Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Dzisiaj: 1
Wczoraj: 4
Bieżący tydzień: 20
Poprzedni tydzień: 25
Bieżący miesiąc: 93
Poprzedni miesiąc: 58
Ogółem: 241


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

W Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni Drukuj

W dniu 27 października 2017 r. uczniowie klas gimnazjalnych z Bytoni wraz z rówieśnikami z innych szkół gminy Zblewo udali się na wycieczkę do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Wyjazd odbył się w ramach projektu "Poznawanie przez działanie kluczem do sukcesu – wyrównywanie szans edukacyjno-rozwojowych uczniów szkół Gminy Zblewo".

Uczestnicy wycieczki mieli możliwość poznawania oraz badania zagadnień naukowych w formie interaktywnych instalacji i pokazów. Nikt się nie nudził, bowiem te niekonwencjonalne lekcje łączą naukę z zabawą.

Na jednej z wystaw interaktywne stanowiska pozwalają przyswoić naturę dźwięku, a także istotę elektryczności i magnetyzmu. Można również przekonać się, w jaki sposób prawa fizyki ułatwiają podniesienie samochodu jedną ręką lub wzmocnienie naszego uchwytu tak, aby bez trudu podnieść bardzo ciężki kamień.

Kolejna galeria w interaktywny sposób przybliża odwiedzającym spójność, piękno i fascynujące działanie przyrody. Punktem centralnym tej strefy jest Drzewo Życia – spektakularne stanowisko, które jednocześnie służy jako taras widokowy tej części przestrzeni wystawienniczej. Można  na własnej skórze doświadczyć trzęsienia ziemi, a także sprawdzić, jak widzą zwierzęta.

Dużym powodzeniem cieszyła się wystawa HYDROŚWIAT. Znajdujące się tam stanowiska dostarczają mnóstwo zabawy, a przy tym dają możliwość zdobycia wiedzy hydrologicznej. Wcielając się w rolę inżynierów, konstruując i wprawiając w ruch skomplikowane mechanizmy, zwiedzający poznają działanie śluzy, tamy, śruby Archimedesa, a nawet mają szansę stworzyć ogromny wir wodny.

Nie mniej ciekawie prezentuje się przestrzeń wystawy AKCJA: CZŁOWIEK. Goście – odkrywcy poznają tu tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu. Interaktywne stanowiska odpowiedzą między innymi na pytania: jak jesteśmy zbudowani? Jak funkcjonują nasze zmysły i czy potrafią nas oszukać? Odwiedzający staną się małą krwinką w wielkim sercu, mogą także przeprowadzić wirtualną operację  i sprawdzić, jak będą wyglądać za 30 lat.

Na zakończenie wycieczki uczniowie otrzymali bezpłatny posiłek w restauracji Mc Donald’s.

 

B.K.