Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Wczoraj: 2
Poprzedni tydzień: 18
Bieżący miesiąc: 48
Poprzedni miesiąc: 126
Ogółem: 344


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Pierwszy Dzień Wiosny Drukuj

Dnia 23 marca 2017 roku dzieci z oddziału zerowego oraz uczniowie klas I-III świętowali PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. Uczniowie wspólnie ze swoimi wychowawcami przygotowali kukłę Marzanny, kolorowe wiosenne nakrycia głowy oraz plakaty z wiosennymi hasłami. O godzinie 10.00 w pięknym kolorowym korowodzie wszyscy wyruszyli na boisko w celu pożegnania zimy. Tam już czekała Straż Pożarna, która czuwała nad bezpieczeństwem podczas obrzędów związanych z paleniem Marzanny.

Przed spaleniem kukły uczniowie z każdej klasy zaśpiewali przygotowane wcześniej piosenki o tamatyce wiosennej. W radosnym okrzyku "Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno..." byli gotowi do przywitania wiosny.

Wszyscy bawili się wesoło i radośnie, po czym z uśmiechem na twarzy powrócili do szkoły.

Organizatorzy: Beata Bławat, Izabela Wegner, Maria Liczywek, Adriana Bławat  bardzo serdecznie dziękują Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zblewa, że przybyli do naszej szkoły i czuwali nad bezpieczeństwem uczniów.

                                                                                                                                  Beata Bławat

                                                                                                                                  Maria Liczywek