Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający
Wczoraj: 3
Poprzedni tydzień: 22
Bieżący miesiąc: 76
Poprzedni miesiąc: 74
Ogółem: 290


Joomla visitor tracking and live stats


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Święto Niepodległości Drukuj

Dnia 10 listopada 2009 roku uczciliśmy 91. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość zaczęliśmy odśpiewaniem hymnu narodowego „Mazurka Dąbrowskiego”. Aby upamiętnić to wydarzenie członkowie kółka teatralno – dziennikarskiego wystawili przedstawienie pt. „Opowiedz mi, dziadku ”. Główne role zagrali: Tomasz Sobczak (dziadek) i Agata Zimnak (wnuczka). Pojawiły się także kobiety w czerni, w których role wcieliły się: Weronika Milewska, Miriam Fierek, Alicja Herman i Natalia Para. W role narratorów wcielili się : Sebastian Grygiel, Agnieszka Dorawa, Angelika Głogowska oraz Małgorzata Świech. W inscenizacji była mowa o przeżyciach Polaków, gdy wywożono ich na Sybir. Bardzo smutno wspominano te tragiczne wydarzenia. Jednakże bardzo radosnym akcentem było przywołanie momentu wyswobodzenia się naszego kraju z niewoli zaborców.

 

Agata Zimnak

Natalia Para

Miriam Fierek

Sebastian Grygiel