Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 1
Poprzedni tydzień: 10
Bieżący miesiąc: 33
Poprzedni miesiąc: 66
Ogółem: 208


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Sukces młodzieży z Bytoni Drukuj

Dnia 9 marca w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zblewie odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. W konkursie wzięło udział 30 uczestników ze szkół w Zblewie, Pinczynie, Bytoni, Borzechowie oraz uczestniczka, która reprezentowała Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w Bytoni.

Eliminacje polegały na rozwiązaniu testu z wiedzy o ochronie przeciw pożarniczej oraz pierwszej pomocy.

 

W wyniku eliminacji uczniowie zajęli następujące miejsca:

I kategoria - szkoła podstawowa:

  • I miejsce Dominik Kłos- ZKiW w Pinczynie,
  • II miejsce Wiktor Petrusewicz - ZSP w Zblewie,
  • III miejsce Kacper Wolff - ZSP w Bytoni.

 II kategoria - gimnazjum:

I miejsce Martyna Pienschke - ZSP w Bytoni,

II miejsce Miłosz Bassara - ZSP w Bytoni,

III miejsce Klaudia Męczykowska - ZSP w Bytoni.

Laureaci z Bytoni od grudnia pilnie przygotowywali się do konkursu. Raz w tygodniu, jako członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, przychodzili do Ochotniczej Straży Pożarnej w Bytoni na zajęcia prowadzone przez pana Krzysztofa Kremsa - byłego strażaka. Uczniowie pilnie słuchali strażaka, robili notatki, a także rozwiązywali testy. Mimo iż bytońska jednostka działa dopiero od ponad pół roku, widać ogromne zaangażowanie młodzieży. Młodzież chętnie uczestniczy w spotkaniach i ćwiczeniach drużyny, które odbywają się regularnie.

„Miła atmosfera, ciekawie przeprowadzone zajęcia, ćwiczenia, to wszystko ciągnie nas, aby piąć się wyżej” - mówią członkowie jednostki MDP w Bytoni.

Nagrody w imieniu wójta wręczył Sekretarz Gminy Daniel Szpręga. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, a nauczyciele podziękowania za przygotowanie dzieci do konkursu.

Na eliminacjach powiatowych turnieju (31 marca 2017r. w Starogardzie Gdańskim) gminę będą reprezentować zwycięzcy grup: Dominik Kłos i Martyna Pienschke.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Sylwia Czajka