Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Wczoraj: 1
Bieżący tydzień: 8
Poprzedni tydzień: 12
Bieżący miesiąc: 31
Poprzedni miesiąc: 67
Ogółem: 208


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Spotkanie z Maratończykami Drukuj

Jeszcze kilka tygodni temu większość uczniów naszej szkoły ich nie znała. Dzisiaj wszyscy wiedzą , że przed laty również uczyli się w murach bytońskiej szkoły, że są naszymi absolwentami i mają niezwykłą pasję – biegi długodystansowe. To nasi Maratończycy:  Mariusz Kowalewski, Szymon Skalski i Paweł Herman. Biegają od wielu lat. Codzienny trening to średnio kilkanaście kilometrów, w roku około 2300km. Każdy z nich ukończył kilka maratonów (42,195 km) , rekordzistą jest Mariusz – 16, Paweł  - 3, Szymon - 3.

Ponadto mają na swym koncie 100 kilometrowe marsze na orientację  oraz  półmaratony i wiele innych biegów na długi dystans.  Dzisiaj są dorośli, ale swoją przygodę ze sportem rozpoczęli w gimnazjum.

 Od pewnego czasu zastanawialiśmy się wspólnie z chłopakami, jak ich miłość do biegania przekazać młodszemu pokoleniu. I znaleźliśmy okazję. Jako jedną ze sportowych konkurencji na tegorocznym festynie rodzinnym p. Dyrektor zaproponował Bieg Kasztelana, który stałby się konkurencją cykliczną. Zaproponowałam p. Dyrektorowi współpracę z naszymi Maratończykami poprzez zorganizowanie spotkania z dziećmi,  treningu przygotowującego do zawodów i włączenie ich w organizację i prowadzenie biegu. 

23 maja (w poniedziałek)  nasi sportowcy spotkali się w szkole z dziećmi i młodzieżą. Przedstawili w formie prezentacji multimedialnej krótką historię biegu maratońskiego. Opowiedzieli o swoich przygotowaniach do zawodów, przeżyciach podczas biegów i walce z własnymi słabościami tuż przed metą wielokilometrowego wysiłku. Przynieśli swoje medale, puchary, statuetki i inne pamiątki z zawodów, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci. Na koniec spotkania rozdaliśmy wszystkim zaproszenia na trening przygotowujący do Biegu Kasztelana.

Hanna Herman