Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 1
Poprzedni tydzień: 10
Bieżący miesiąc: 33
Poprzedni miesiąc: 66
Ogółem: 208


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Niecodzienne lekcje Drukuj

W  dniu 6 marca 2017 r. klasa pierwsza gimnazjum uczestniczyła w dwóch niecodziennych lekcjach. Pierwsza z nich to wychowanie fizyczne, które odbyło się w gdańskim Parku Trampolin Jump City. Młodzież pod okiem trenera ćwiczyła skoki na trampolinach. Była to doskonała zabawa połączona z dawką zdrowego ruchu. Podczas lekcji WF w JUMPCITY w wyjątkowy sposób rozwijana jest koordynacja i ogólna sprawność ruchowa.

Skakanie na trampolinach to atrakcyjna forma aktywności, a nie nadwyręża stawów oraz chroni przed wadami postawy, czyni ciało bardziej elastycznym i zwinnym, dotlenia, zwiększa wytrzymałość.

Na lekcję historii pt. Lata 80. – codzienność PRL gimnazjaliści udali się do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Tam mieli okazję poznać realia życia Polaków w dekadzie lat 80. Dowiedzieli się, że ówczesny głęboki kryzys gospodarczy i kryzys praw człowieka zmieniały rzeczywistość prawie   z dnia na dzień. Usłyszeli, o czym Polacy marzyli, jak spędzali wolny czas i co doprowadziło ich do buntu przeciwko władzy. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał wzór kartki na żywność i inne produkty, które obowiązywały w naszym kraju w okresie PRL.

B.K.