Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Wczoraj: 1
Bieżący tydzień: 8
Poprzedni tydzień: 12
Bieżący miesiąc: 31
Poprzedni miesiąc: 67
Ogółem: 208


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Kiermasz Świąteczny Drukuj

Wspaniały wystrój szkoły, kram ze świątecznymi ozdobami, przepiękne jasełka i kawiarenki.

               W niedzielę 11 grudnia br. odbył się Kiermasz Świąteczny w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni. O godz. 15:00 w niedzielne popołudnie mury naszej szkoły zapełniły się. Przybywali do niej goście, rodzice, dzieci, młodzież gimnazjalna i nauczyciele. Gdy wchodzili do środka ujrzeli główny hol osnuty półmrokiem. Rozświetlała go piękna choinka niczym królowa ozdobiona srebrem, niebieskimi bombkami i migoczącymi lampkami. Wokół wszystko błyszczało i zachwycało pięknem ozdób świątecznych.

Wyjątkową atmosferę stworzyli uczniowie naszej szkoły, kiedy przestawili jasełka. Wszyscy zebrani obejrzeli je z wielką uwagą. Wydarzenia biblijne przeplatały się z mądrymi scenami ze współczesnego życia. To było naprawdę widowiskowe. Wszystkim się podobało i wszyscy okazali zadowolenie – nauczyciele, młodzi aktorzy i widzowie. Gromkie brawa i uśmiechy na twarzach były dowodem wdzięczności za ciekawe przedstawienie i wyrazem sympatii dla występujących.

Potem zrobiło się jeszcze bardziej świątecznie. Odbył się przegląd kolęd. Na scenę kolejno wchodziły dzieci z klas „0” – VI SP i  wspólnie w wychowawcami oraz rodzicami śpiewali kolędy. Niektóre grupy wspomagali grający na instrumentach rodzice i ich uzdolnione dzieci. Na koniec wysłuchaliśmy indywidualnych występów wokalno-instrumentalnych. Tę część kiermaszu zakończyło wspólne kolędowanie naszych gimnazjalistów i przedstawicieli z Ośrodka Samopomocy Osób Niepełnosprawnych z Kleszczewa.

                Rodzice i goście po występach z dużym zainteresowaniem zaglądali do kramu z ozdobami, gdzie nożna było zakupić „prawdziwe cudeńka”. Dużym powodzeniem cieszyły się też „szkolne kawiarenki”, które oferowały przepyszne ciasta, soki, herbatę i kawę. Panie z KGW w Bytoni przygotowały smaczne potrawy wigilijne. Wszędzie słychać było uwagi o pysznym barszczu i smakowitych krokietach oraz pierogach.

Wszystko to, co działo się w naszej szkole do późnego popołudnia, wzbudzało wielkie emocje. Kolejny nasz Świąteczny Kiermasz minął w serdecznej i przyjaznej atmosferze. Z pewnością można go zaliczyć do kolejnej udanej imprezy w naszej szkole.

Genowefa Pelowska.