Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Wczoraj: 1
Bieżący tydzień: 8
Poprzedni tydzień: 12
Bieżący miesiąc: 31
Poprzedni miesiąc: 67
Ogółem: 208


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Wybieram przyszłość zawodową Drukuj

W ostatnim tygodniu stycznia 2016 r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w dwóch wycieczkach zawodoznawczych.

            Celem pierwszego wyjazdu było zwiedzenie posterunku Policji oraz Urzędu Gminy w  Zblewie, a także zakładu meblowego Begier Meble i Przedsiębiorstwa Produkcyjno- Handlowo-Usługowego BOŚ-MET.

Druga wycieczka odbyła się w ramach I Powiatowych Targów Pracodawców pn. „Wybieram przyszłość zawodową”

dla uczniów szkół gimnazjalnych zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, Kuratorium Oświaty w Gdańsku – Delegaturę Tczew, Starogardzki Klub Biznesu Związek Pracodawców, Cech Rzemiosł Różnych i Powiatowy Urząd Pracy w Starogardzie Gdańskim. Podczas targów pracodawcy różnych branż zawodowych powiatu starogardzkiego prezentowali zawody  poszukiwane na lokalnym rynku pracy.

Młodzież zwiedziła też siedzibę Państwowej Straży Pożarnej oraz pobliski Urząd Skarbowy w Starogardzie Gdańskim.

Obie wycieczki stanowiły dla uczestników cenne źródło wiedzy o różnych zawodach wykonywanych przez pracowników odwiedzanych zakładów pracy. Dzięki nim gimnazjaliści mogli uzyskać - bezpośrednio u źródła - przydatne informacje na temat działalności firmy, urzędu czy instytucji, specyfiki zawodów charakterystycznych dla konkretnych branż, cech psychofizycznych niezbędnych do wykonywania zadań na różnych stanowiskach pracy. Pracownicy firm podkreślali wagę kwalifikacji zawodowych oraz dobrze rozwiniętych umiejętności społecznych, koniecznych do realizacji codziennych zadań na stanowisku pracy. 

Barbara Kamysz