Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 1
Poprzedni tydzień: 10
Bieżący miesiąc: 33
Poprzedni miesiąc: 66
Ogółem: 208


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Gra terenowa STAROGARD – NASZE MIASTO Drukuj

11 maja 2016 r. trzy uczennice klasy szóstej wzięły udział w grze terenowej STAROGARD – NASZE MIASTO, zorganizowanej przez filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Starogardzie Gd., Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Sieć Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy Powiatu Starogardzkiego.

                Zadaniem uczestników gry było pokonanie trasy prowadzącej do czterech bibliotek (trzech szkolnych i jednej miejskiej) oraz wykonanie zadań polegających głównie na wyszukaniu informacji z różnych źródeł. Uczniowie mogli sprawdzić i pogłębić swoją wiedzę na temat historii, kultury i tradycji Kociewia, zwłaszcza jego stolicy – Starogardu Gdańskiego. Musieli też w praktyce wykazać się znajomością m.in. haftu kociewskiego.

            Konkurs uświetniły kociewskie występy artystyczne w wykonaniu uczniów PSP nr 1 ze Starogardu Gd. na rozpoczęcie i zakończenie spotkania oraz wspólne odśpiewanie hymnu kociewskiego. Na uwagę zasługuje bardzo miła atmosfera i gościnność towarzyszące grze.              W każdym punkcie zaliczeniowym na uczestników i ich opiekunów czekał słodki poczęstunek.

          Zespół z PSP nr 1 ze Starogardu zdobył największą liczbę punktów i otrzymał nagrodę główną. Ze względu na wyrównany wynik pozostałych drużyn trudno był wyłonić kolejne miejsca, dlatego wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe.

            Spotkanie było okazją dla naszych uczennic do poznania walorów pobliskiego miasta, jednak odwiedzanego najczęściej w celach handlowych, a także  kształtowania aktywnej postawy wobec dziedzictwa regionalnego.

                                                                                                                      B.K.