Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Wczoraj: 1
Bieżący tydzień: 8
Poprzedni tydzień: 12
Bieżący miesiąc: 31
Poprzedni miesiąc: 67
Ogółem: 208


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Czy jesteście Awatarami? Drukuj

Takie pytanie zadał uczniom klasy piątej redaktor gazety młodzieżowej Zielony Autobus – Tadeusz Majewski, który w dniu 12 stycznia 2016 r. przeprowadził dla nich warsztaty literackie. Piątoklasiści odpowiadali na pytania dotyczące sposobów wykorzystywania przez nich czasu wolnego, ilości czasu spędzanego przed telewizorem, komputerem lub z telefonem komórkowym w ręku. Okazało się, że większość z nich to Awatarzy, czyli osoby żyjące w wirtualnym świecie. Przez wiele godzin dziennie poruszają się w przestrzeni gier komputerowych, na portalach społecznościowych, piszą smsy, oglądają filmy lub po prostu „są online”. Nieliczni posiadają inne zainteresowania niż te, związane z siecią. Mało czasu poświęcają na uprawianie sportu, na czytanie, hobby czy własną twórczość. Badani uczniowie przyznali, że nie lubią pisać i niechętnie czytają książki.

Jednak pan Majewski nie dał za wygraną i zachęcił naszych szkolnych Awatarów do napisania opowieści na podstawie informacji zgromadzonych podczas spotkania. Obiecał, że najładniejsze prace zostaną opublikowane na łamach Zielonego Autobusu.

Na zakończenie pragnę zachęcić czytelników do refleksji: A może warto wrócić do realnego świata?

Barbara Kamysz