Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Wczoraj: 1
Bieżący tydzień: 8
Poprzedni tydzień: 12
Bieżący miesiąc: 31
Poprzedni miesiąc: 67
Ogółem: 208


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Żywa lekcja historii Drukuj

21 października 2016 r. po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole Bractwo Rycerskie Kerin, które zajmuje się kultywowaniem polskich tradycji i historii. Bractwo prowadzi pokazy historyczne, wykorzystując liczne eksponaty- zbroje legionistów, uzbrojenie gladiatorów, wikingów, hoplitów, rycerzy, husarii oraz broń białą, kusze i łuki.

W tegorocznej „żywej lekcji historii” uczestniczyli uczniowie klas I-III SP, IV-VI SP oraz I-III gimnazjum .

Uczniowie, słuchając barwnej i ciekawej opowieści o fundamentach kultury europejskiej, przenieśli się do starożytnej Grecji i Persji. Żywą lekcję tworzyli również uczniowie, odgrywając rolę w poszczególnych scenkach.

Myślę, że w przyszłym roku również nie zabraknie chętnych do udziału w „żywej lekcji historii”.

                                                          Malwina Pałubicka