Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 1
Poprzedni tydzień: 10
Bieżący miesiąc: 33
Poprzedni miesiąc: 66
Ogółem: 208


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Starogardzkie Szranki Teatralne Drukuj

W bytońskiej szkole od sześciu lat działa zespół teatralny. Początkowo bez nazwy, w drugim roku istnienia przyjął miano "Między Słowami" – a to dlatego, że siedziba teatru mieści się w szkolnej bibliotece, zaś założycielką jest p. Barbara Kamysz (uczy j. polskiego i prowadzi bibliotekę). Pierwsze aktorki - amatorki właśnie zdają maturę. Obecny skład zespołu tworzą uczniowie kl. VI.

         17 maja, w Starogardzkim Centrum Kultury, odbyły się eliminacje do XXXII konkursu teatralnego "Niebieskie Tarcze" – Starogardzkie Szranki Teatralne. W tym roku – niestety – impreza nie cieszyła się takim powodzeniem, jak w poprzednich latach. Wystąpiły tylko trzy zespoły w kategorii szkół podstawowych i jeden gimnazjalny. Przy czym, dwa zespoły przyprowadziła p. Aleksandra Miczek ze Starogardu i także dwa zespoły przywiózł p. Piotr Wróblewski. Jednym z nich był właśnie "Między Słowami". Pokazana została legenda ze zbioru Romana Landowskiego pt. "Księżniczka i pasterz". Właściwie był to spektakl, którego scenariusz został napisany na motywach tej legendy. Zostały wprowadzone nowe elementy i część dialogów w gwarze kociewskiej. Premiera sztuki miała miejsce w ZOW Piece podczas realizowanego tam Dnia Kociewskiego 18 marca 2016 r.

W Starogardzie zespół otrzymał wyróżnienie i nagrodę (puzzle dydaktyczne), która przyda się w bibliotece lub świetlicy

 

Piotr Wróblewski