Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Wczoraj: 1
Bieżący tydzień: 8
Poprzedni tydzień: 12
Bieżący miesiąc: 31
Poprzedni miesiąc: 67
Ogółem: 208


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Festyn Rodzinny Drukuj

5 czerwca 2016 r. w Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Bytoni odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Urząd Gminy Zblewo, Zespół Szkół Publicznych w Bytoni oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.  Atrakcji było wiele, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Już  przed południem rozgrywano turnieje sportowe: Turniej Piłki Nożnej Drużyn Zakładowych, Turniej Piłki Siatkowej Plażowej oraz Turniej Tenisa Ziemnego. Amatorzy biegania wzięli udział  w Biegu Kasztelana, a ci, którzy również aktywnie chcieli spędzić czas, uczestniczyli w wieloboju sportowym.

Najmłodsi uczniowie prezentowali swoje umiejętności aktorskie, inscenizując utwory Kopciuszek i Królewna Śnieżka.

Dużym powodzeniem cieszył się pokaz mody kolekcji Anny Gontarz z Gdańska w wykonaniu gimnazjalistów. Publiczność zgotowała gromkie owacje młodym modelom poruszającym się z dużą gracją. Z uznaniem widzów spotkał się również pokaz akrobatyczny zespołu dziecięcego, w skład którego wchodzi uczennica bytońskiej szkoły – Amelia Dembicka.

W tajemniczy świat iluzji i magii przeniósł zgromadzonych magik Mariusz Czajka z Torunia. Jego niepowtarzalne sztuczki oczarowały nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Na festynie nie zabrakło dobrej muzyki. Wystąpił młodzieżowy zespół muzyczny z Gdańska z absolwentką PSP w Bytoni - Alicją Herman - jako solistką oraz szkolny zespół muzyczny z Kalisk.

Imprezę wzbogaciły odbywające się równolegle dodatkowe atrakcje, takie jak przejażdżki konne, malowanie twarzy, basen z piłeczkami, ścianka wspinaczkowa, dmuchawce, kule wodne. Miłośnicy dobrej kuchni mogli skosztować smacznych i zdrowych produktów przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z  Bytoni oraz Radę Rodziców. Degustację przygotowały też Piekarnia-Cukiernia Kropidłowski ze Zblewa i restauracja K2 z Borzechowa.

Wiele atrakcji nie byłoby możliwych, gdyby nie wsparcie przyjaciół szkoły. A są nimi:

 • PPHU BOŚ-MET s.c Dorota i Jarosław Boś
 • Piekarnia Cukiernia Piotr Kropidłowski
 • DEKPOL S.A.
 • NET-COM Mateusz Koliński
 • PPUH Transport Osobowo-Towarowy Dariusz Beling
 • Restauracja K2 Katarzyna i Krzysztof Langowscy
 • Budmar MB Mariusz Brumirski
 • Rosinpol Patrycjusz Szachta
 • BAT Materiały Budowlane
 • PPU Constal Zakład Pracy Chronionej Andrzej Konieczka
 • PW Zojax s.c. Jan i Zofia Wildman
 • PPHU ADAM-POL
 • FH Centrum Zaopatrzenia Rolnictwa Leszek Burczyk
 • Sklep Spożywczo-Przemysłowy Teresa Kozłowska
 • PPH HEROLD Teresa, Arkadiusz, Edmund Herold
 • ALMAX Lidia Skalska
 • Megiw sp. z o.o.
 • Fabryka Imprezy
 • Wagmar
 • Sklep Spożywczy Jolanta i Bogusław Blok

Składamy wyrazy uznania i podziękowania wszystkim ofiarodawcom, którzy przyczynili się do uświetnienia rodzinnego świętowania.

B.K.