Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 1
Poprzedni tydzień: 10
Bieżący miesiąc: 33
Poprzedni miesiąc: 66
Ogółem: 208


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Żywa lekcja historii Drukuj

11 maja 2016 r. tradycyjnie zawitało w naszej szkole Bractwo Rycerskie Kerin, które zajmuje się kultywowaniem polskich tradycji i historii. Bractwo prowadzi pokazy historyczne, wykorzystując liczne eksponaty- zbroje legionistów, uzbrojenie gladiatorów, wikingów, hoplitów, rycerzy, husarii oraz broń białą, kusze i łuki.

W tegorocznej „żywej lekcji historii” uczestniczyli uczniowie klas IV-VI oraz I-III gimnazjum i po raz pierwszy uczniowie klas najmłodszych, którzy byli zachwyceni pokazem.

Widzowie usłyszeli fascynującą opowieść o dojściu Bolesława Chrobrego do władzy oraz obejrzeli inscenizację zjazdu gnieźnieńskiego i koronacji  Chrobrego przez Ottona III. Jedna  z uczennic wcieliła się w postać Św. Wojciecha wyruszającego na swoją ostatnią wyprawę misyjną do Prus. Uczeń kl. I g odegrał rolę króla Bolesława. Przedstawiono również scenę wykupienia ciała męczennika przez B. Chrobrego. Lekcja ta była opowiedziana w sposób ciekawy, a zarazem dowcipny.

Myślę, że w przyszłym roku również nie zabraknie chętnych do udziału w „żywej lekcji historii”.

                                                          Malwina Pałubicka