowo od siostry Alicji i zaproszenie na Jasełka .  Mieszkańcy Domu z wielką życzliwością przyjęli przedstawicieli szkoły, co z pewnością sprawi, że ten dzień pozostanie na długo w pamięci gospodarzy i gości. Wzruszenie i radość malowała się na twarzach mieszkańców DPS-u oraz uczennic, dla których to spotkanie to taki mały zastrzyk pozytywnego nastawienia do życia. Zaraz po wyjściu z DPS-u  zaczęliśmy planowaćnastępne zbiórki ( teraz chcemy zasilić bibliotekę) i następne spotkanie.

 Kolejnym punktem naszego wyjazdu były odwiedziny  w Schronisku dla zwierząt w Starogardzie. Okres zimy to bardzo trudny okres dla mieszkańców schroniska.  Dlatego też uczniowie  naszej szkoły postanowili pomóc podopiecznym schroniska poprzez zorganizowanie zbiórki karmy suchej i mokrej, koców. Wszystkie dary zostawiliśmy w dobrych rękach. Wierzymy,że czas świąteczny  będzie radością Wszystkich!

Katarzyna Stencel

 

 

 

W poniedziałek 21 grudnia br. wraz z członkami samorządu oraz opiekunem wyjazdu panią Katarzyna Stencel wybraliśmy się do Bielawek, W dobrej intencji przekazania potrzebującym zabawek, książek, słodyczy. Dzięki pomocy oraz hojności naszych uczniów zdołaliśmy zawitać do nich z pełnymi paczkami jak również z uśmiechem na twarzy. 

"Jestem w Bielawkach już drugi raz, ale dzisiejsze spotkanie dało mi do myślenia i pokazało wiele istotnych rzeczy, o których nie zdawałam sobie sprawy. Nie byłam świadoma co ich spotkało, ani jak żyją... Nie wiedziałam tak na prawdę nic o tym, co oni przezywają".

Dzisiejszy wyjazd pokazał mi "zielone światełko". Nigdy nie przywiązywaliśmy tak wielkiej wagi do uśmiechania się czy nawet mówieniu sobie miłych, czułych słów.  Mimo, ze nie przeszłam tego co oni, zobaczyłam różnice miedzy nami - zdrowymi ludźmi a nimi - ludźmi z rożnymi ciężkimi chorobami, którzy czekają na kilka czułych słów otuchy, przytulenia, a nawet usłyszenia zwykłego komplementu.

Brakuje im tego.  Dlatego od razu po przyjeździe do Ośrodka zostaliśmy obdarowani tysiącami przytuleń.

Czas przy gorącej herbatce oraz towarzystwie wspaniałych ludzi bardzo szybko minął i niestety musieliśmy pożegnać się z wszystkimi i wrócić do szkoły z bagażem nowych doświadczeń oraz przemyśleń.

Nigdy nie zapomnę tych uśmiechniętych twarzy, tego ciepłego spojrzenia miłości, tych przyciągających oczu, które w gleby mowa "zwróć uwagę na mnie, chce Ci cos powiedzieć" ... Mam nadzieję, ze szybko uda nam się kolejny raz zmobilizować naszych uczniów do zbiorki. 

 

Martyna Pienschke